bugün

çünkü chp ve mhp ye: ''sigortanın kaynağını nerden bulacaksınız?'' diyor kendisi sürüyle çılgın proje üretiyor onların kaynağı nerden geliyor? söylemedği için.
paranın sıfırlarını atmakla enflasyonu düşürdüğünü iddia ediyor ve karşısındakileri salak yerine koyuyor.
kendime saygım olduğundan veremem elim gitmez, yüreğim dayanmaz.
(bkz: hırsızlara oy vermek istemiyorum)
kanal istanbul'u hangi parayla yapcaklar? bunun cevabı yoksa mutlaka borç parayla yapacaklar demektir. sonra kanal kâra geçince yabancılara ucuza satıp borç öderler artık. bundan kimin kârlı çıkacağını söylemek bile gereksiz. bu bile yeterli onlara oy vermemeye.
genel seçimlerde adalet ve kalkınma partisine oy vermeyecek olanların söylemidir.
yaşanan onca skandaldan sonra yapılması en mantıklı harakettir.
banane dediğim oy vermeme işlemi.
çok doğal olduğu için, ilan etmeye bile gerek bulunmayan tutum, tercih.
Bu ülkenin onların tekelinde olmadığını göstermek için..
sebep belirtmeden.
çünkü iran ve arabistanı gördüm . bok gibi ülkeler .
bankaları, yolları, ve diğer benzeri unsurları sattığı için.
yeter bu kadar şifreler dediğimiz için, çocuk tacizcilerini salıverdiğiniz için, zengini en zengin fakiri de en dip fakir yapıp kendine muhtaç bıraktırdığın için.

zengin paraya doymaz, en dip fakir verdiğin bir kutu makarnaya dua eder, netice ise,

çöken bir ülke.
milleti soyup sovana çevirip milli gelir arttı diye yalan söylediği için.
(bkz: milli gelir arttıkça benzinin de artması)
normal bir insan olduğum için.

ülkemi sevdiğim için.

cumhuriyeti sevdiğim için.

dini kullanlardan nefret ettiğim için.
çok da tın. tepkisi verilen durum.
kimse kafana silah dayamıyor...
ama bir dakika vakti zamanında silah dayanmıştı , açık oy , gizli tasnif.
hatırladınızmı? askerler vardı hani , kafana sıkabilirlerdi.
nasıl unutursunuz ki değil mi sayın postalseverler? sayın satılık güçler? sayın masonlar?
altın çağınızı yaşadınız.heyhat...
akpli güzel kadın olmadığı için. *
özgürlük senin elinde;

(bkz: takılsenpoponagöre)
elbette akp ye oy vermeyeceğim.

çünkü aklımı peynir ekmekle yemedim..
(bkz: ilk oyum akp ye)
içki masasında vereceğini söyleyemeyen söylese bile masadakilerin göt edebileceği korkusuyla verilen cevap.
müslüman ayağına türkiye'de sanki hristiyan bir devletin sömürgesiymişiz gibi kanun çıkarttıkları için.

(domuzun kasaplık hayvan statüsüne alınması, zinanın suç olmaktan çıkartılması, camilere elektrik ve su parası alınmaya başlanması; kiliselerin ise sudan ve elektrikten muaf tutulması, hristiyan misyonerleri devletin güvenlik güçlerinden üstün tutması (bkz: zirve yayınevi), ergenekon iddianamesinde "mason localarına eylem planı" olması vb.)
seneye ygs ve lys'ye girecek bir kardeşim var. ve ben, sırf cemaatlerle işbirliği içinde olmadığımız için ailemden herhangi birinin hakkının yenmesine razı gelemem.
hayaldi gerçek oldu, peki kaç tane gerçeği hayal ettiler bize amk?

akp ye oy vermemek akıllı insan seçimidir.
''sen vermiyorsun, ben vermiyorum da bu kadar oy nereden çıkıyor be abi'' şeklinde atarlı bir karşılık verilesi cümle.