bugün

zamanında uykudan önce programında masallar anlatan rahmetli tonton teyze.
(bkz: adile naşit)
En meşhuru adile naşit olan teyze çeşidi. Başka adile teyzeler de vardır tabi ki piyasada.
Bir film.
Dandik bir film. Şener Şen ve Adile Naşit var.
acayip bir film. yeni izledim. başlarında deneysel film tadı veriyor, döneminin (80'lerin) müjde ar, ali poyrazoğlu filmleri falan gibi (seks filmi olmayanları diyorum). bir de daha film başlarken bi oha dedirtiyor kadrosu. şener şen, adile naşit, ayşen gruda, halit akçatepe, hulusi kentmen diye gidiyor. renkleri, görselliği de çekiyor insanı. filmi hiç bilmediğine, böyle bir film olduğuna şaşırıyorsun.

kötü yanı senaryosunun zayıflığı. vasat diyim. olan bitenin rasgeleliği başta hoşa gitse de, gelişme kısmında işlenen konu çok yavan kalıyor.

filmin konusundan söz etmek istemiyorum. ama (ille spoiler vermek gerekirse) "bunca yıldız oyuncuyla ne berbat film çekmişler" demeye başladığım sırada, adile teyzenin ölüm haberinin geldiği sahneyle, peşinden de cenaze namazı sahnesiyle film beklenmedik yerden vurdu, lafımı yedirdi diyebilirim. daha da garibi adile teyze diriliyor sonra; filmi gürültülü ortamda kesik kesik izlediğimden olay nasıl bağlandı göremedim. öldü numarası mıydı, düş ya da rüya mıydı anlamadım; film önce tokatlayıp sonra okşamak ister gibi çekilmiş sanki. bir ara sakinlikte oturup başından bi izleyeceğim.
Adile Naşit in film karakter ismi.
halit akçatepe'nin hilmi karakterini canlandırdığı türk filmidir. saygılarımla.
güncel Önemli Başlıklar