bugün

başaramadığımdır.
çok üzgün ve duygulu olmaktır.
Önce ağzınıza sıçarlar, sonra duygu sömürüsü yapma derler çünkü.

Bu şarkı onlara gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=lHFaDFDcWuE
görsel
Genelde dışarda insanların arasında olduğumda başıma gelen durumdur. Kafamı dik tutup hayır şimdi olmaz der kocaman bir gülümser hiçbir şey olmamış gibi devam ederim. Mecbuuur.
Genelde başarısız olduğum eylem.
içinden sessiz çığlıklar atarak bir kuşun kanadında asılı kalmışsındır, ya o kanadını sallayıp atacak ya da sen kendini bırakacaksın, eni sonu düşeceksindir..
Ağlayamayacağınız bir ortamda yaşadığınız sıkıntıdır. Çenenizi sıkarsınız burnunuz sızlamaya başlar o gözyaşı gözünüzde oluşurda kırpmamak için uğraşırsınız. kırptığınız anda o yaş ordan düşecek sonra koy ver gitsin diyip hüngür hüngür ağlayabilirsiniz de hemen kimseye göstermeden o yaşı silip yukarlara bakıp derin nefeste alabilirsiniz bu tamamen size kalmış birşey. Ama kirpiğiniz de yaş sallanır durur.

(bkz: Bazen dayanmak çok zor)
(bkz: gözyaşlarım sebepsiz akıyor)
(bkz: keşke bugün tatil olsaydı)
sonucunda boğaza bir yumruk oturur. dişlerini sıkarsın sonrası pek fena bir baş ağrısı.
Üç günlük dünya için üzülmeye değmez.
Bazen çok zordur.

Bundan 4 sene önce Konya'ya yerleşmeye gittiğimde yaşadım ben bunu. Yanımda bir kız vardı. bana evi gösterdi. Evi, eşyaları inceledikçe içim burkuldu. Yanmış bir halı... derme çatma bir mutfak... banyo demeye bin şahit isteyen, kabini bile olmayan bir duş yeri...

Kahvaltı malzememiz olmadığı için komşu evdeki arkadaşlarına kahvaltıya gidecektik. Kızla sokakta eve doğru ilerliyoruz. Henüz evi yeni görmüşüm, ortam yabancı, kız yabancı... o an boğazıma oturan yumruyu unutmam mümkün değil. O ağlamamak için kendimi tutuşumu... içimdeki ses şunları söyledi "bu kız da senin gibi burada yaşayacak. Ağlayıp da onun da moralini bozmayacaksın. Ağlayıp da kendini rezil etmeyeceksin."

Evet onun yanında ağlamamayı başardım belki. Ama odama kapandığımda "Allah'ım! buralarda bir başıma ne yapacağım ben?" deyip hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Sonra Allah başka bir kapı açtı, memleketimin yakınlarına geldim.
Çok sevdiğim bir arkadaşımın abisi geçen ekim de şehit oldu cenaze töreni eve geliş tabut (tabut) indirilirken arkadaş "böyle mi eve gelecektin laaan" diye bağırdı. Ablası kollarına yığıldı o sırada, ben arka tarafta iki kız kardeşimi düşündüm. Tutamadım kenidimi abileri olarak ağlamamak yakışırdı bana toplum bana bunu mu öğretti evet. Ama sikerim lan toplumu ağladım koşarak gittim ucra bi köşeye köpek gibi hüngür hüngür ağladım. Benim de hakkım.
(img:#1306685)
Bir turlu beceremedigim eylem.
Akıyor gidiyor namussuz.
Genelde uyumadan önce yaptığım şeydir. "Bari bu gece ağlamadan uyusaydım" diyorum her gece ama ne fayda.
Toplu alanlarda yapmak zorunda kaldığımız.
Seni umursamayan insanların gelip sorunun ne olduğunu sorması samimi gelmiyor çünkü.
şu an şehirler arası otobüste gerçekleştirmeye çalıştığım eylem. gözlerim kıpkırmızı oldu ama hala kendimi tutuyorum.
O başı yukarı kaldır. Sakın öne egme aktı akacak.
o boğaz ağrısının tarifi yoktur. yaşayan bilir.
Bence ağlamak güçsüz olmanın sembolü değil. Nasıl rahat ediyorsanız kimseyi umursamadan hıçkıra hıçkıra ağlayın. Ağlamaktan korkmayın.
bulunan ilk fırsatta, yalnız kalınan ilk anda göz yaşlarının ve hıçkırıkların hücuma geçeceği durumdur.

çok tutmayın sonra içinizde dert oluyor ve ilerde daha kötü şekilde ortaya çıkıyor.
sık yaparım, ağladımmı tam aglarim çünkü.
En çaresiz hissedilen andır.
çok zorlayınca boğaz ağrısı yapar, salıvermek lazım rahatlatır insanı.
insani yipratan ama icinde bulunulan ortamin samimiyetsizliginden kaynaklanan durum.
güncel Önemli Başlıklar