bugün

Ülkeyi her açıdan kötü yönettiği için diye cevaplayabileceğimiz soru.

Evet her açıdan kötü yönetiliyor ülkemiz.
Hangi birini sayalım.

Eğitim berbat, adalet laçka.
Fetö ile mücadele yapılmıyor yapılmadığı gibi fetöcüler spk gibi kurumların başına atanarak ödüllendiriliyor.

Ama halkı en çok ilgilendiren şey ekonomi.
Ekonomi berbat halde.

2002 yılı dolar kuru: 1.5 tl.
2018 yılı dolar kuru: 4.02 tl.
------
2002 yılı dış borç: 130 milyar dolar.
2018 yılı dış borç: 450 milyar dolar.
-------
2002 yılı 1 kg dana kıyma: 2.85 dolar.
2018 yılı 1 kg dana kıyma: 11.9 dolar.
-------
2002 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.076 dolar.
2018 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.112 dolar.
----------
2002 yılı icra dosyası sayısı: 6 milyon 150 bin.
2018 yılı icra dosyası sayısı: 16 milyon 634 bin.
----------
2002 yılı tarım ürünleri ithalatı: 4 milyar 300 milyon dolar.
2018 yılı tarım ürünleri ithalatı: 17 milyar 680 milyon dolar.

Evet bu somut şeyler gözümüzün önünde dururken akp ye neden oy verelim ki?
istikrar...

-şırnak, cizre, diyarbakır, 15 tane ada işgal edildi. şırnak 1,5 ayda, cizre 3 ayda geri alındı. onlarca şehit kanı aktı. cizrede taş üstünde taş kalmadı. şehir taşınıyor. 15 ada hala yunan işgali altında. ülkede göz göre göre el bebek gül bebek büyütülen, ne istedilerse verilen örgüt darbe yaptı. 250 tane vatandaş öldü. sandık her şeyden üstündür diyerek sandıkla seçtirdikleri belediye başkanlarını el altından "metal yorgunluğu" bahanesiyle görevden aldılar. ne yargıladılar ne suçlarını söylediler. altı ay önce "ne seçimi ya" diyenler şimdi "ülkenin bulunduğu süreç açısından bir an önce seçimden kurtulması lazım" diyorlar. savaş bahane, korku şahane...

ekonomi...

-0,65 olan dolar kuru 15 yılın ardından 4 lira oldu. euro 5 lira. altın her hafta yeni rekor kırıyor. borsa bitmiş durumda. herkesin dilinden düşürmediği yazarkasa atılma hadisesinde dolar kuru 1,25 civarındaydı. küçük esnaf diye bir kurum kalmadı. mahalle bakkalına "sen de köyüne dön, herkes şehirde yaşamak zorunda değil" denildi. çiftçiye ananı da al git" denildi.

üretim...

-ülkede inşaat dışında işleyen bir tek sektör kalmadı. evler de sadece yabancılar için yapılıyor. türk vatandaşı olmayana mülk satılması için yasa çıkarıldı. ülke karış karış ruslara, araplara, israillilere satılıyor. antalya'da türklerin alınmadığı koskoca mahalle var. tarım bitti. hayvancılık bitti. sırplardan, fransızlardan besmelesiz kesilmiş hayvan eti alıyoruz. üstelik bunu avrupa birliğine taahhüt ettiğimiz için yapıyoruz ama halka et ucuzlasın diye yutturuyoruz. halk yiyor. biz yemiyoruz.

dış politika...

-komşularla sıfır sorun politikası, büyük ortadoğu politikasıyla birleşti, türklüğün beka sorunu haline geldi. büyük resim sonunda görüldü ama o büyük resimde darağacındaki portre sürpriz çıktı. şimdi dibine kadar battığımız bataklıktan, içini oyduğumuz yüce türk ordusu sayesinde çıkmaya çalışıyoruz. geçen sene vatan haini ilan edilen, mahkemesi devam eden, ülkeden çıkış yasağı olan pilotlar suriyede hedef bombalıyor ve kahraman oluyor.

eğitim...

bizzat cumhurbaşkanının kendi itirafıyla kültür ve eğitim alanında 15 yıldır tam bir fiyasko politikası izleniyor.

akp'nin 15 yıllık icraat tablosu. ha üçüncü köprü cinayetti, şimdi yapıldı. zarar ediyor. tünel yapıldı. marmaray falan yapıldı. istanbul trafiği ortalamaya vurunca 1,5 dakika falan rahatladı. ülke de zaten istanbulun trafiğine endeksli. iktidarın tek başarı dayanağı marmaray, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı falan...

elhamdülillah akp'ye bir kez bile oy vermedim. öbür tarafta bu hesaplar benden sorulmayacak.
Hazine ve kamu bankaları Yurt dışındaki altınları türkiyeye getirmiş kırmızı alarm var ülkede. Geldiğimiz konuma bakınca anlaşılacak bir neden olabilir belki de.
Akp hariç kim gelirse gelsin doları 4,2 den 1,5 a düşüteceği için akp ye oy verilmemeli.

