bugün

Bugünlerde ihtiyaç duyduğum tavsiyelerdir.
Beklentilerim çok fazla değil aslında.
Öncelikle ,oyun oynamayı seven birisiyim ısınma sorunu fazla olmamalı . Şarjı 1 gün giderse iyi okur gitmez isede sıkıntı değil her daim şarja takabilirim.

Fiyatı olarak ise 1000 tl yi geçmemeli .

daha önce i phone kullandım fakat memnun kalmadım, ekranı küçüktü vs vs. Tabi i phone 6 plus a verecek para yok.

Ben pek anlamıyorum, anlayan arkadaşlar varsa yeşillendirirler mi acaba ?

Şimdiden teşekürler.
lg düşünüyorsanız en üst modelini alın; alt ve ara modellerini almayın.
huawei p8 lite.

vodafone'den yaklaşık 750 ye almıştım 7/24 oyun oynuyorum bana mısın demiyor.

oyunları full çözünürlük ve parlaklıkta oynayınca şarjı çok gitmiyor tabi.

çeşitli yerlerden sert zemine düşürdüm ekranda bir hasar yok , ancak hoparlörü ve tuşları biraz hassas ıslaklığa pek gelmiyor , 6 aydır kılıfsız kapaksız çıplak şekilde kullanıyorum hiç fena bir telefon değil.
General mobile 5 plus, samsung galaxy a3 2016, galaxy j3 2016, j5 2016, j7 2016, lenovo k5, asus zenfone gibi telefonlardan birini alabilirsin.
Lg g4 stylus alinmalidir.
Ben aldim gayet memnunum.
Hizli.
Bataryası fazla telefonla oynanmazsa 2 gun gider.
Ozellikleri uygun.
Fiyat iyi.
Buyukluk uygun.
Agirlik kibar.
Al al.
hangi partiye oy verdiğini sorun, akıllı mı, salak mı anlarsınız.
asus zenfone kesinlikle tavsiye ediyorum. hem piyasadaki benzerlerinden ucuz hem çift hatlı hem android. 2 yıldır zenfone 6 kullanıyorum sürekli güncelleme ve kullanışlı araçlar sunuyor.
Almayın. Yavaş yavaş salak telefonlara geri dönecek dünya. Zira artık esprisi kalmıyor bu telefonların.
1000TL civarında
Huawei Honor 7
Sony Xperia C4
Huawei p9 lite
Xiaomi m4 4g
Lenovo vibe s1
Lenovo p70
Casper via m1

Bunlar kullananların çok memnun olduğu telefonlar. içlerinden birini seçin geri kalanları fazla kurcalamayın.

1500TL civarında note 5 dışında telefon alırsanız yazık edersiniz.

2000TL üstü s7 edge...
Sırasıyla iPhone 4, 5, ve 6 kullandım. 3 telefonda da bir kere bile donma problemi yaşamadım. Virüs falan hayal ürünü zaten. Çok anlamıyorum ama akıllı telefon alacaksan her zaman apple bir adım önde gibi duruyor.
Almayın vergi geliyor yolda.
Samsung alma da ne alırsan al.
android isterseniz düşünmeyin sony alın.basta samsungu baya sever ve desteklerdim önceki entrylerimden görebilirsiniz.ancak samsungun şark kurnazlıkları say say bitmez.max 2 yıl sonra güncellemeyi kesiyor,teknik servisi çok kötü, ayrıca edge olayı tamamen para tuzağı.ekranın yanları bombeli olduğu için koruyucu kılıf bulmanız çok zor, bulsanız bile çoğu ya kalkıyor ya da dokunmatiği etkiliyor.sonra ekranı kırınca 1300 tl gibi fahiş bir fiyat ödüyorsunuz.sony niye derseniz kamerası çok iyi,kolay kolay güncellemeyi kesmiyor,tasarımı kötü olabilir ancak o çerçeveler sağlamlığı baya bir arttırıyor,donma kasma gibi sorunları çok nadir yaşarsınız.

