bugün

(bkz: acıtasyon)
özel değerler yüklenen kişi tarafından bu şekilde anlaşılmak, kişinin kahrolmasına sebep olur.
yaptığınız bir hata yüzünden çok pişman olmuşsunuzdur ve kahretmektesinizdir kendinize. pişmanlığınızı ifade etmek için de "kahrolayım ben, dilim kopsaydı da söylemeseydim,bok yedim,affet.." gibi o an içinde bulunduğunuz ruh haliyle samimi ifadeler kullanırken, "bana ajitasyon yapma" cümlesi kişinin yüzüne bir osmanlı tokadı tadında iner.

(bkz: Allah kimsenin başına vermesin)
politik ya da sosyal bir konuyu sürekli gündemde tutmak amacıyla bu konuyu mütemadiyen dillendirmek anlamındaki kelime.

ör: kerinçsiz adlı "avukat"ın politik gündemi çerçevesinde sürekli ruhban okulu, ermeni meselesi özelinde davalar açması, 301'e abanması gibi tavırları.

diğer taraftan hissiyata dayalı rahatsızlık yaratmak amaçlı eylemler için daha özel bir kullanımı vardır.

ör: bir çocuğun alınmayan bir eşyayı sürekli gündeme getirmesi, bir ebeveynin çocuğunun bir hatasını çocuğun her davranışını kontrol etmek için gündeme getirmesi, vs.
düzeni değiştirmek için, aktif eylemlik sürecine yönlendirme çabası dahilinde yapılan her şey.
"ajite etmek" , "ajitasyon yapmak" şeklinde, "acındırmak" ve ya "provokasyon yapmak" anlamında kullanılan, ama aslında "tahrik etmek" ve "kışkırtmak" anlamlarına tekabül eden, fransızca; "agitation" dan gelen söz-cük.
mahsun kırmızıgül ve filmleri.
huzursuzluk, tedirginlik, iç çalkantısı. tahrik etme, kışkırtma. kelimenin tıp alanındaki kullanımı da çarpıntı anlamındadır.
dtp nin en önemli misyonu.
uludağ sözlükte inanılmaz yanlış tanımları olan kelimedir. mesela bazıları kendini acındırma, duygu sömürüsü gibi insanı tamamen yanlış yönlendiren anlamlar yüklemişlerdir ki alakası yoktur.

ajitasyon, kışkırtmaktır. küçük fikirlerle büyük kitleleri etkilemeye yönelik yapılan eylemlerdir.

acıtasyon isimli atmasyon kelimeyle yakından uzaktan alakası yoktur.
her ne kadar kelimenin sözlük anlamı kışkırtmak olsa da bu tam olarak karşılamaz. rahatsızlık ve huzursuzluk verme yoluyla belirli bir fikir ya da eylem içine çekme/sürükleme bu kavram için daha uygun düşecektir.
sevgili hükümetimizin en başarılı olduğu politik silah.
sözlü notu istediğim matematik hocası bir zamanlar söylemişti. "bana şu anda acitasyon yapıyorsun, farkında mısın?" demişti. farkındayım diyemedim...

(bkz: üşüyorum sözlük)
türkiye'de duygu sömürüsü anlamında kullanılan kelime.
an itibariyle tv8 ekranlarında sağduyu programında akp milletvekili burhan kuzu'nun layıkıyla yerine getirdiği eylem.
insanlarda bastırılmış olan bir şeyler yapma arzusunu, pratiğe dökmesi için verilen gazdır. Ya da pratiği daha da kuvvetlendirmek amacıyla yapılan duygu içeren konuşamalar, yazılar...
ingi-türkçe bir kelime daha.dilimizin içine etmeye devam.
acıtasyon ile olan ses benzerliği sebebiyle "acı"dan yola çıkılarak sık sık yanlış anlamda kullanılan kelime.
huzursuzluk.
sıkça; "acındırma","kendini acındırtacak hareketlerde bulunmak" olarak biliniyor olsa da; gerçekte: "kışkırtma", "tahrik etme", hatta provoke etme mahiyetinde kullanılmalıdır.
on kaplan gücünde yazılmış bir entry'de "acıtasyon" diye yazıldığında, o entry'i yağmurda ıslanmış yavru kedinin gücüne indirgeyen sözcük * .
insanların duygularını belli amaçlar için kullanarak onları gütmeye verilen isim..
bariz sekilde su an sozlukte vasat bir yazar kisisi olan cameldriver tarafindan yapilmaktadir. puhaha ulan adamin istatistiklerine girip te ne goreyim. costugu entry sayisi 1 o da su entry (#14199353) ile. + oylari basin da adam mutlu bir sekilde gitsin lan diger tarafa. aptallar sizi.*
Anlamı çoğu kişi tarafından yanlış bilinen kelime. Kendini acındırmaya ajitasyon denmez.
son zamanların moda kelimelerinden.fakat genelde acitasyon olarak yanlış söylenir.
(bkz: acıtasyon ve ajitasyon farkı)
(bkz: acıtasyon)