Akp hariç kim gelirse gelsin dış borç 450 milyar dolardan 130 a düşüceği için akp ye oy verilmemeli.

Akp heriç kim gelirse gelsin dana kıyma 11,9 dolardan 2,85 dolara düşeceği için akp ue oy verilmemeli.

Akp hariç kim gelirse gelsin icra dosyaları 16 milyondan 6 milyona düşüceği için akp ye oy verilmemeli.

Görüyorsunuz akp giderse 2002 öncesine geri dönüp refaha erecez.
her şeyin içine ettikleri için denilebilir.
Muhaliflerin zırvalarından ibaret olan bir bahanedir.

Bunlar oy vermesin zaten,bize milletimiz yeter.
neden vermeliyiz diye sorsaydın keşke, tek satırda açıklardım.

(bkz: yol yabdı)
akp'ye oy veriyoruz, çünkü istikrar sürsün, türkiye hem içte hem dışta küçülsün ve baştaki fetöcüler kurtulsun istiyoruz.(siyasete hiç bulaşmamış yahu bu fetö, çok ilginç)(hele de beraber yürüdük biz bu yollarda falan fıstık işte anladınız)

memleketin batması, dibi gören ekonominin devam etmesi, silah sanayisinde 10 yıldır ortada olmayan milli tank ve uçağın unutulmasını ve sağlık argesinin 5 yıl süren sıra vermesini istiyorum.
(Ayrıca herkesi topluca şehrin dışındaki hastaneye taşımayı, böylece gelemeyecek olanların yok olmasını ve tedavi yükünden kurtulmayı istiyorum)

cumhuriyet tarihinde görülmediği kadar sefil üniversiteler, daha rezil eğitim sistemi istiyorum.(her köye üniversite, çünkü nicelik nitelikten önemlidir)

recep tayyip erdoğan, çünkü ülkemizde hiçbir dönem görülmemiş kısıtlamaların devamı için bu gereklidir.(bu kaçıncı ohal sevgilim)

recep tayyip erdoğan, çünkü ülkenin nefes almamaya ihtiyacı vardır, teröre mücadehahahaha, neyse tamam, sürsün istiyorum.(sınırdan geçirilen teroristler, Habur rezaleti vesaire)

Örtüyü siyasete alet eden türbanlı bacım yarın ne olacağını düşünmesin, camiye giden din kardeşimin camiye gittiği için başına bir şey gelmesin istiyorum.(2002’den önce cami yolunu tutanlar kurşunlanıyordu)

recep tayyip erdoğan, çünkü yalan tarihimize sahip çıkılmasını, palavralar atılmasını, hiçbir iktidarın yapmadığı restorasyon(!) çalışmalarının devamını ve turizme kazandırılmasını istiyorum.(sünger bob kale)

recep tayyip erdoğan, çünkü kürt kardeşim sırf doğduğu millet için ezilmesin, dilini özgürce konuşabilsin istiyorum.(tek millet)(aradan da milliyetçi oylara göz kırpmak)

daha fazla çatışma, daha fazla savaş istiyorum.(eh, şehit sayılarını incelersiniz artık)

ekonomik istikrar sürsün, üretim ve ihracat bütün sefaleti ile devam edemesin daha da beter olsun, türkiye ithal değer üretmeye devam etsin istiyorum.(g*tündeki donun ipliği bile ithal)

Her neyse, benim düşüncelerim bunlar. Az biraz ekleme yaptım ve bazı yazım hatalarını düzelttim. Fakat bir seye inandım, bunu yazan arkadaş hakikaten troll. Bakın aktroll değil, onlar bile bu kadar yalamaz. Utanır yahu.
0:00 1:52
(bkz: akp pkk barış görüşmeleri)

fetö'nün kadrolarından bir çok büyükbaşı biraz soyduktan sonra transfer ettiler zaten. yakında fetö ile de barışırlar.
Ben vatan haini sevmiiim.
akabeye neden oy vermemeliyiz diye bir konu yok

daha yeni anket yaptılar ve %42 gibi bir kütle

yer yarılsa, dünya yansa, memleket batsa gene de

akabeye oy vereceğim dedi.

önemli olan o % 42 nin haricinde tek kişinin bile

sandığa gitmemesi,

bu kemal son anda gene bir çam devirip gene feto meto

bir şeylere yanlayıp o % 42 yi azdırması muhtemel

iyi parti zaten teşkilatlanamadı.

sandığa attığın her oy bunlara yarayacak.

o seçsis sonuçta işi kenid lehine çevirecek.

ben bu seçim de sandığa gitmeyeceğim.
Hiç vermedim