bugün

aldıktan sonra tavsiye vereyim.
şunu al desem alacak mısın? yok almayacaksın. beni sikine taktığın yok ki.
(img:#359990)

aldın diyelim.

samsung aldın diyelim.
s3 modelinden sonrasının hepsinin arayüzü aynı.
format aynı. application olarak benzer.
fazla özellik katıyorlar mı şaibeli.
samsung modellerinin en büyük sorunu şarj sorunu ve ısınmasıdır.
batarya arıza veriyorsa durmayın değiştirin. yoksa elinizde patlar. mecazi değil patlıyor bildiğin.

aypon aldın diyelim.
zarif kullanışlı telefon.
konuşurken telefonla o arkadaki apple ambleminin göstermeye çalışma.
yani normalde başka telefon kullansan işaret parmağın telefonun arkasının tam ortasında.
aypon alınca tutuşunu değiştirme belli oluyorsun.

htc aldın diyelim.
al kullan bereketini gör.

sony aldın.
kullan bereketini gör.

lg aldın.
lg 0 ile +1 korelasyonu arasında bir telefon.
ya elinde patlar -mecazi bu- ya da 2-3 sene kullanırsın.

trident aldın diyelim.
verecek tavsiyem yok ağzına kendin sıçmışsın zaten.
Dahili hafızanın yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde telefon yavaş çalışacaktır.
samsung' a para veren nesil baba parası yiyordur beyler. aklın varsa sony, lg, htc, gm, casper felan.
htc'yi almasını öneririm. özelikle m8. diğer adıyla htc one 2.
telefonla hava atmaya çalışan bir amele değilseniz motorola moto g, asus zenfone 6, huawei ascend g7 gibi başarılı ürünlere yönelin. 1000 tl'den fazla para vermenize hiiiç gerek yok.

lg g2 de s800 gibi harika bir işlemciye sahip olduğu için değerlendirilmesi gereken bir telefon. çok satılan bir cihaz olduğundan aksesuarları da bol ve kolay bulunuyor.

çok büyük olmasın ama canavar olsun derseniz xperia z1 compact da müthiş. beyaz rengi bayanlar için şık bir seçim olacaktır.

telefonu aldıktan sonra ekrana hemen bir temperli cam (tempered glass) taktırın.
işlemci ram, dahili hafıza, ekran kartı, batarya epey önemlidir. Bir de bataryası çıkanlardan olsa daha iyi. Şimdi benim batarya çıkmıyor s4 teki gibi. garantiye versem haftalarca telefonsuz kalacağım.
kendinizden zeki olmasın.
note 4 ten başka, samsung telefonlarından uzak durun.
Asus almanizi tavsiye edebilirim ama benim gibi gunde 16 saat telefon kullanan biriyseniz 2 kez sarza takmaniz gerekir bu telefonu. Birde bimde satilan telefonlardan almayin samsung almayin eski telefonum samsungtu 4 tane batarya sisirdi oc.
android alıp benim gibi pişman olmayın ios alın.
asus zenfone 2.
Bu ara almayın. Ülke karışmış sen telefon diyon amk.
Dikkat!
Telefonlar akıllı ama,
bataryalar geri zekalı.
f/p nedir öğrenin. bu koşula göre alın.
akıllı telefon alacak yazarlara tavsiyeleri içermesi ve bir kez daha düşünmemizi sağlaması planlanan başlıktır.

o zaman hemen bir soru ile başlayalım. htc one m9, lg g4 ve samsung galaxy s6 hakkında bilgiler ve hangisi tercih edilmelidir sorularını cevaplayabilir misiniz?
sizi aptal etmesine izin vermeyin.
Dikkat edin sizden akıllısını almayın yoksa kendinizi aptal hissedip bunalıma girersiniz.
Tabiki htc.
Daha küçük, daha güçlü işlemci, daha yüksek çözünürlük.

tabi htc yi S6 yla kıyaslayınca S6 eziyormuş o ayrı mesele.
camı sağlam kırılmaz diye kılıf takmamazlık yapmayın. benim gibi kılıftan çıkarır çıkarmaz ekranı tuzlu buz yaparsınız.
En ucuz olanı alındır. Boşa para vermeyin hepsi aynı işi yapıyor.
arasın, mesaj atsın yeter.
kişiden akıllı olmamasına dikkat edilmeli.
tek yapacağı aramak ve aranıldığında konuşan kişilerin laf diye alması cidden saçma.
gencim diye herkesin peşinde koşmaktan bıktım.
şunu öğretsene hele, mesaj nasıl atılıyor, şu numarayı eklese vs.
bu tiplerin alması cidden saçma. eski nokia telefonlarından alın ki tek öğreneceğiniz şey numara kaydetmek olsun.
(bkz: asus zenphone)
ıphone alın değeri de düşmüyo çeyrek altın gibi.1900 liraya aldım eylülde şimdi gene 1900, eğer aldığım samsung olsa herhalde yarı fiyatına düşerdi.
Biz telefoncuyuz gel sana sony xperia z3 verelim pişman olmazsın. Suyun altında yarım saat kalabilir ve çekim yapabilirsin,su gecirmez toz gecirmez -metal kasasıyla sorun cıkarmaz.pil ömrü uzundur. Ekran diğer telefonlara göre daha parlak ve diger telefonlara göre daha hızlıdır. Ayrıca telefonum bozuldu servis tamirci gibi dertlerinde olmaz olsa bile servis cok hızlıdır. Suan kullandıgım telefon bu, bunu begenmezsen ıphone al ama sakın samsunga bulaşma. Ayrıca lg g4 de tercih edilebilir fakat bir xperia kadar değil.

Edit: eger xperia alırsan yine xperianın kendi markası olan saat alabilirsin özellikle fazla araç kullananlar için cok faydalı yaklaşık 350 tlden başlıyor fiyatları,modeline göre değişiyor...