bugün

kapıya gelen genç bir eleman "ak parti'den geliyoruz." deyip elime bir şey tutuşturdu. bir baktım "büyük usta' nın eserleri - boyama kitabı" yazıyor. "bizim evde çocuk yok. teşekkür ederim." deyip geri uzattım ama yine de almamı isteyince kabul ettim.

ilk başta siyasi bir olay için boyama kitabı çıkartmak biraz saçma gibi göründü ama daha sonra yaratıcı bir propaganda çalışması olduğu kanaatine vardım. zira içi sayfalarca yazı dolu olan kitapçıkları açıp okuyan seçmen bulmak çok zor.

"ne varmış lan bunda?" deyip bir göz attım. her yaprağında yapılan işlerin bulunduğu 10-15 yapraklı bir kitap. tahmin ediyorum ki çocuğun eline vermeden önce her ebeveyn açıp bir bakar içinde ne varmış diye.

kısacası ben fikri beğendim. hem yetişkinleri meraklandırıp içeriğe baktıran hem de "çocukları da düşünüyoruz." alt metni olan bir tanıtım yöntemi. benim oyumu almak için yeterli değil ama yine de iyi düşünülmüş.

görsel
okumak zaman kaybı, resimlere bakın...16 yılda ancak 10-15 yaprak doldurabildik ama konu bu değil elbette...
güncel Önemli Başlıklar