bugün

Sayıları günden güne artan sözde sanatçı, özde yalakalar.
En birincisi elif şafak hayır bir de yazar olacak ama yalaka napcaksin.
işsiz kalma olasılıkları olmayan kişilerdir.
En kötü belediyelerin düzenlediği konserlerde sahne alıp cukkayı indirirler.
Dostum sanatçı demişsin ama bunlar sadece zanaatçı.

(bkz: boş küme).
Birileride yazmis vatan sever diye ne vatan severi tayyip sever ve güç severdir hepsi.
mustafa ceceli.
yalakalık yaparak sanatçı olunamayacağı için sanatçı diye tabir edilmemesi gereken kişilerdir.

bunlar birkaç başlık altında incelenebilir diye düşünüyorum. mesela bir grup tamamen duygusal olarak belediye konserlerinde sahne alıp, nemalanmak isteyenlerdir. karşılığı akpli müteahhit olan tipler.

bir diğer grup türkiye'deki adaletsizlikleri görüp aman canıma geleceğine mal olayım diyenler daha yaşını başını almıiş, adını yazdırmış kesim. anladınız siz. karşılığı yetmez ama evetçiler.

bir de en alt tabaka yalaka ve çıkarcı olanlar var ki en tehlikelileri bunlar. normal şartlarda adam yerine konmayan, ezik tipler. belki bir koltuk kaparım, belki zengin olurum sevdasıyla yalamakta sınır tanımazlar. karşılığı aktrollerdir.
iftara katilan tüm aç sanatcilar. isimlerini unuttum o derece tiksindim.
hidayet türkoglu hangi sanati icra ediyor?
peki ya ece erken?
buradakilerin yarisi sanatci sifatina layik degil.
3 bilemedin 5 sanatci cikar bu tablodan.
Sanatçı illaki muhalif kişilik demek değildir. Sanatçı, sanatıyla değerlendirilen kişidir siyasi kimliğiyle değil. Akpli değilim ama vallahi boş adamlarsınız. Biraz objektif bakmayı bilin. iktidar partisini ve Cumhurbaşkanını sevmiyorsunuz diye cumhurbaşkanın yanında olan herkese yalaka ona inanan herkese de koyun diyemezsiniz.

Not: hadi bakalım gelsin eksiler.
kadir inanır hdp de kahraman, atilla taş chp de vatansever oluyor da..
neden mustafa ceceli, kenan sofuoglu akp li olunca yalaka oluyor..
çünkü sizlere göre sanatçı dediğin akp'yi destekliyor, politikalarını benimsiyor olamaz değil mi ? muhafazakar olursa batılı fularlı entellerinizce sanatçı kabul edilmez değil mi ? biri oy vermek şöyle dursun sempati duysa bazı politikalarını takdir etse bile salya saça saça bok atarsınız .demokrasiye farklı fikirlere saygınız bu kadar çünkü bir de utanmadan gelişmişlik diye öter insanların kutsallarını itibarsızlaştırmaya çalışırsınız .

oysa anarşist komünist olsa entelektüel ve cesur , terörist olsa özgürlük savaşçısı olur. sizin gibi faşistlerin mantığına ben ...
Akp yalakası gazeteciler tarafından sevilen, övülen ve gündemde kalmaları sağlanan sanatçılardır.
sanatçı değillerdir. Sanatçı olsalar yalaka olmazlardı.
bazen düşünüyorum da ben erdoğan olsam ve alişan benim peşimden ayrılmasa şüphelenirim. çağla şıkel ile sabah şekerliği yapan adam, beşinci sınıf dizilerde oynuyor, en son ne zaman albüm yaptı kimsenin haberi yok, hakkındaki bütün haberler evlenmesi ve nişanlanmasıyla ilgili.

bu adam niye benim peşimde koşuyor diye düşünürüm. sonrada danışmanlarımı çağırıp tokatlarım, bu adamı niye benle aynı kareye sokuyorsunuz diye.
sanatçı değildirler. sanatçı yalaka olmaz. bağımsız olur, özgüvenli olur.
cümbüş ittifakının paralı asker sanatçılarından daha değerlidir. evet.
kuvvetle muhtemel buraya terörle mücadele şafak baskını yapar. zira kendileri mevcut iktidar tarafından bebek gibi korunmakta ve kollanmaktadır.