bugün

(bkz: içelim güzelleşelim)

düzelteme: başa gelen editler.

akşamlarla gelen karanlığın oluşturduğu matem havasının bünyede hissedilmesi ile söylenen söz.
(bkz: sözlükteki tsm sevenler)
uşşak makamında, müzeyyen saner in sesiyle destanlaşan şarkı.

Akşam oldu hüzünlendim ben yine
Hasret kaldım gözlerinin rengine
Gel mehtabım gel sevgilim gel yine
Hasret kaldım gözlerinin rengine
yalnız yaşayan insanların karanlık çökünce kurması muhtemel cümle.
yakarışlardan en hazini
"gel mehtabım gel sevgilim gel yine"

derken gidenin hiç bir zaman gelmeyeceğini düşünmeme durumunun sanatsal ifadesi.
(bkz: akşam vakti sardı yine hüzünler)
(bkz: 1980) (bkz: ezginin günlüğü)
ne zamanki güneş kayboluyor gökyüzünden,sarıyor ufku derin karanlık işte en çok o zaman anlıyor insan yalnızlığın akşamla başladığını bir hüzün sarıyorki tadından yenmiyor sonuç şu efkarlıyım başım dumannnnnn öffff be yaffffff
of aman aman denenecek şarkılardan bir tanesi.tarif edilemezki bu kadar muhtesem bir ses bu müzik.bu efkar..bu hüzün dalgası.
güftesi (sözleri) ahmet cengizoğlu na bestesi semahat özdenses'e ait olan uşşak türk sanat müziği eseridir. Alaturka serisinin 1. cd sinde yer alan versiyonunun girişindeki keman taksimi beni benden almış ummanlara salmıştır. *
(bkz: ahmet haşim)
en güzel müzeyyen senar'ın söylediği, insanın içine oturan, gel meeehtabım derken haz duyulan türk sanat müziği eseridir.
Pazar akşamı Bülent Ersoy'un Alaturka yarışmasında söylediği mükemmel eser. Ölmeden önce dinlenesi 100 şarkı içerisinde yer alan müthiş bir şarkı.
su yeşili gözlere daldıran bir duyguyu dillendiren tsm şarkısı.

(bkz: gözlerin su yeşili)
dinlerken, yanında bir kaç tane sağlam dost*, bir de yeni rakı olması elzem olan tsm saheseri...
dinlerken gobek atan insan gorulmesi durumunda acil cikis kapisina yonelinmesini gerektiren sarki.
özellikle müzeyyen senar ın sesinden dinlenmesi gereken tsm eseridir...*
(bkz: depresyon tedavi edilebilen bir hastalıkltır)
-aksam oldu huzunlendim ben yine
-niye be abi?
-lan yengenle 20 yıl. offfff
insanın içini titreten tsm eseridir.özellikle "hasret kaldım gözlerinin rengine" kısmı insanı alır götürür.damar parçadır.
dinlerken eşlik edilesi şarkı...
ooooooooofff offff !!! dedirten şarkı. hele müzeyyen senar söylerse...
rakiyla ve sonrasinda akillara fenalik yapan sarki.

(bkz: muzeyyen senar)
"hasret kaldım gözlerinin rengine"

diye devam eden müthiş şarkı...
50 li yılların gençliği'nin dilinden düşmeyen müzeyyen senarın seslendirdiği bu şarkıyı ne zaman dinlesem gençliğime dönüyorum.
(bkz: sabah oldu neselendim ben yine)
güncel Önemli Başlıklar