bugün

bim kasiyeri seven yeni yazar.
11. nesilde yol almak adına bir girişimi olmayıp 11. nesil grubuna dahil edilen akademik-buzlu-kimi zaman kristal buzu eriyik yazar.
ilginç ve kaliteli yazarlarımızdandır. hoşsohbet bir arkadaştır.
yağmur yağıyor şimdi bu hapsoldugum diyarda..
Camı kaplamış buğuya dönüşen su molekülleri..
Şimdi mürekkebim o buğu olsa, parmaklarımla yazsam aceleyle..
vakit cok kısa her an dağılabilir yer cekimine karşı koyamayan damlacıklar..
Parmaklarımla itelediğim kendi serüvenlerine yol alarak..
Silinmeden önce..
Sen..
okur muydun?!
(#25292321) yarmış yazardır.
Bugün yapılan en iyi şeyler adlı başlığa yazdığı yazıyla gözlerimi dolduran, önemli olduğunu düşündüğüm konulara dikkat çeken, bilgili ve yürekli yazar. Yazacağı entryleri heyecanla bekleyip, bir solukta okuyacağım kesin.
gece gece bana yardım etmeye çalışan yazar.
adamsın.
Seviyeli ve düzgün entryler...SöZlükte karşıma çıkmayalı epey olmuştu.ohh bee! içim huzurla doldu.sevgiyle kal...
Gizemli bir mesaj atip kaybolmus yazar.
sözlüğün değerli yazarlarındandır. yazılarından mahrum bırakmasın bizleri.
iyi ki tanımışım denilecek yazarlarımızdandır. Eksik olmasın kendileri.
Bir gece yavaşça yanına yaklaşıp sessizce "hidroponi o" diye fısıldayıp kaçtığım yazar.*
(bkz: uludağ sözlük ikinci paint yarışması oylamaları)
(bkz: uludağ sözlük ikinci paint yarışması)'da üçüncülük ödülünü kazanan yazardır kendisini tebrik ederiz.

eseri: görsel
ödülü: görsel

ayrıca (bkz: uludağ sözlük paint yarışması ödülleri)
Görünüşe göre Miley Cyrus seven yazar. Neden Miley ile ilgili entrylerimi beğendin ayol.
Akıllı yazar.
kendi isteğiyle hesabını sildirecek olan yazardır.

hoşça kalın...
Sözlükten ayrıldığına harbinden üzüldüğüm yazar.selametle.
10 dakika sonra aramızdan ayrılacak olan yazar. sevilenler hep gidermiş derler yine yanilmadilar.
kendisini tanımam ama buradan takip ettiğim kadarı ile sözlükteki bir kaç efendi yazarlardan biridir. şimdiye kadar ne bir küfür, ne bir aşağılama ne de başka bir şeyini gördüm. kendi halinde bir yazar.
iyi bir yazar. Gitmeseydi iyiydi.
Neden gittiğini merak ettiğim dostum. Sözlükte en aklı başında insanlardan biriydi. Yazıları son derece uslüplu ve doluydu. Yazar olmak çok kolay herkes bir cümle yazınca yazar olduğunu zannediyor derdi. Kendisi bir akademisyendi ve çok kibar konuşurdu. Kayıp uludağın oldu.. Keşke geri dönse..
Hoşgelmiş yazar.Özletti kendini...
eski nickine tekrardan kavuşan yazar.

sol frameye nick-altımı düşürüp, bu framenin kıymetli başlıklarına rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. zorunluluktan yazıyorum.

şikayetçiyim dostlar!!!

gündelik yaşamda özgürlüğümüzün ''zamanla'' sınırlandığı yetmiyormuş gibi, bir de sanal alemde düşüncelerimizi ifade etme özgürlüğüne yeni sınırlamalar getiriliyor.

en basitinden uludağ sözlük'te yazarlara özel mesaj gönderme hakkımız elimizden alınıyor.

bu nasıl bir uygulamadır ulu??? olmadı şimdi !!!

dördüncü özel mesajımı gönderemedim. ''sürekli yeni kişilere mesaj atar oldun, biraz dinlen bence.. '' diyor.

yahu mesajı gönderdiğim üç kişiden zaten cevap gelmedi. ne yapmamı bekliyordunuz moderasyon?

sevgili uludağ sözlük, -bir dünyanın başka bir dünyayı keşfetmesine lütfen engel olmayınız-

tamam tamam sakinim.

ama bilseydim daha etkili kullanırdım mesaj haklarımı... boşa gitti.

bu arada uludağ sözlük yazarlarının bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
selam ve sevgilerimle...
"akadem" farsçada huzur veren, huşu veren,
"ibuz" ise arapçada tan yerinin ağarmaya yakın kızıl şafak görünümüne bürünmesi,
"co" ingilizcede company'nin kısaltması,
"cuk" ise deyimler sözlüğünde lafı ged.. yok yok "cuk" değil; "çük" ise küç.. dur lan, o hiç değil.
daha az önce aklımdaydı bütün anlamlar. niye böyle oldu ki.. bütün anlamlar... evet.. bütün anlamlar!
bütün olarak ele almalı o halde.

"akademibuzcocuk" sözlükçede; etrafındakileri geliştirme kaygısıyla değinilmemişlere değinen, küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratma gayretiyle "azimle sıçan betonu deler" sözüne hayat veren, sevimli, duygusal, profesyonel, kısa boylu, tıknaz, amatör, mutlu, mutsuz, sonra gene mutlu ve akabinde hemen mutsuz, gezer, tozar, azar, azar azar, sezer, dozer... olmuyor olmuyor olmuyor. Doğru kelimeyi hala bulabilmiş değilim.

Bence "akademibuzcocuk" kimsesizlerin ler'i. Evet. Yanına geldiği kişiye çoğul anlam katan gönülden eklemeli bir yazar. Bir yazar dediğime bakmayın tabi. istese bütün rakamları yazar. hem de ne yazmak. Yemin ediyorum bir'den on'a kadar yazsa, kimileri yeni bir şeyler öğrenir, kimilerinin ise ağlamaktan gözleri şişer. Uyaklı sayar olum uyaklı. Romantik sayılar kümesin...
şu sıralar kalemini fazlasıyla sivriltmiş olan yazar. kısa cümleler kurmayı seviyor. güzel yazılarının devamını dilerim.

ek: ayrıca fazlasıyla gizemli bir yazar arkadaş. şahsıma arada bir tek ya da iki kelimelik mesajlar atıyor. olsun yine de iyi birine benziyor.