bugün

latince. 'yıldızlara' anlamına gelir. opel firmasının yerinde olsam * reklam sloganı olarak kullanacağım sözlerdir.
(bkz: per aspera ad astra)
yönetmen koltuğunda james gray in yer aldığı ve tahminen mayıs sonuna doğru gösterime gireceği düşünülen bilim kurgu filmi. türkçesi "yıldızlara doğru" dur. filmin başrollerinde brad pitt, tommy lee jones gibi oyuncular yer alıyor.

konusu ise ; Orduda görev yapan zeki bir mühendis, 20 sene önce uzayda hayat olup olmadığını araştırmak için göreve çıktıktan sonra kaybolan babasını bulabilmek için galakside tehlikeli bir arayışa başlar.
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bunu ben paylaşçaktım neden çalıyorsun ki :(( arkadaşlar herkes kendi nickine göre paylaşım yapsın. zaten yazcak birşey bulamıyorum, hep aklımdakileri benden önce yazıyorsunuz.
2019 yılında çıkıcak olan film. filmden bir gelir elde etmemekle beraber heyecanlıyım.
https://www.imdb.com/title/tt2935510/
Kadro da sağlammış.
akıbeti hakkında merakta olduğum uzay filmi.

cannes film festivaline yetiştirmeye çalıştıklarıyla ilgili bir açıklama gelmiş martın başında.

uzun zamandır güzel bir uzay filmi izlemedik. umarım beklentiyi karşılar.

https://www.filmloverss.c...stivaline-yetismeyebilir/
trailer ı yayınlanmış, başrolünde brad pitt'in oynadığı uzay konulu film.

https://www.youtube.com/watch?v=ObYGzlZvONs
https://www.youtube.com/watch?v=nIeR9AURPVE

fragmanına bakılırsa bir miktar First Man bir miktar Life geri kalanı da başka başka filmlerin karışımı olan bir film gibi görünüyor. umarım seyretmeye değer güzel bir film çıkar karşımıza.

hayırlısı....
beklediğim gün geliyor. oldum olası brad pitt filmlerine hayranlığım var. şimdi cuma vizyona giriyor. Ad Astra'da Brad Pitt, babasını arayan ve dünyayı korumaya çalışan bir astronot rolünde 2013'te Gravity filminde George Clooney vardı o dönem bu film çok konuşulmuştu. bakalım Ad Astra- Yıldızlara Doğru nasıl olacak?
brad pitt'i görmek bile yeter kadroda. ki film, yapılmış uzay gökyüzü astronot filmlerini sollayıp geçecek. vaziyet alın bu film patlar
sinemada çöp gibi korku filmleri varken ilaç gibi gelecek olan filmdir. sabırsızlanıyoruzdur merakla bekliyoruzdur. liv tyler brad pitt buluşması epey ilginç olmuş göreceğiz
brad reis 55ine geldi hala yakışıyor adama oynadığı her rol. üstelik şimdi astronot olmuş iki gözümün çiçeği. cuma vizyona giriyor, cuma akşamı işten sonra offline'ım yani. odağım tamamen şu filme verdim konu kapanmıştır
söylenenlere göre baya iddialı bir filmmiş. zaten belli çünkü kadro sağlam, brad pitt liv tyler falan ses getirir bu film.
Filmin bütünü nasıldır bilmem ama fragman sıkıcı.

Zaten Bot hesapların peşpeşe gazladığı filme hep şüpheyle yaklaşırım.
kayıp şehir z filmine güzel diyenlere şaşkınlıkla bakıyorum. boktan, beş para etmez bir filmdi. sinemada seyretmiştim üstelik.

bakalım ad astra beklentilere cevap verecek mi göreceğiz.

