bugün

zavallılar büyük insanlara laf atarak gündem olmak isterler. gülün geçin .
Ülkede mason ilan edilmeyen bir ben kaldım galiba. Ne oluur beni 33. Dereceden mason yapın efem.. Halil inalcık'la ilgili böyle bir şey okumadım vallaxi. Önüne gelene mason deniyor anasını satayım. Mason localarını kapatan Atatürk'e bile mason diyor herifler..

Ahmet şimşirgil, ağır osmanlıcıdır ve sünni yobazıdır zaten.. inalcık'ı deli gibi kıskanıyordur, o yüzden sallamayınız dediklerini.
Siz rahmetli Halil inalcık’ın 95 yaşında dere tepe demeden alan araştırması yaparken giydiği ayakkabı dahi olamazsınız. Anca işte böyle ismini kullanıp ön plana çıkmaya çalışırsınız.

Bakıyorum bu bilgileri kuru kuru inkar etmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Ya da en fazla türlü hezeyanlarla yazılmış Aşıkpaşazade tarihi’ni kaynak gösteriyorsunuz. Söyleyecek az sayıdaki cümleniz de bitince o mason, bu fetocu...Sizi ciddiye bile almamak lazım da neyse.
Sağa sola mason diyenler fetöcü çıkar genel olarak düşündürücü.
seni profesör yapanı sikeyim pis iftiracı halil inalcık bu ülkenin yetiştirdiği en büyük tarihçilerden biridir. başta ilber ortaylı ve muazzez ilmiye çığ olmak üzere birçok hocanın hocasıdır.
sen kimsin zavallı ezik.anca iftira atmayı bilirsin.
Halil hoca masonmuş. Eee neyi değiştirir.
Ahmet şimşirgil bildiğin kompleksli varoş türk. Yerli ve milli diyerek nerede kalite klas varsa saldıran kasaba köylü kafası.
bu ezikler hoca hayattayken neden bunları söylemiyor, adam ölmüş gitmiş arkasından at tut. ki bu tipin ben bir kaç programını seyretmiştim, abdulhamit han'ın torunu dedesinin içki içtiğini söylüyordu bu şimşirgil yok içmedi falan diyordu, söyleyen adamın torunu * son derece yobaz gereksiz bir siyasal islamcı, muhattap almaya gerek yok.
şimşirgili sevmem de tweette nerede halil inalcık a mason deniyor mk?
Bu islamcıların bilim insanları da sözde oluyor.
Şu yanlışı var dersin ve doğrusunu ortaya kanıtlarla çaaat diye koyarsın.
Sizden değilse ya hain ya mason...
buna da şükür.
ya "fetö pkk dıj minnak bölücü terörist cahil tarihimize saldırıyor gizli yahudi vs vs" diye sıralama yapsaydı?
neyse, allah beterinden saklasın.
tak tak tak!

edibüdü: tak tak tak tahtaya vurma efektidir.
(bkz: bosna da gezdiren adam)
domuz eti dedi genelev dedi!

mason olmak suç mu?
halil inalcık tarihi apaçık gerçekliğiyle anlattığı için işlerine gelmiyor ve bu şekilde karalama kampanyası yürütüyorlar. çünkü onlara göre abdulhamit ingiliz büyükelçisini tokatlarken inalcık'ın yazdığı gerçekte ise rus işgali kurtulmak için aynı andulhamit kıbrısı ingilizlere satmıştır.