bugün

onuncu nesil yazar. hoş gelmiş koştursun. evet.
(bkz: enes kral)
"Herkes seni sen zanneder.
Senin sen olmadığını bile bilmeden,
Sen bile.
Seni ben geçerken,
Derim ki,
Saati sorduklarında;
Onu ”O” geçiyordur.
Kimse anlam veremez.
Tamir ettirmedin gitti derler şu saati.
Ettirmek istiyor musun demezler.

Bir bozuk saattir yüreğim, hep sende durur.

Zamanı durdururum yüreğimde,
Sensiz geçtiği için,
Akrep yelkovana küskündür.
Şu bozuk saat çalışsa benim için ölümdür.
Bil ki akrep yelkovanı geçerse,
Atan bu yüreğim durur.
Bırak bozuk kalsın, hiç değilse;

Bir bozuk saattir yüreğim, hep sende durur."
gerçekleri gören kaliteli ama dönerci olan yazar.
yaşını siz tahmin edin.

(#21436709)
futbolu hiç sevmeyen, futbol takımı tutmayan yazar.
edit: (#21568358) istinaden.
ensestkral evet yanlış okudum sözlük.
Günde 3 öğün maklube yemekten, cemaat sohbetlerinde mübarekleriyle birlikte tesbih çekip şualar, sözler ve bilumum nursi kitapları okumaktan aklını oynatmış şakirt bir yazarımız. Kendisine acil şifalar diliyor, en kısa sürede dinden çıkmasını temenni ediyorum. Amen!
çok kral bir yazar arkadaşımızdır. muhabbetine doyum olmaz.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
nickini görür görmez insana mis gibi kokular, tertemiz saçlar bakımlı bir insanı hatırlatan, parfüm konusunda güzel bir zevki olan yazardır.
aslan kral ın oğlu. swh
benim için yaptıklarını duyunca uzaktan uzaktağa sevdiğim adam.

not: filmleri izleyince bir entry daha bekliyor burayı*
nickaltına üst üste iki entry girdiğim ilk yazar. harbiden adam gibi adam; kötü gün dostu hatta abisi yazar.

ulan şöyle iyi insanları görünce sözlüğü sevesim geliyor. bekle abi bekle, sen bana böyle bir krallık yaptın ya 45 gün sonra hayallerimin başkentine gelince ben de sana unutamayacağın bir hareket yapacağım.
tarih bilgimi ölçüp tartan, karar verip yargıyı yapıştıran yazar kardeşim. burada nicklerimizin arkasında nelerin, kimlerin olduğunu bilmeden yaptığımız yanlışlardan birini yapan kardeşim aynı zamanda.

olsun. sevgiler kardeşim.
yardımsever bir yazar. kendisine tesekkurlerimi sunuyorum.
kaliteli takip edilesi bir yazar. kendisini seviyoruz.
güzel entryleri olan iyi bir yazar. *
Doğru yolu bularak beni mutlu etmiş yazar.
ismi ile müsemma bir yazardır. Kraldır.

(bkz: adaş)
Sözlükteki en temiz "insan" oldugunu dusundugum kalbininde ayni doğrultuda temiz olduğuna inandigim yazar. Dini konularda muhabbet etmekten memnun olurdum.
(bkz: kurban bayramı/#29517694)

"o ramazan bayramıdır şeker değil" demiş. şeker bayramıdır efendim. asırlardır da şeker bayramı denir ona. bu bir medya pohpohlaması değildir. "ramazan bayramı" adı ise çok çok yeni bir şeydir. uyduruktur.

yani bugünlerde tatlı su müslümanları tarafından böyle bir inanış var. sanki "şeker bayramı" tâbirini böyle biraz daha elit gibi görünen bölüm kullanırken "ramazan bayramı" tâbirini gerçek müslümanlar, dine saygı gösterenler kullanıyormuş gibi...

bu bayramın adı bizde "şükür bayramı" olarak kutlanmaktaydı. fakat şükür ve şeker aynı harfler ile yazılırdı eski dilde. "şin-kef-re".

gel gelelim bayramda en yoğun ilgiyi şekercilerin görmesi, payitahtta bulunan askerlere tepsilerle baklavalar gönderilmesi, gelene gidene şeker ikram edilmesi ve "şükür" sözcüğünün yanlış okunup "şeker"e dönüşmesi neticesinde bu bayram osmanlı zamanında "şeker bayramı" olagelmiştir.

anlatabilmişimdir umarım. ramazan bayramı çakma, uydurma, yeni bir Tâbirdir. şeker bayramı ise atalarımızın haklı olarak kullandığı bir tâbirdir.

yani, l orijinal adı l==> ıyd-i fıtr*l bizdeki ilk kullanımı l==> şükür bayramı l osmanlı'da değiştiği hali l==> şeker bayramı.

iyi günler, iyi bayramlar...
pek yüzsüz arsız bir yandaştır.

(bkz: pkk sur a silah depolarken 400 ihbarın gelmesi)

bunlardan başka ne beklenir ki?
görsel
https://m.uludagsozluk.com/e/34301188/

Şu entrysine ilişkin bir şeyler soracaktım ama özel mesaj alımı kapalıymış. Adam yemiyoz hacı abi korkma.