bugün

çin malı, ucuz bir kalem markası.
pilotumsu kalemleri iğrenç yazan kalem.
komple iğrenc kalemler ureten hatta an itibariyle elimde olan ve yeni alınmasına ragmen hem şirketin kazıklandığını hemde sinirimi bozduğunu düşündüğüm kırtasiye.
birde utanmadan rengarenk yapmışlar bunları dikkat çeksin diye.
(bkz: #3336796)
bir adet mitsubishi pilot kalemine vereceğiniz parayla bundan 12 tane pilot kalem alabilirsiniz ayrıca fiyat performans oranı da iyidir tek sorun çok kullanırsanız ne zaman bittiğini anlayamamanızdır, tabi 3-5 liralık bir pilotla denemedim herhalde onunla dadönem ödevi yazsaydım o da biterdi.
pilot kalemde marka. çin malı min malı ama ah-2000a modeline hastayım arkadaş. liquid ink ve roller-tip pen 0.5 özellikleri ise insanı cezbediyor. (bkz: çin malları için yazılabilecek şiirler)
kimsenin çin malı deyip bok atmaması gereken kalem. piyasadaki birçok pilot kaleme on basar.
yazılan tüm kötü entrylerin aksine, gayet fiyat performans oranı yüksek, ve bana kalırsa pilot kalemleri fiyatına göre standartların üzerinde kalitelidir.

ucu yüksek hassasiyetli, mürekkep tepkisi oldukça hızlı. tasarımsal olarak da oldukça şıktır. hani anlamıyorum, çocukken okul zamanlarında kullandığınız sıralarda, kalemin kapağı kaybolup oranızı buranızı boyayıp, sonrasında büyük bir istikrarla götünüde mi kaçtı? bu garez neden?

küçükken okulda kullanırken de memnundum, şuanda da gayet memnunum. bok atmayı kesin!