bugün

üçüncü sınıf sublimimal mesajlar içeren programları reklam bombardımanları ve sağlam sermayeli network'lerle pazarlayarak gerçekleştirdiği durum.

herkes fetöcü metöcü diyor ama bence arkası daha da sağlam. çünkü gerçekten iktidar bile yaptıkları kendisine ters gelmesine rağmen ses çıkarmıyor.

örneğin survivor'da yarı çıplak kızları erkekleri kavga ettiriyor, ama ne akit ne de fatih tezcangiller ses çıkartmıyor.

ki akit meme çatalı görünmeyen kadın göğsünü buzlayan, insanlara galiz küfürler eden oluşum. fatih tezcan ise herkesi ahlakı bozmakla suçlar, peki acun beyler? ne o gücünüz yetmiyor mu? survivor'da şortunun altında göt lobu görünen kızlar sizi omuz kadar rahatsız etmiyor mu?

beni ediyor ama beni programların gençleri aptallaştırması rahatsız ediyor. acun ile büyümüş bir çocuk topluma faydalı olamaz, hatta kendine bile olamaz tam bir mal olacaktır.
Hükümletle anlaşmalı olduğunu düşünmüşümdür hep, hipnoz etkisi yapıyor. Aziz nesin haklı olamaz zaten yüzde 60 ı zekidir türk ırkının.
Biraz da ters açıdan bakmak gerek kitle ne yönelimde istekler besliyorsa onu karşılıyor.

Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak" mitini türkiye sularında en ağırlıkla gerçekleştiren yapımcı oldu.

Tabi bu olayın bir freak show'dan ve hipnozdan ibaret olduğu gerçeğidir.

Diktaya ve zümreye ait bir oluşumdur.
Suçlu, Acun değil, bu vehameti göremeyecek kadar duyarsızlaşmış, eğitimden, sanattan, hobiden uzaklaşmış ya da bilinçli olarak uzaklaştırılmış genç nesildir.
Laylaylom neslidir.
Bir Arz - talep meselesi.
(bkz: acun firarda)

Hafta sonu Acunun programının başlamasını iple çekerdi insanlar. Kimisi gülüp eğlenmek için, kimisi görmediği yerleri görmek için, kimisi de plajlardaki sütyensiz hatunları izleyebilmek için. Herkes bir amaç uğruna tv ekranına yapışıp kalıyordu. Şimdiki programlarının hiçbirini seyretmiyorum ama o yıllardaki televole programlarını takip etmişliğim var. Yani tvlerde eğlence adına pek fazla alternatifi de yoktu insanların. internet de yaygın değildi pek.
Sadece Acun değil o nesli mahveden. Acunvari yaşama özendirilen toplum. Arz talep meselesi. Medya bir araçtır. Tıpkı keskin bir bıçak gibi. Amaçsız hedefsiz başıboş bir neslin yol göstereni olmazsa, birileri gelir o boşluğu doldurur. Daha televole sunarken izlemezdim acunu. Bir defa bile survivor'a bakmışlığım yok. Açmıyor.
bu arz talep meselesi değil. tv'de arz talep meselesi çok azdır.

ülke politikası ne dayatırsa insanlar onu izler. bu her ülkede böyledir. tv hala dünyada çok izlenen ve insanları etkileyen bir şey.

akp meselesine gelirsek evet acun küreselciler sayesinde orada. yani evet gençliği dejenere ediyor. ama bu hem akp'nin hem de küreselcilerin işine geliyor. yani her anlamda küreselcilerle akp ayrı kutuplarda değil, ortak çıkarları da az değil. yani acun çok doğru yerde durduğu için milyarder.
Aslında her dönem böyle insan bilincine yönelik çalışmalar olmuştur. Bugün özlemle izlediğimiz o yeşilçam filmleri belki de böyle bir operasyonun sonucuydu. Gerçek şu ki okumayan toplumdan, izleyen toplumdan bir başarı beklenemez. Dün dedeleri sinemaları doldurup yeşilçam filmlerini izliyorlardı; bugün survivor izliyorlar. Bence arada bir fark yok. ikiside potansiyeli pasifleştiren olgular.
Evet entryleri okudum ve yine dayanamadım başlıyorum. Sözlüğümüzün güzide insanları hepsi hobi sahibi bilim sanat filan dersen su gibi ne ararsan ayrıca belgesel izliyor ayrıca kahvaltıda portakal suyu falan iciyorlar her neyse. Işte bu mini allahlar yine karalamışlar yok kureselci yok halk mal falan filan klasik kesiminin yobazı yorumları. Yorumlar zaten hep ayni hic degismez. Konumuza donelim...
Simdi bu acun kimseyi bi' şeye özendirmiyor. Yani bi adada yasayip iki gram ekmek icin kosmaya yuzmeye atlamaya ozenen adamin kafasini sikiyim yok oyle bir sey. Sacmalamayin. Ayrica kureselciymis propagamdaymis falan da sacmalik neyi propaganda etsin adam bi ses yarismasinda. Hayatta kalma yarismasinda... ha reklam alırlar ki son derece olağandır. Olması gerekendir. Bir diger baska husus bu adam farkli projelerle buyuk isimlerle yurudu buyudu gelisti izlendi izletti kendini. Basardi kısaca. Ayrica ben mahvolmus bir genclik veyahutta acun tarafindan mahvedilmis bir genclik gormuyorum. Telefonla bu kadar. Saygılarimla efenim..
rupert dedeler diyorum geçiyorum.
çocuk dediğiniz şeyi %100 kontrol edemezsiniz. acun bunu biliyor, acun'u yönlendirenler de biliyor.

