bugün

malların bu kadar su yüzüne çıkmadığı bir türkiye idi. en azından şimdi kim mal, kim hain daha çok ortada.
Ülkemizde bu kadar çok yabancı döviz yoktu.
derelerinden bal çeşmelerinden şarap akardı.
10 senede bir darbelerin olduğu bir Türkiyedir.
27 mayıs
12 mart
12 eylül
28 şubat
kriz, darbe, adam kayırma, güvensizlik, mafia çatışmaları vs.. önünü göremeyen bir türkiye'dir.
terörün sıfırlanıp, pkk'nın kendini fesih kararı aldığı bir ülkeydi.

şimdi ise...
çok süperdi, cennet gibiydi, halk refah ve mutluluk içindeydi. yersen.
kişi başına düşen milli gelir norveçin üç katıydı. kriz mriz cinayet yangın kaza afet yoktu.
harika bir yerdi diyemeyeceğimiz dönemdir. çünkü bu dönemden önce de "bakalım asker ne diyecek bu işe" soruları sorulurdu, mafya babaları devletin başındakilerle çalışırdı, aman şunu yapmayalım kriz çıkar denirdi(hiç bir şey yapılmamasına rağmen kriz çıkardı). yani akp öncesi türkiye, aynı akp dönemindeki türkiye gibi iç açıcı bir yer değildi. hiç bir zamanda olmadı, olamadı. şu cennet gibi akdeniz ülkesi bir türlü kendi yolunu tutturamadı.
türlü aşağılanmalara maruz kalmıştır

görsel
Yolu , hızlı treni yoktu belki ama halkının daha çok poşetle marketlerden dönmeye yetecek parası vardı .
türkiye cumhuriyetidir.
şimdi ki gibi adı türkiye olan ucubik yaratık değildir.
akp iktidara gelmeden önceki türkiyenin siyasi, sosyal, ekonomik durumudur.
birilerinin hala akledemediği önceki türkiyedir.
rakam verirsin hesap bilmezler, imefe dersin nerenin ilçesi derler, enflasyon dersin hayvan adımı derler, yapılanları zaten görmezler, şimdi yürek yırtılur...
hayatımızda hülo yoktu mesela yani daha umutlu günlerdi.
başbakan ecevit'ti. şimdiki amerikan uşağı gibi değildi. yanlış tedavi ve zehirlenerek şerefsiz hainler tarafından öldürüldü. ruhu şad olsun.
her şeyi bir kenara bırakalım şuan ki soysuzlar o zaman bu kadar rahat seslerini çıkartamıyordu.
akp öncesi bir ileri üç geri giden bir türkiye. akp sonrası üç ileri bir geri giden türkiye. doksan ve üstü doğumlular. akp öncesi siz daha bebeydiniz.
hükümete karşı olanların şimdikinden daha iyi olduğunu iddia ettikleri dönemdir.
arkadaş muhalefetini mantıksız dayanıksız yapıyorsun, sonra da seçilemedin mi karşı tarafa saldırıyorsun, dediğim gibi zorla akp'li yaptınız milleti beynini siktiklerimin.

hükümeti eleştir, saldır, yıprat, oy kaybetmesine vesile ol tamam ama, sen kalkıp da bunu yapmak için akp öncesi türkiye'nin daha iyi olduğunu söylersen afedersin ama kimse sikine takmaz seni. sus mesela, ya da konuşacaksan mazlum olarak gelip, zalime dönüşme sürecini anlat, kendine yapılan kötülüklerin aynısını rakiplerine yaptığını anlat, mantıklı ol yani. ama kalkıp da bana akp öncesi türkiye'nin daha iyi olduğunu söyleme.
apolitik bir insanım ama;

yaşadığım il olan istanbul sussuzdu. chp anlaşmalı su markalarından damacana sular alıp öyle duş alıyorduk. durumumuz iyi ki fena değildi o zamanlar. uzun kuyruklu çeşmelerden akan bir gıdım musluk suları... chp bunlardan daha niceleriyle beraber cidden halkın partisi olduğunu kanıtlamıştı. şimdi akp geldi, (ulan chp halkın amına koymuş, biz ne yapsak toplarız oyu) mantığıyla metrobüs, yol, 2023 bilmem ne derken şuan diktatör konumunda. akp öncesi türkiye(doksanları diyorum) yolsuzluğun tavan yaptığı türkiye idi. "burası elit insanların yeri" sebebi yüzünden çamlıca tepesini gezemiyordum. kapıda kalmıştım. elinde baston, pahallı kıyafetler giymiş paşalar vardı. gerçi şimdi hep baş örtülü yüzünde makyaj kadınlarımız var ama ve lakin insanlar hiç umurumda değil. akp'yi sevmiyorum. din kullanan partiyi desteklemeye niyetim yok. abd yalakçısı olsa da, yine de türkiye'yi az çok bir yere getiriyor. boğazımızı sıkan vergileri, pis barajdan su içip "bak ben içtim ölmedim siz de içersiniz" lafını söyleyen bakanı olsa da, o zamanı kadar yozlaşmış bir yer değil artık türkiye. şimdi, öncekinden daha özgür gibiyim. sadece yeni kafesim biraz daha büyük.
Türk'ün Türk olarak yaşadığı türkiye'dir.
kürtçe konuşana ve ahmet kaya dinleyene terörist gözüyle bakılırdı.
Al birini vur ötekine.
fakirlik, aclik diz boyu, alti bezlenen adami basbakan yaptilar.
mumla aradığımız türkiyedir. çünkü biliyoruz ki akp sonrası türkiye asker ocağına düşüp tecavüze uğramış bir kadın gibi olacaktır...

Bıktık aq sizin gibi cahillerden...