bugün

genelde para sikintisi olmayan, yani açin halinden anlamayanlar toplulugudur.

ulan adamlar makarna, kömür dagitiyorda, oy verirken içeri seninle mi geliyor. Adam gidip alir makarnasini, oyunu isterse chp'ye verir.

hem madem bu oy alma yöntemi, siz de dagitin. kaldirimlari sökeceginize, fakire faydaniz dokunsun.
her seçimde halktan tokat yemektedir. kemal kılıçdaroğlu'nda olmadığını düşündüğüm zihniyettir.
Boş beyin. O makarnaya kömüre muhtaÇ insanların durumunu anlamayan insandır.
en az akpliler kadar koyun ve siyasetten anlamayan zihniyettir.

akp akp olmadan öncesinde de kömür ve yiyecek yardımı yapıyordu. ne zaman iktidar oldu o zaman bu bebeler başladı makarna sayesinde demeye. bu kadar kolay oy toplanabiliyorsa gidin siz de dağıtın bir şeyler ve daha çok yardım yapın. böylelikle toplayın oyları, nasıl olsa çok kolay. nedense chp bunu cumhuriyet tarihinde hiç beceremedi kurulan ilk siyasi parti olmasına rağmen.

burda demek ki sorun badem tayyip değil. sen muhalefet partisi olmaya layık değilsin.
evet yanlış zihniyettir. Ancak madem anadolu insanı her yardıma rağmen oyunu değiştirmez dağıtmasınlar ozaman. Hadi akp bir seçimden önce bütün yardımları kessin. Ama yemez. Anadolu insanı iyidir, hoştur ancak cahildir.
açık oy gizli tasnif zamanlarında yaşayan chp zihniyetinin yeni sıçmığı.

neymiş efendim akp kömür dağıtyomuş makarna dağıtıyomuş da o yüzden hep birinci geliyolarmış.

lan gerzek, üstte de belirtildiği ve benim de 50 kere yazdığım gibi, adamlarla beraber mi oy atıyosun sen? adam alır kömürünü gider bdp'ye oy atar. bi tek sen akıllısın çünkü.

sizin zamanınızdaydı o açık açık oy verip gizli tasnif etmeler.

şu yaşıma geldim çevremden akp'ye oy atıp kömür ya da makarna alan yok. görmedim ağa hangi dünya o?
arkadaşlar kaç kere söyledim şunlara makarnacı kömürcü demeyin diye, bak "polisi çağırmak" zorunda kalacağım haaaa.
bunları toplayın ve avantacı diyin. o avantacılar kömürle makarna ile doymaz ama. ihale lazım onalara.
(ve ayrıca gariban kardeşlerimize dilenci muamelesi yapıp makarna kömür ile oylarını gasp edenlere, halka faşistlik yapanlara gereken yakıştırma zaten yapılıyor meydanlarda gidin okuyun)
(bkz: doğru söze ne denir)
kaybetmeye mahkum olan zihniyettir. artık diğer maçlara bakacağız diyen zihniyettir.

sosyal devleti savunup, sosyal devletin görevini bilmeyen zihniyettir.
kemal bey, herkese maaş verecem demekle, makarnayı bir tutmak. bu tür zihniyette ki arkadaşlara diyorum ki aç kalın bokunuzu yiyin.
Hayatında hiç somon yememiş zihniyet. Beyler tavsiye ediyoruz kendilerine bol bol balık yesinler özellikle de tütsülenmiş ince dilim somon. Yurtdışında çok var ama ülkemizde pek satılmıyor ne yazık ki yine de ararsanız bulursunuz gençler.
kendilerine "çapulcu" dendi diye dünyaları ayağa kaldırıp siyasi düşüncesinden dolayı ülkenin yarısına "koyun" diyen zihniyettir.

Not: iki tarafın da savunulacak bir yanı yok, Yalnızca ironilerden uzak durmak gerek.
bir makarnaya oyunu satan adamlara doğal olarak acımayan zihniyettir. ben bir koli alayım gel yamacıma.
sığdır,gerizekalıdır, derin göremeyen adamdır, politikadan,ekonomiden,kalkınmadan işin özeti ottan boktan anlamadan, kuru kemalistlik yapan ergenin tekidir. rte'nin basın açıklamalarını izlerseniz adam gülerek '' bana oy verenlerin arasında içenler de var '' diyor. aynı şekilde hüseyin çelik de başka program da dile getirdi . akpye oy atanların hepsi dört dörtlük müslüman değil. adamlar ülkenin gidişatına bakıyor,ekonomiye efnflasyona bakıyor. ona göre oyunu veriyorlar .
hükümet karşıtı en ufak bir olayda bile, çapulcu, cehapeli, terörist, provokator vb. yaftalanan kesimin, %100e mal olabilecek haklar için meydanlarda mücadele ederken, seçim zamanı alacağı kömür ve gıda yardimini hesap ederek direnişe destek olmayan ve hatta "evde tuttuğum %50 var" gibi soylemlerle bizzat başbakan tarafından aşağılanmaya da ses etmeyen kitleye yakıştırdığı sıfattır.
aşağılık zihniyettir. eğer bu dediklerinizle bu millet oy verseydi, kılıçdaroğlu nun 600 tl vereceğim vaadine, cem uzan ın mazot 1 tl olacak vaadine kanmaları gerekirdi. herkes sizin gibi soysuz mu.
kömür dağıtımını unutmuş zihniyettir. ''kömürcü''. *
her kemaliste vesayetçi diyen zihniyetle kapışır ve memleket böyle yaftalarla zor yatışır.
Akapelilere iltifat eden zihniyettir

Got kilina makarnaci demek makarna severlere haksizliktir.
ulan bide şu makarna meselesini meşrulaştırmaya çalışan koyuncuklar yok mu? çok gülüyorum arkadaş... ulan milli irade diye bik bik ötersinizde, bilmez misiniz oy verene makarna kömür dağıtmakla, istihdam açmakla, avantaj sağlamakla yapılan şeyin anlamı tam anlamıyla düzenbazlık ve madrabazlık olduğunu? ancak hiç kendimi yormayayım, akşama kadar dernekte külliye okumuş elemanlar bağnazlık denizinden çıkmaya çalışmayacağı için açıklama yapmanın hiç gereği yok. vesselam.
gerçeklerin farkında olan zihniyettir...
az bile söylemiş zihniyettir, makarnacı az olum daha milyonlarca diyecek isimleri var.
spagettici zihniyettir. boklu götüne bakmaz da makarnayı beğenmez bunlar. ekstra bilgi olarak; (bkz: Doğuş tan nesilden nesile)
Muhalefetin aklının ve siyasetinin nokta boyutunda olduğunu gösteren en önemli(?) argumanı.bir düşün ben senelerdir niye iktidar olamıyorum? Ama düşün tamam mı?(düşünemedi)
21 milyon kişiye makarna dağıtıldığını iddaa ederler, "21 milyon makarna" buraya dikkatinizi çekmek isterim.