alık karılar filmin konusuyla değil bradd pitt'in yarrağıyla ilgilendiği için onları bir kalemde geçiyoruz. önemsizler.
Sektörden tanıdığım arkadaşlarım sayesinde bu filmi ön gösterimde dün izledim. Hakikaten efso bir film olmuş. ilk 3 uzay bilim kurgu uzay filmi arasında girer benim içim. Interstellar ve Stra Wars ile birlikte * Eğer Brad Pitt ölmezse devamı çekilir bence
Brad Pitt için bile çekilmeyecek film. Harcadığım 2 saati geri verin orospu çocukları.
işe yaramaz çöp fragmana baktım adamın babasının aslında ölmediğini uzayda olduğunu bile anladım o yüzden gitmicem bu filme!
Beklentim yuksek girdim salona. Bilerek de tek gittim. Ve fakat o ne filmdi arkadaşlar. Gerilim, bilim kurgu ve aşk bir arada, bir adam düşünün brad pitt gibi bi adam dünyayı kurtarmak için mücadele ediyor. Oscarları bir bir götürür. Özellikle görüntü yönetmeni.
biz fakirler merakla filmin nete düşmesini bekliyoruz.
iliklerime kadar uzay boşluğunda gerilim doldum lan. sonunu söyleyip filmi mahvedesim var ama etmeyeceğim. gidin izleyin o tadı anca orda alırsınız
aptal karıların brad pitt var diye gittikleri ya da gitmeyi düşündükleri vasatın altında kalmış bir film. 2 saat boyunca uyukluyorsunuz sinemada. boşa para vermeyin sakın. uzay atmosferi sadece bir dekor olmuş. uzayla falan hiç alakası yok. sıkıcı duygusal bir film.

ayrıca bu filmin reklamını yapmak için fake hesaplarla ardışık entry kasan beyin özürlü ismail kardeşime de diyecek laf bulamıyorum. sahtekarca reklam entrysi girmenin bile bir raconu vardır. sen onun da içine sıçtın ismail. 20 eylül 2019 tarihinde girilen entrylerin saatlerine bir bakın allah aşkına. 2-3 dakikada bir yeni entry sıçmış sözlük yönetimi bot hesaplarla. lan olm ekşide bile güncel bir film hakkında böylesine kısa aralıklarla gerçek yazarlar bile seri entry girmiyorlar. sikindirik sözlüğünüzde 2-3 dakikada entry girmeniz nasıl bir kafanın ürünü acaba. siz mal mısınız? evet, malsınız.
Nerdeyse yorum yazmayı unutuyordum bak iyi hatırlattın sözlük. Daha taze bugün gittik. Öncelikle bilim kurgu filmi özlemiyle gidecekseniz gitmeyin. brad pitt'i görmek için gittiğinize kalıbımı basarım. Benim bildiğim neptün'ün halkası yok. Filmedeki neptün'ün vardı -Solar dalganın sebebi o değildi arkadaşlar, bu dalga gezegenin üzerindeki patlamalardan kaynaklanıyordu- öyle düşünülmüşte, düzeltelim.
Filmde beni sevindiren tek şey, önünden geçilen bütün gezegenlerin isimlerini bilmem oldu.
Böyle bir filme bile yiğişmek için gelen çift sizden de nefret ettik -hayır bunları size göktaşları falan mı düşündürdü anlamadım ki-.
Görüntü falan zaten yok üç boyutlu olsa belki derdim.

Biraz düşündüm de -sinemaya verdiğim paraya değsin diye- babasını kurtarmaya seksen günlük yola gitti sonra yine orada bırakıp döndü.
Ama ondan sonraki hayatı daha katlanılabilir ve de huzurluydu. Psikolojisi düzeldi.
Bir şeylerle yüzleşmek, sonu kötü olsa da sizi o kutsal denge haline sokabiliyor. Bu iyi bir şey.
kendinden, duygularından kaçmaktan çok daha iyi.
Bu kısım da bardağın dolu tarafıydı artık size kalmış.
En azından sinemada izlemeye değmez bence.
Damak tadıyla alakalı bu işler, nasıl ki yemekler her insanın damağına hitap etmezse bu gibi filmlerde herkese hitap etmez. Filme kötü diyenler bu tarz filmleri sevmeyen insanlar sadece. 10 üzerinden 9'luk bir film.
not: brad pitt inanılmaz güzel oynamış.
dip not: Sırf göz banyosu için bile izlenesi bir film.
Film yokluğunda brad pitt hatirına izlenebilir fakat gravity, martian ve interstellar ile falan ayni cümlede yer alması bu filmlere hakaret olur. Ozellikle son bölüm tam bir hayal kırıklığı.
güncel Önemli Başlıklar