Edit:Lg almayın çoğu modeli kronik sorunlu.
Türk markası pişmanlıktır. Paranız varsa Sony iPhone yoksa lenovo yada asus falan.
5000 tl vererek kendinizden Akıllı telefon almayın.
merakla beklenen önerilerdir.
huawei p9, samsung galaxy a5(2017) ve huawei nova biraz bütçemi aşarsam iphone 6s arasında kaldığım çıkmazda bu telefonları kullanan arkadaşlardan yardım beklemekteyim.
samsung ve iphone almayın kesinlikle. diğer android amiral gemi akıllı telefonları tercih edebilirsiniz.
elinizdeki telefonu uzun süre kullanın.

bu paralara telefon falan alınmaz. döviz kuru ve vergilerle akıl sınırlarını aşmış vaziyette.
Samsung alırken iki kere düşünün. Amiral gemilerine o kadar para verilmez bence ama ara modellerde güzel telefonlar var. Mesela a serisi oldukça başarılı. Birkaç sene kullandıktan sonra sıkıntı çıkarır mı bilmem ama o serinin telefonları donanım açısından başarılı. Huawei, htc ve asus'a güvenebilirsiniz. Lg almayın.

Onun dışında illaki apple olsun diyosanız en aşağı 7 alın. Önceki apple modellerine vereceğiniz paraya daha donanımlı bir android alabilirsiniz. Abi ayfon yaa kafasından çıkınca çok güzel android telefonların varlığı da fark ediliyor. Benim kaygım yazılımla alakalı derseniz de kendi bileceğiniz iş.

Nihai tavsiyem huawei'dir. Hem ekonomik hem güzel modelleri var. Sar değerinde de iyileştirmeye gidiyorlar (sanırım). Alıp da memnun kalmayanı duymadım henüz.
ne olursa olsun orijinal şarj aletinden başka bir alet kullanmayın. bu hususta şu aralar yaşadığım sıkıntı paha biçilemez derecede can sıkmaya başladı. telefon sapasağlam şarjı maksimum yarım saat dayanıyor o da tam dolu hali ile.
1.500 ü geçmeyin. Gerçekten hiç bir manası yok.

Huawei, Sony ve Asus u incelemeden de karar vermeyin,
Türkiye de ekonomik durum göz önüne alındığında 1500tl nin üstünde hiç bir telefona para verilmez. Hadi krize girdin maksimum 2bin lira. Üstüne 1 lira fazla vermeyin.

Ben değil bu işin uzmanları da aynısını söylüyor. Samsung isminin parasını yiyor. Sattığı telefonlar özellik bakımından o paraları etmez. Fiyat performans olarak htc, asus, lenovo ve huawei inceleyin.

Bir de piyasaya girip tüm markaları donunda sallayan xiaomi gerçeği var. Türkiye de resmi satış yapsa o özellikte telefonu o paralara almak mümkün olmaz.

Tekrarlarsak 1500 tl nin üstüne çıkmayın. Hadi paran battı aman diyim 2bin lira üstüne çıkmayın yazıktır günahtır. 1 Telefonu da minimum 3-4 yıl kullanın abicim.
sadece arama, mesaj, whatsapp vs gibi ozellikler kullanilacaksa Iphone en iyi tercih. Fotograf kalitesi en iyileri arasinda, islemci konusunda en iyisi, sarji sikko mikko ama bir sekilde gunu kurtarir.

Yok ben dosya transferi yaparim, bluetooth ile her seye baglanmak isterim, kacak-gocek bir suru uygulama yuklemek isterim, telefonumda istedigim gibi at kosturmak isterim ama iphone a yakin kalitede fotograf ceksin ve hizli olsun derseniz de ( fotograf kalitesi konusunda iphone dan daha iyi modeller var android tarafinda ) android flagshiplerden herhangi birisi.

Isin icerisine ikinci el fiyati yuksek olsun vs girecekse direkt iphone. Ama zil sesinizi bilgisayarinizdaki herhangi bir mp3 yapabilmek icin 40 takla atmaniz gerektigini bilerek alin. Sonra kufur etmeyin.

Stabilite mevzusu hikaye, flagship telefonlarin bir kac istisnai model disinda hepsi gayet hizli ve stabil. Apple servisinin yanina yaklasabilen yok ama. Zart diye size yeni telefon verirler. Samsung vs alirsaniz ugrasirsiniz. 700 liralik hasan-huseyin marka android telefon alip android şişiyorculara bakmayin. benim kendi fikrim, tecrubem bu tabi. herkes kendi aldigi urunu ovme pesinde genelde.

not: 2'sini de kullaniyorum.
Bence ilk dikkat etmeleri gereken şarj süresi. Diğeri ise telefonun kısa sürede kasıp kasmaması. Bana göre bir telefon en az 3 yıl kasmaması lazım. 4 yıl kasmıyosa başarıdır.
Tonla para verip en güzelini almayın sadece işinize yarayacak özelliktekini alın.