bugün

"'bir halt olmaz' dedin 'senden'. 'bir halt nedir?' dedim 'içimden'..." diyalogunun, daha adam akıllı söylenmiş şeklidir.*
ayrıca (bkz: senden bir bok olmaz)
emre aydın'ın git parçasında geçen ''ne dedin anlamadım'' anlamına gelen söz öbeği...
emre aydın git eserinden bir bölüm.
emre aydın üretimi, ayrıca bi başka şarkıda da atıfta bulunulan on numara şarkı sözüdür.
Emre Aydın'ın, ben adam olmam cümlesini,şarkı haline getirip bize adam olduğunu kanıtlama şekli.
sesli söyleseymiş, belki de öğrenecekmiş adam ne demek.
(bkz: adam yerine konmamak)*
kendimi veya bir başkasını bir kalıba koymaya niyetim yok. sınıflandırmaya çalışma, senin için belki adam olmak zengin, karizmatik veya herhangi bir şey olmak olabilir, benim içinse sadece kendin olmaktır belki, ya da dürüst. öyleyse beni böyle anlamsız bir şekilde aşağılamaya çalışma. varsa söyleyeceklerin söyle yüzüme, ama özetini geçme kendince, belki kendin bile iyi mi kötü mü olduğuna karar veremediğin yönlerimi bir kelimeyle eleştirmeye çalışma. ya otur anlat kullan kelimeleri, ya da ben sana sormak istediğim soruları, yine aynı şekilde kaygısız cevaplar vereceğin için içimden sorarım kendime. anlamına geldiğini düşündüğüm söz öbeği. tabi şarkı olduğu için o biraz kısa kesmiş.
"adam olmadı hala benden. adam kölen olsun senin ben olmam."

(bkz: kim dokunduysa sana ona git)
adam olmaz dedin senden adam nedir dedim icimden demedim de aslında derim dedim içimden kadar mana taşıyan cümledir.*