bugün

üç silahşorler. geleceğin tarihçileri yirminci yüzyılın türkiyesi'nin tarihini yazarken kara birer leke olarak bahsedecekler kendilerinden.
(bkz: bermuda şeytan üçgeni)
(bkz: adım adım teslimiyet)
bu ülkeyi bunlar bile adam edememişse, hiç kimse edemez dediğim kerizmatik adamlar.
(bkz: amerikancılık mikrobu)
(bkz: mahşerin üç atlısı)
iki ölü, bir yaşayan efsane.
ilki ülkeyi kore savaşı'na sokup mehmetçiğin kanını üç kuruşa amerika'ya peşkeş çekendir, ikincisi 24 ocak kararları ile türkiye ekonomisinin bağımlılığını pekiştiren adamdır, üçüncüsü ise kelimelerle tarif edilmez, bop'un eşbaşkanı, kasımpaşa'nın delikanlısı, ümük sıktırma şampiyonudur.
(bkz: üçünü alana çoban sülü bedava)
(bkz: milletin adamları)
bunlar 'yoksul'u severler, 'zengin'i de. *
üçü de gerçekten amerikan tarihi açısından efsanedir ama türk tarihinde adları gaflet, delalet ve hıyanet kelimeleriyle anılacaktır.
yiyecek ekmek bulmamızın yegane sebebi adamlar.
(bkz: mahsun ibo izzet alişan özcan)
yarı tanrıdırlar. hatta avnak bir kul içlerinden biri hakkında şöyle bir şiir de yazılmıştı vakti zamanın da. "tayyip'i üzmek allah'ı üzmektir" deye! boşa yarı tanrı demedik. birileri için öyle. çamur da atarım, hatta üçü hakkında çok pis laf koyar burada bir allah'ın kulu çıkıp üzerine ayar mahiyetinde yazı yazamaz; ama bu haksızlık olur. zira, bu ülkenin başına gelen liderlerin hepsi aynı, farkları yok. reco, turgut, adnan, ecevit, erbakan, tansu, mesut, türkeş... hepsi aynı yolun yolcusu! onlar bize bizim görmek istediğimiz gibi görünüyorlar o kadar. yoksa özde birler ha sağcı ha solcu!
yok rahmet okumak lazımmış da yok saygı ile anmak lazımmış da... topunun köküne kibrit suyu çakayım, ayrıca ham siyasi fikirlere angaje olmuş beyinlerin de ta içine attırayım, ideolojik öküzler sizi!
(bkz: deniz gezmis tayyip erdogan ajdar anik)
1. insanların bitten kırıldığı, veremden çöktüğü bir dönemde iktidara gelmiş adnan menderes , anadolu insanına ilk defa bulaşık leğeni, çatal, kaşık, bit ilacı gibi bugün çok komik gelen ama o zamanların muhteşem yeniliklerini göstermiştir. At gübresinde yenilebilecek arpa arayan insanlara peygamber gibi gelmiştir. zalimin zulmünden kaçan kimi görse sarılır.

2. gece yarısı sabah için tüp ve ekmek kuyruğunda bekleyen, yolda yürürken acaba benide öldürecekler mi diye tedirgin insanlar, turgut özal ilktidara geldikten sonra evlerinde elektrik, su, renkli televizyon ve telefon görünce fakirlik ve savaştan kaçan gibi sarılmıştır.

3. 28 şubat 1997 darbesinin getirdiği büyük hortum ve hırsızlıkların neticesinde meydana gelen ve deprem sonrasında yeryeri oynatan büyük bir kriz.... ve berbat bir ekonomiyi devralan ve büyük 2 deprem gören sanşsız hükümet ,bu büyük krizin ardından ekonominin düzeltilmesi için sert ve acı reçeteler getiriyor . Tam iyileşme esnasında uydudan gelen bir iktidar.

ilk ikiyi anladım ama ücüncüsünü anlayamadım...
= amerika.
en mükemmel trio.
abd tarafından "islam merkezli siyaset" alanında iyi eğitim görmüş olan demokrasinin kara delikleri.
ana hedefleri doğrudan doğruya ülkenin kaynak ve kuruluşlarıdır. din istismarı levelları çok yüksektir. bütün zararlı şeyleri bu özellikleri sayesinde yaparlar. amaçları çaktırmadan ülkenin ocağına incir ağacı dikmektir.
inönü amerikan baskısıyla demokrasiye geçmek zorunda kaldığında alınan ve kemalizm denen hilkat garibesi için hayatta kalma manası taşıyan diktatörlük mitolojisini muhafaza anlamındaki karara karşı, eşyanın tabiatının itirazıdır bu üç kişinin iktidarı.
domalip, buyuk dusunen insanimsilar.
biri asıldı, biri zehirlendi ve bekliyoruz.
mustafa kemal atatürk sonrası türkiye sinin gerçek yöneticileridir.
üçü de amerikaya domalmıştır.