bugün

"bafi bafi bafi" diye kornaya basarlar.
düğün ahalisinin akrabaları veya sevdikleri dostlarının mutlu olmak üzere yuva kurmalarına sevindiğini akıl edemeyen yazar gafletidir.
(bkz: çok dikkat çekmeye yönelik hareketler bunlar) şiboloboloploplop
türk halkının genlerindendir. türk halkı s.kiş sever. hele de gelin babası. *
düğün gecesi herkesin gerdek yaptığını zanneden yazarın yanılmasıdır.efendim insanlar yorgun hargın gecenin bir saatinde eve ulaşıyorlar o işi yapmaya mecali mi kalacak.o gün yapmasın başka gün yapar sorun mudur.
düğüne "akşam sikiş var" gözüyle bakan , aile toplum çoluk çocuk gibi kavramlardan habersiz, sivilcelerine irin dolmuş eli çükündeki abazan tayfanın var olduğunu sandığı olgudur.
Kabile tipi ahalidir. Bir tek bana bağnazca gelmiyormuş demek, sevindim.

Bu tarz tepinmeli danslar, müzikler bayram ve festival günlerine yakışır. Akşam s+kiş var diye tepinmenin ve tonla para harcamanın mantığı ne?
açın gızlar arayı salıyom gobrayı diye sözleri olan bir şarkı o kadar ailenin içinde çalıyorsa ben bu düğün anlayışını yürürlüğe sokan zihniyeti de düğünü de komple s*keyim.
mantık budur aslında. kızın ana babası da oynar en garibi. ben olsam vermem mesela kızımı birine sikeceğini bile bile.
Yılmaz Erdoğan'ın eskiden bi talkshowunda kulladığı malzeme hatta şöyle devam ettirmişti ; o gece çocukların geyiğinde bile vardır, gece deprem olacağı .
Bi de süslü yemek tabakları hazırlayan teyzeler vardır ki onlar hiç çekilmez teyze bu mu terbiye kıs kıs gülüyon falan .
güncel Önemli Başlıklar