bugün

Bir ekonomist.

Yani ekonomist midir işletmeci midir yaptığı işi tam bilmiyorum.
Ama bildiğim bir şey var...
Öncelikle bakınız: kara propaganda ve algı yönetimi.

Bugün liseden beri samimi olduğum bir dostumla Mecidiyeköy'de buluşup muhabbet ettik. Tabi 15 yıllık bir geçmiş olunca her konudan çok samimi çok daha değerli bir muhabbet oldu. Bu muhabbet esnasında konu, dostumun mesleğiyle de alakalı olmasının da etkisiyle ekonomiye de uzandı haliyle. Aslında bankacılık sistemimizin gayet sağlam temellere oturmuş olmasından, Türkiye'nin altın ticaretinde bir köprü görevi görme ihtimaline, 2001 ve 2008 krizlerinin sebeplerine vs uzanan sohbetimiz esnasında adı geçen bir isimdi Ahmet beyaz. Ve onunla alakalı olan 2-3 dakikalık muhabbet bana bu ülkede ne olup bittiğini anlatmaya yetti.

Ahmet beyaz önceden yeminli murakıp mı öyle bir iş yapıyormuş, çok donanımlı ve kaliteli bir insanmış. Arkadaş kendisini iyi tanıyor ve bana dedi ki bu adam işinin ehli, dört dörtlük bir insan ama bank Asya'ya operasyon yapmak için ona da durduk yere iftiralar atılmaya başlandı. Çünkü önceki işini bırakmış ve bank asya'da önemli bir mevkiye gelmiş sonrasında da malum 17 Aralık olayları patlak vermişti. Bank Asya'ya hücum edilirken o da hedef tahtasına konulmuştu. Gazetelerde ve twitter'da sabıkalı olduğu, kara para akladığı falan yazılmıştı.

Lafı daha fazla uzatmayacağım,
Hukuki olarak bir suçu olmayan adama siyaset denilen Bok deryasından bir parça sıçramış, suçsuz bir adam iftirayla karalanmış. Yani bu ülkede ne kadar namuslu ne kadar düzgün olursanız olun her an karalanabilirsiniz. Her an topyekun bir çamur atma operasyonuna maruz kalabilirsiniz ve belki de hapse bile girebilirsiniz. Ve siz dört dörtlük bir müslüman da olsanız size bunu yine müslümanlar yapar. Halimiz ne yazık ki budur.
güncel Önemli Başlıklar