bugün

Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve psikoloji diye bir şey kalmadı resmen sınanıyorum akıl sağlığımı çok zorladı. Son bir ayım kaldığı için zorla sabrediyorum sadece.. Sözlüğe benim gibi olanlar var mı diye bakayım dedim bi kaç kişi var zaten herkeste gözükmeyen bir yan etki. Ayrıca en son 2017 de güncellenmiş başlık. Sözlük bitmiş ben buralardan uzaklaşalı cidden ya.

Dudak kuruluğuna en iyi vazelin geliyor bu arada. Ben dudaklarımdan çok sıkıntı çekmedim vazelin sayesinde ama halsizlik ve kas ağrısı yaptı. Normalde sağlam spor yapan biriydim hemen yoruluyorum ve doğal olarak yapma isteğim azaldı. Yarım saat yürüsem kaslarım ağrıyor. Belim tutuluyor falan. Umarım hayat kalitemi düşürmeme ve kilo almama değer.

Yüzümde sivilce çıkmıyor evet ama öyle bebek poposu diyip kandırdılar bizi çünkü eski sivilcelerin lekesi duruyor kapı gibi yerinde..
5. ayımdayım. gecmesı uzun suren bır kac sıvılce ıcın birilerinin lafına uyup doktora gıttım ve sonuc her gun catlak dudaklar, halsızlık, bel agrısı vs.vs.
doktor bır kac ay daha devam edebılecegımızı soyledı ama benım 1 ay bıle dayanacak sabrım kalmadı.
buyuk sıkıntınız yoksa kullanmamanızı şiddetle tavsıye ederım.
2.aya giriyorum . hamatan krem sayesinde dudaklarımda pek bir çatlama olmadı. kolesterol yüksek çıktığı için 20mg ile devam ediyorum.
edit: 4.ay bitmek üzere. sivilceler hala devam ediyor ve bu ilaç yüzüne yüksek kolestrol + trigliserit oranlarım en yüksek değerinin nerdeyse 2 katı çıktı. kullanmayan kullandirtmayin.
bugün kullanmaya başladığım ilaç.

tek bildiğim karaciğeri çok yorduğu ve bu yüzden bol su ve yoğurt tüketmek gerektiği. fiziksel olarakta nemlendiriciler de cabası. gerçi daha ilk günümdeyim ilerleyen haftalarda bu entry'ye deneyimlerime dayanarak eklemeler yapacağım.

edit: 6. günüm. ilk 2 gün bel ağrısı, sonraki 3 gün içinde feci şekilde omuz kol köprücük kemiği ağrısı yaptı. 3. günden sonra dudaklarım kurumaya başladı, şuan sürekli nemlendiriyorum ve burnum falan soyulmaya başladı. toplamda 4-5 sivilce çıkardı onlarda şuan soyula soyula söndü zaten. kesinlikle peynir veya kırmızı et fastfood falan yemeyin, ertesi gün mutlaka bir yeriniz ağrıyarak uyanıyosunuz ya da bileklerinizde kaşınmalar oluyor. şimdilik bu kadar.

aylar sonra ibretlik edit: 2. ayın sonunda doktorum zorla bıraktırdı. monositoz değerlerim yüksekmiş hiç inmiylmuş ilaçtan beri, neden baştan beri söylemediyse artık.. size kolay gelsin, benden bu kadarmış.
5 ay kullandığımda vücudumda bir iki sivilceden ötesine geçit vermeyen fakat son ayını ihmal etmemle beraber bir çok sivilceyi suratıma tekrardan tokkat gibi yapıştırmış hain bir ilaç. hain kostok.
son 5 ayımı yiyen sivilce ilacı. yok aga bi bende mi bu kadar etki yaptı bilmiyorum. psikolojimi sikip attı desem yanlış söylemiş olmam. iki ay daha kullanmam gerekiyordu ama kullanmam.
Ben 17 yaşındayım. Aknetrent kullanmaya başladım. Günde 3 tane hap alıyordum. 5. günümde kullanmayı bıraktım. Fakat kullanmayı bırakalı 3 gün oldu hala ciltteki kuruluk ,deri dökülmeleri ,dudak catlakligi geçmedi. Ne zaman geçer. Şimdiden teşekkürler.
dert bende derman sende diyerek başladığım kırmızı reçeteli ilaç.

efendim, yaklaşık 45 gün oldu ilk ay 30 mg aldım sonrasında doktora kan tahliline gittim temiz çıktı doktor 60 mg yaptı günlük.

