bugün

akp sevdalılarının ortalama zeka seviyesini irdelenişidir.

amerikada bush zıkkımına oy veren kesim ile aynı zeka seviyesinde oldukları göz önüne alınırsa ne seviyede zekalarının olduğu kabak gibi çıkar ortaya.

sıcak bir örnek ile pekiştiriyorum>
başlık:akp lilerin muhalefetten anladığı
akpliden yorum: (#6497989)

cidden şaşırmıyorum, bu kıt zekadaki biri elbette ya akpye ya mhpye ya da başka bir sığ sağ partiye yar olur.
idrak yolları tıkalı birinin zeka seviyesi neyse odur.
(bkz: zeka varmı ki)
demokrasinin gereği olarak bir partiyle oy vermiş kişileri , yine sözde aynı demokrasi adı altında , cumhuriyet muhafızlığı görüntüsünde müthiş(!) zekasıyla aşağılayan kişiler kadar aşağıda olmayan seviyedir.
deniz seviyesinin pek de üstünde degildir.
kendi fikrinden olmayının zeka seviyesinin düşük olduğunu sananların zekası kadardır.
wattları arttıkça düşen değerdir.

(bkz: 20 watt)
zekaları ile ilgili belki bir yorum yapılamaz. -ama yapılan araştırmalar sonucu akp ye oy verenlerin genelinde düşük eğitim seviyesi ve hatta okuma yazma bilmeme durumuna rastlanmıştır. - buna ek olarak oy verenlerin hepsi yollarını buldukları için çok da aptal sayılmazlar hani.

(bkz: indira gandi)
bir akpli arkadaşım ile aramdaki diyalog;

-duydun mu ali* bir milletvekilinin 2 yiğeni ve bir akpli belediye başkanınında içinde olduğu örgüt çökertilmiş. halktan çala çırpa mahvettiler bizi.
+onlar milletvekili ve belediye başkanı olsun o kadar ayrıcalıkları.

işte sözün bittiği yer. artık öyle ki çalsalar bile, bu kanıtlansa bile hoşgörme yeteneğine sahipler.

eee ne de olsa mevlana torunlarıyız...

edit: burada mevlana'ya gönderme mevcut değildir. sadece onun en büyük özelliği olan 'hoşgörü' özelliğinin yanlış anlaşılmasına değinilmiştir.
(bkz: şahsında olmayan şeyi başkalarında irdelemek)*
kutuplardaki soğuk hava seviyesinin de altındadır.
"başkasına aptal demekle daha zeki olunmaz" sözünden bihaber olan, siyaset yapamıyoruz bari bok atalım mantığında olan, yasa çıkarmak için yapılan toplantılarda salonu terketmeyi siyaset yapmak zanneden, karşı çıkan ama alternatif sunmaya gelince kaçan siyasetçilerle kıyaslandığında bir hayli yüksek çıkması muhtemel zeka seviyesidir.
(bkz: en kalitesiz sözlük platformu)
(bkz: atsızcıların uludağ sözlükte yuvalanması)
sömürülme isteğiyle orantılıdır.
Akp'yi çekemeyenlerin çatır çatır çatlama sesleri.
daha zor geçinmelerine, ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim diyen bir pazarlamacı başbakanın diktası altında araplara, batıya memleketin satılmasına ve sosyal yardımlara muhtaç olmalarına rağmen hala akpye oy verebilenlerin zeka seviyesidir.
sike sürülecek kadar zekası olmayan bir ulu uuserı tarafından ölçülmeye çalışılan zeka seviyesidir. telaşa gerek yoktur, her dönem bu tip mallar gelip geçer bu sözlükten. izlediği bir belgeselden ya da okuduğu bir yazıdan etkilenmiştir, teri soğumadan unutur.
çok yüksektir. bir ülkeye ihanet edip insanlara "atatürk olsa bizim yaptığımız gibi yapardı" yalanını atmak ve en önemlisi bu yalana inandırmak kolay değildir.
(bkz: yüzde 47 = iktidar)
(bkz: yüzde 20 = daimi muhalefet)
(bkz: akp vs chp)
(bkz: winner akp)

bence budur...
Ak Parti'nin iktidara gelmesiyle muhalefet partilerinin destekçilerinin kabızlık sorunudur.

Ak parti'ye oy vermiş kişileri aşağılıyan insanların Ak partiyi kötülerken ki bahaneleri hep aynıdır. ''Ülkeyi sattılar!!''

Ule kaç sene geçti, hala bitiremediler mi diyesim geiyor bazen... Adamlar iktidara geldiğinde bu memleket kurda kuşa yem oluyordu, artık sıfıra sağdan yakaşır aziyetteydi. Hal böyleyken Ak parti iktidarı 7 senedir bu ülkede yemek için bir şey bulduysa helal olsun demek gerekir.

Ayrıca Ak parti'ye oy verenlerin çoğu cahil, diğer partilere oy verenlerin hepsi mubarek aydınlık(?) insanlar. Türk eğitim sisteminden çıkmış insanlar CHP ve MHP sempatizanı olması çok doğaldır. Çünkü bu eğitim sisteminin içinden çıkmış üniversiteliler dahil hiç kimse doğru düzgün farklı düşünceleri içinde barındıran kitap okumazlar. Zati doğru düzgün kitap okudukları, araştırma yaptıkları da yoktur. Yani bu ezberci eğitim sisteminden çıkmış kişilerin AK parti'ye daha az oy vermesi, Ak parti'ye oy verenlerin zeka sevyesini göstermez.

Zati bu eğitim konusunda özellikle Kemalistlar büyük çelişki içindedir. Eğer eğitimli insanlar Ak partili olmuyor ise, o zaman başörtülü kızların üniversiteye girmesine ses çıkarmayın. Onların da üniversiteye girince Kemalistler gibi aydınanması(?) gerekmez mi? Hem cemaat okullarına da destek vermeleri gerekir, Kemalistlarin.. Onlar da okudukça, ilim irfan sahibi oldukça Kemalist aydınlar(?) gibi olacaklardır.

Niye korkuyorsunuz o zaman okuyan yazan insandan..??
koyunda ne kadar akıl varsa, bunlarda da o kadar akıl vardır.
güzel yurdumun akp sevmeyen güzel insanı, bu seviyenin kendi zeka seviyesinden düşük olduğunu iddia eder durur. iq testi yaptı sanki mübarek. ne biliyorsun hacı, ya senden zekiyse derler adama.

ha ben akp'den hazetmem ama kendini üstün görüp sağa sola laf sokmaya yeltenenden de hazetmem. iq'um 50.
-van minits- cümlesinden bu seviyeyi açıkça anlamak mümkündür.
suyunu çekmiştir.
eleştirmeye çalışanların seviyesinin gayet üzerindeki bir seviyedir.