bugün

utanılmadan milletin gözünün içine bakıla bakıla söylenen yalandır.
görsel

yetmiyor bir de bilboardlar ile sürdürülüyor.

biri de çıkıp sormuyor ki "nerede yapıyorsunuz lan bu uçakları" diye. aksine iman ediyorlar amk.

ben bugün bunu yaşadım.
ak partili bir müşterim coşkuyla anlatıyordu, helikopteri, uçağı. uçağı ürettiğimize de yemin ediyor referans olarak akp'nin bu afişini gösteriyordu.
http://www.ogrenmen.com/w...0/ata-model-u%C3%A7ak.jpg

Olmayan yalandır. Zira uçağın bitmiş prototipi tanıtılmıştır.
Koktuğu değil miydi o ?!?!?
tank yaptık dediler kendi topraklarımıza operasyon yaptık. ulan bu uçakla bunlar ülkeye toptan saldırmasın.
yapıyoruz ama koltuklarını.
inanmadığım olaydır.
Ama gönül ister ki yapmış olsunlar.
daha otomobil motoru üretemezken, son derece sofistike savaş uçaklarını üretmemiz şu anda imkansız.

ancak, Montaj ve sistem entegrasyonları 1984 yılında kurulan tai (Turkish Aerospace Industries, Inc.) tarafından Türkiye'de zaten gerçekleştirilen F-16'lardan söz ediliyorsa, dışarıdan gelen uçak parçalarının montajı, kendi uçağımızı yaptığımız anlamına gelmemektedir.

bu, gerçeklerden uzak, seçim sebebiyle "güçlü türkiye" havası yaymak ve ülkemizin giderek zayıfladığı gerçeğini gizlemek için uydurulmuş kuyruklu bir akp yalanıdır.
(bkz: yerli savunma sanayi)
(bkz: türkiye nin uçak koltuğu üretmesi)
fadıl akgündüz'ün akp ile yeni projesidir. yalan yok gençler...
eleştirilen konu motor olduğuna göre biraz acımasız yaklaşımdır.

artık millet motor kısmını geçti birbirinden alıyor. olay motorda değil. psa, vw, fiat, renault firmalara motor dağıtıyor. motoru alırsınız almasına gerisini geliştirmek önemli.
(bkz: türkiye nin savaş uçağı yerine yavaş uçağı yapması)
bazılarının sevindirik olduğu aşikardır.
bütün icatlar toplu bulunmuştur sonra taksim edilmiştir, kimi toplumlar yolda unutmuştur. örneğin motoru aynı anda birçok millet bulmuştur biz unutup anca 1961 de hatırlayabilmişiz.

dönerse senindir dönmezse elin...
(bkz: yapıyoruz ama koltuklarını)
tayyip erdoğan uçmayı ne ara öğrendi diye merak ettiren gelişme.
şimdi her haltı çinliler yapıyor, demek ki barutu boşuna bulmamışlar.

(bkz: verin lan yoksa alayınızı patlatırım)
sadece dış iskeleti ve kodları türk olacaktır diye düşündüğüm uçak. sonuçta; motor, füzeler, makineli silahları vs. başka firmalardan alınacaktır. bu da bir başlangıçtır tabii. belki ileri de tamamen türk bir uçağımız olabilir.

adnan menderes olmasaydı, şimdiye kadar olmuştu zaten. neyse o başka hikaye.

edit: yok lan, adnan menderes olmasa da olmazdı. bir abd yalakası gelir, alırdı o marshall yardımını bi şekil.

edit 2: mercedes'in renault'dan motor aldığını söyleyen biri var yukarıda. ulan adamlar ilk defa bu sene aldılar. görende ezelden beri renault'dan motor alıyorlar zanneder. sadece c serisi için yapılmış bir istisna. geri kalan modeller için adamlar çatır çatır üretiyorlar motoru.
Akp nin başarısı yalanını inandırdiğı kitlenin müslüman olmasıdır.
Sierra Nevada Corp.'un sahibi Fatih Özmen Şubat ayında Alman havacılık şirketi 328 Support Services GmbH satın aldı. Bu şirket Dornier 328'in tüm haklarına sahipti. Kısacası bu haklar bir Türk'e geçmiş oldu. Şimdi o Türk bunu devredecek ve planlanan ilk uçak imal edilecek. Benim bildiğim kadarıyla buradaki haklardan istifade ederek 70 kişilik jet motorlu versiyonda üretilecek.
Bizim basın bizi hep dilediği yere yönlendiriyor. Bende ilk başta bunlara yalan ve aldatma gözüyle bakıyordum ama bu yerli üretim yapmanın kestirme ve akılcı bir yolu aslında...
isminde büyük ihtimalle "AK" kelimesi geçicektir.
yalan değil gerçektir.
işte kanıtlı belgeli;
görsel

hala buna yalan diyenler.

1-fetöcüdür.
2-pekakalıdır.
3-israyil dölüdür.
4-vatan hayinidir.
5-fayiz lobisidir.
6-aşırı esedçidir.
7-komunis moskoftur.
8-atayizdir.
9-ingilis uşağıdır.
10-ucubedir.
Yalan yok simdi. Yapıyoruz demis afişte. Yani basladik yapıyoruz. Genis zaman kapiş? Ha ne zaman hazir olur. Iste en zor soru bu.
güncel Önemli Başlıklar