şu ana kadar yüzümde iyileşme yok ama metanet içerisindeyim düzelecek, sanırsam şuan cildin altındaki yağları atma aşamasında hala yavaş yavaş kurumaya başladı yüzüm birazda kızardı işte. Dudak kuruluğunu dert etmiyorum. kollarımda bacaklarımda yaralar çıktı normaldir heralde bilmiyorum.

aynaya bakın kendinizle yüzleşin sabredin arkadaşlar yalnız değilsiniz akne yaygın bir sorun.
inşallah bulacaz şifayı.
Kullanırken yüzüm un gibi dökülmüş, kepeklenmiş, dokununca kanayacak kadar hassaslaşmış, kızarmıştı ve yüzümde 3 ay hiç çıkmadığı kadar sivilce çıktı. Normalde bile kuruyan dudaklarımın bu ilacı kullanırkenki halinden bahsetmiyor bile.

Sabrettim 5 ay kullandım tüm sivilceler geçti ama izleri kaldı, önmesmedim. 1-2 sene sonra tekrar aynısı oldu yüzüm.

Nerdeyse tüm sivilce ilaçları kullanırken geçirir bıraktıktan bir süre sonra tekrar sivilceler başlar.
Bu hapların tek farkı bu süreyi uzatmaları.

Eğer sivilce sorununuz varsa cildinizi temiz tutmalı ve ara ara sivilce ilaçları kullanmalısınız zaten. O yüzden boşuna 6 ayınızı eziyet çekerek geçirmeyin.
Bir ay önce kullandığım ilaç. Şu an yerini Roaccutane e bıraktı.
Kullanmaya başlayan sivilcelilerin burdaki yazarların değil doktorlarının tavsiyeleri dinlemeleri gerekir.
Zamanında ben de kullandım, işe yarıyor ama tedavi sonunda dikkat etmezseniz tekrar sivilce çıkabiliyor.
ağır ilaçtır dikkat edilmesi gerekir doktor gözetimi olması gerekir tahlillere bakılarak.
yeni başladıgım illaç gerçi burayı okuduktan sonra baya bir tereddüte düştüm ama. çokta bir sivilcem yok ama olanlarda artık yaraya dönüştü bakalım.
7 ay kullandım ve hala yanagımda kırmızılık var leke tedavisi neyse artik ona başlıcam :/ .
yaklaşık 7 aydır kullanmakta olduğum ilaç, dudaklarım çok kuruyor sürekli nemlendiriyorum. 3 aydır yüzümde sivilceler çıkmıyor, cildim kurudu ,siyah noktalarım arttı, saçlarımı kaç gün yıkamasam yine kupkuru. fazla yan etki görmedim. son aylara giriyorum, bakalım sonuç nasıl olacak ?
Kulanımına 3. ayından devam ettiğim ilaçtır. Şu an için dudak kuruluğu dışında pek bir sıkıntım yok umarım devamında da olmaz. Ayrıca eskiden cildi sürekli yağlanan , saçları en fazla 1 gün kuru kalabilen biri olarak bu sıkıntıları kullanmaya başladığımın
ilk haftasından itibaren yaşamamaktayım. Sivilceler bayağı azaldı ve çıkanlar da çabucak sönüyor. Galiba tek çözüm bu ilaç benim için. Bekleyip göreceğiz
Evet 4. Ay biticek pek bi yan etki yok tabi ciltte hassasiyet ( Yuz kizarmasi) , dudak catlamasinin disinda sivilcelerin %80 i gecti ..
Bırakıp tekrar kullanmaya tekrar başladığım ilaç şimdi şöyle bir şey var bıraktığım için çok pişmanım bırakınca sivilceler birdi on oldu hesabı kullanıyoruz da her şey kötüleşmeye başladı be göz kuruması mı dersin dudak kuruması mı pancar gibi bi surat mı dersin , depresyon mu dersin her şey var anlıyacağınız ..
15 gundur kullandigim bel ve boyun agrisindan iki buklum gezdiren akne ilaci bir de dudaklari asiri kurutuyor.
daha ilk haftadan iflahıma kasteden ilaç.
5 gün önce kendisiyle tanıştığım ilaçtır. Biraz heyecan biraz korku ile olacakları beklemekteyim sözlük.
Sivilce ilacı. 7 ay boyunca kullandım su an sivilceden eser yok.
30 gün dolmadan tekrar yazdırılıp temin edilemeyen bir ilaç mı bu? Bilenler mesaj atsın lütfen.
Tedavide 3.ayın içinde olduğum ilaç. Fakat yaklaşık 90 kilo adamım, 3 aydır 30 mg veriyor bana bu doktor. Gerçi ben bu ay kafama göre 40 a çıkarttım. Ama yüzümde fazla bi gelişme yok. Az mı kullanıyorum acaba? Genelde iyileşme kaçıncı ayda başlar? 10 ay kullanmak istemiyorum. Bilgili yazarların mesaj atmasını temenni ediyorum.
Sonucun güzel olacağına inandığım için şu an bana yaşattığın acılara dayanıyorum. Sabır sabır sabır.