bugün

bazen güzel olsada iğrenç bir durum,
+ortada bir suç varsa garanti sizin olur
+biri aç kalacaksa o siz olursunuz
+anne baba biyere gidince kardeşlerinize siz bakarsınız
+kavga ederken çağırabileceğiniz bir abiniz yoktur.
başlıca ebeveynin minyatür versiyonu olmaya mahkum olma sebebi.
hep ezilip hor görülmesine rağmen ilk göz ağrı olduğu için daha çok sevilen çocuklardır,,ama dediğim gibi ezilir bu tipler **
Hersey üzerinde denenir. Alınan sonuçlara göre diğer kardeşte uygulanır ya da uygulanmaz.Büyük kardeşe olan olmuştur zaten dieri yanmasın babında.
küçük kardeşi/kardeşleri hep alttan almak zorunda kaldığınız durum. yoksa ağlayıp tüm olayı üstünüze yıkabilirler. (bkz: o başlattı)
kavgayı kardeş(ler) başlatır kabak sana patlar, getir götür işleri senden sorulur; evde bir tane daha var bu modelden dersin, o daha küçük bilemez cevabını alır daha bir sinir olursun, abla/abi sıfatı altında hertürlü sorumluluk sana yüklenir ve sen de beklentileri boşa çıkarmamak adına içinden yaramazlık yapmak geldiği halde uslu çocuk moduna girersin. ama en çok sevilen, en çok özlenen, en çok adı geçen hep sen olursun.
ileride sübyancı sırtlan olurlar
ailenin ilk çocuğu,anne ve babanızın ilk göz ağrısı olduğunuz için, hep el üstünde tutulursunuz fakat; yetiştirilirken ilk çocuk olduğunuz için biraz tecrübesizliklere uğrayarak karambole büyürüsünüz,ama yine de çok güzel bi duygudur;desem de tek çocuk olmayi tercih ederdim..
aaa kızım o daha çok küçük senin ona örnek olman lazım şeklindeki lafları çok sık duyan zavallı insan.(he küçük dediğide boyu beni geçmiş bi vursa beni devirir).
ailenin bütün acemiliğinin sizden çıkarılıp işin ballı ekmeğini küçük çocuğun kaptığı durumdur.Başıma geldi ordan biliyorum.
kardeşlerine söz geçiren olmaktır. kardeşlerinin sana emanet edilmesidir. hiçbir zaman bakkala gitmemektir.
herşeyi hadi lenirsin.

bkz : Hadi kalk kardeşine su getir.
Hadi kalk ekmek al.
Hadi bana yardım et..

Adımız Semiramis değil Hadi mübarek !
annen ölürse anne, baban ölürse baba olman istenir kardeşlerinie. zordur bu işler.
ailenin her bireyi tarafından sikileceğiniz anlamına gelir.

her türlü sorumluluğa dahil edilir, kardeşlerinizi korumak zorunda kalırsınız.

bazen iyidir ama çoğu zaman bu sizin istediğinizi yapamayacağınız anlamına gelir.
Deneme tahtası gibi ailenin ilk tecrübelerini üzerinizde denemesi ve en küçük çocuğun bu sayede ailenin en anlayışlı dönemine denk gelmesidir.
Ailenin gelecekteki, küçük annesi ya da küçük babası olmaktır.

Büyüdükçe, O sorumluluğu iyice hissetmeye başlar, kardeşlerinizi korur, derslerine yardım eder, dertlerini dinler, durumu idare eder, öğüt verir, ya da nutuk çeker oluverirsiniz.
Gariptir.
Evlenmeden, çocuklarınız var gibidir.
Ailenin, anne ve babadan sonra, en büyük saygıyı gören kişisidir.
Bazen ağır sorumluluklar verse de genelinde "dünya'ya bir daha gelsem yine abi olmak isterdim" dedirtir.
Gelecekte, ailenin küçük annesi ya da küçük babası olup, sorumluluk taşıyacağınıza delalettir.
Kendiliğinden hissediverirsiniz bunu.
Birlikte oyunlar oynadığinız, saçmaladığınız kardeşleriniz birden çocuklarınız gibi oluverir.
Bi korumalar, bi sahip çıkmalar, bi nutuklar...
Gariptir!
senin eskilerini giymeye can atan kardeşlerinin olmasıdır.
zordur size gereğinden faza sorumluluk yüklerler küçük kardeşiniz hata mı yaptı sen sorumlusun kötü örnek oldun evde bir şey mi kırıldi evde en büyük sensin sen sorumlusun. evde bir şey mi eksik sen yap güç gerektiren bir konu mu var büyük sensin sen yap.

3 kardeşle büyüdüm.
Küçük yaşta büyümek demek.

Daha Çocukken minicik ellerinizden daha minik bir el tutar ve minik yaşınıza büyük sorumluluklar yüklenir. Yaş büyüdükçe sorumluluklar da büyür. Tam manasıyla çocukluk yaşamadan yaşlanırsınız.
Evde ilk göz ağrısı Konumunda olmak.
Nerde lan bizim küçük piç.
Küçük olma it Ol demişler.
mayın eşeği gibi ilklerin hep üzerinizde denenmesine neden olacak şey.
Hem en büyüğü hemde en küçüğü olmak ayrıcalık benim gibi.
büyük şanssızlıktır.