bugün

ak parti 2002 yılında tek parti olarak iktidara geldi.
o günden bugüne tam 9 tane milli eğitim bakanı değişti.
18 yıllık iktidar ortalamasında 2 yılda bir değişim demek bu...

2 yılda bir sistemin değiştiği bir konuda ki ;
bu ülkenin en temel ve önemli konusu mili eğitim..

ülkenin bugün geldiği noktayı bu veriler ışığında analiz etmek lazım.
tek parti ve neredeyse 20 yıllık yönetimde yaz boz tahtası gibi başarılı olamamıştır eğitim konusunda.
Akp politikalarına uygun bakanlardır dolayısıyla kendi açılarından bakıldığında başarılıdırlar. Adamlar zaten eğitimli, aklı başında vatandaş istemiyor ki ‘Açık açık ‘eğitim seviyesi arttıkça oylarımız düşüyor’ dediler.
hepsi de birbirinden başarısız kişilerdir.
hepsi birbirinden beter bakanlardır. özellikle hüseyin çelik denilen kansız kürdo andımızı kaldırmıştır. bunlardan biri de ziya selçuk balonudur. bu vasıfsız, özel okul işletmecisini öve öve bitiremeyenler, hulusi akar'ı da överler.
Milli eğitim bakanlarına beceriksiz diyenler olmuş. Biraz daha mantıklı düşünürsek sürekli eğitim sistemini değiştiren, çocukları bilimden uzaklaştıran ve din eğitimine ağırlık veren Bakanlar mıdır sorusunu sorsak kendimize. Bilimin olmadığı, eğitimin torpille ya da eksik verildiği her millet malesefki cahil yetişecektir. Tıpkı bu mecradaki (uludağ) bazı koca koca insanların ergen çocuklar gibi sadece bel altı muhabbet etmeleri, kendilerini küfürle ifade etmeleri veya hakaret ve karalamayı kendilerinde hak görmeleri gibi.
Hepsi cok başarılı kişiler.
Hükümetin hedefi olan cahil nesilleri yetiştirdiler.