olayın özeti bu. niteliksiz programları çok cazip hale getirme gibi bir yeteneği var acun'un, hükümet ya da hükümete yakın güçlü medya neden kendisi karşısında suskun orasını bilemiyoruz.
bence abartılı bu. survivor dışında çocukları kötü etkileyen bir programı yok. ama survivor gerçekten ahlaksızca. sürekli dedikodu ve adam satma üzerine yarışma. mental öğretileri çok kötü ve çok zararlı.

hatta pedegog arkadaşım erkenci kuş, yasak elma ve survivor'ı hiç önermiyor çocuklar için.
Tıp okuyan arkadaşım ne zaman evlerine gitsem eşiyle birlikte son ses survivor izliyor.
Diğer kanallardaki programlarda hep bilim, ahlak, vicdan, sosyal zeka konularında geliştirici programlar yapıldığından mütevellit haklı bir çıkış. Bütün bunlar hep acundan oluyor aq.
Bu görüşe katılmıyorum. Acun Ilıcalı ülkede büyük bir açık olan televizyonda eğlence sektörüne yön verecek içerikleri ülkeye getirdi. Kimisini geliştirdi. Kimisini farklı yapımcılara sattı. Bunlar tartışılacak konular. Fakat beredeyse herkesin zevkine ilgisine yönelik içerikler üretiyor. Müziğe ilgisi alakası olan kişilerin tercih ettiği program o ses Türkiye. Biraz daha spora yönelik yarışmalara merakı ilgisi olan survivor Türkiye, biraz daha Show içerikli ne çıkacağı merak konusu olan yetenek sizsiniz programının da ciddi derecede izleyici kitlesi vardır. Ve bu programları izleyen herkes güncel sıkıntılarından uzaklaşmak için izler. Bu programlar Benim hayatımda hiç bir zaman karar vermeme sebep olmamıştır ki gençliğim bu tarz programlar ile mahvolsun.

Gençliği mahveden onca sebeplerden birisi dahi olamaz.

Etrafınıza bir bakın bakalım, dizileri takip edin. Eşkiya dünyaya hükümdar olamaz, çukur, bitmek bileyen kurtlar vadisi. Bu saydıklarım gençlerin bir çoğunu şiddete yönlendiriyor. Çünkü doğal bir şey olduğunu düşündürüyor insana. Her yer silah her yer çatışma.

Çarpık ilişkileri insanların gözlerine sokan dizileri saymıyorum.

Sen anlat Karadeniz, kadına şiddeti her hafta insanın gözüne gözüne sokuyor.

Acunun programları bu dizilerin yanında en zararsız programlardır. En azından insanlar yeni şeyler görüyor deniyor belki bir hobi sahibi oluyor belki adını sanını duymadığımız sporları öğreniyorlar.
doğru tespittir. bir neslin büyük bir bölümü acun yarışmalarında ünlü olma yolunda sikilmişlerdir. aralarından papağan öldürenden, kafasıyla bardak kıranına kadar değişik değişik onlarca tip çıkmıştır.
Acuna 1, ondan dolayi zehirlenecek mahvolacak nesle 2 koyim, sana bisey olmasin.
tek başına gençliği etkilemez ama bir etken olduğu kesin.

o ses türkiye bildiğin ses yarışması zararı yok ama diğer yarışmaları tamamen psikopatlar yarışıyor. masterşef olsun survivor olsun psikopat üretim merkezi gibi. yeğenlerim o ses izlerse müdahale etmem ama survivor izlediklerinde direk kapatırım, hiç dinlemem.
(bkz: daha beter len)
acun denen organizma
edirne
tarım parkta yamalı top koşturduğumuz günleri unuttu.
-madıysa
mesaj yaz amk.

gol değil.
Komplo teorisi diye düşünenler olabilir ama televizyonun görevi esasında nedir. Neden aptal kutusu deniyor amerikada. Birileri halkın bunları izlemesi ve kafasının dağılmasını istiyor. Kolay para kazanma umudu aşılıyor çünkü halkın başka türlü statü atlama imkanı yok.

Fight club filminde diyor ya bize yıllarca rock yıldızı olacağımız anlatıldı ama biz benzin pompacısı olduk ve bunun için öfkeliyiz.

Bizim kapitalizm ile serüvenimiz geriden geliyor ama aynı yere gidiyor. Eğitimsiz cahil halk ve onlara dağıtılan boş umutlar.
tamamıyla acun'a bağlamasak da kısmen doğru olan gerçek.

tanımda da bahsettiğim gibi aslında meseleyi tamamen acun'a yıkmak yanlış olacaktır. acun'un bunda payı var mı var ama hepsi değil. acun'da cazibe varsa çocuklarda da zehir gibi kafa var. kullansınlar. meseleyi sadece acun'a yıkmak olsa olsa çözümden, çözüm üretmekten kaçmak olur.
zaman çok değişik bir zaman. dünyada "akım" diye bir şey var. bu bir gelenek gibi bir şey oldu. zengini-fakiri herkes bir şeylere uyma ihtiyacı duyuyor. adeta zorunluluk gibi. bu ihtiyacı öngören, bilen şahıslar(acun vb.)-kurumlar-şirketler(sosyal medya sağlayıcıları) süratle o ihtiyacı doldurmaya çalışıyorlar. aslında bu zamanla kısır döngü haline gelmiş. olay "arz talep" meselesinden çıkıp "arzı" hazırlama şekline dönüşmüş. yani arzı, daha doğmamış olan talebe hazırlayan bir sistem var dünyada. önce "talep" oluşturuluyor hazırlanıyor(reklamlar-diziler-instagram-facebook vb.) ondan sonra arz zaten üzerine atlamaya hazır.
arz dediğimizde şuan ki gençlik. aç bir gençlik. ama boş işlere aç. öğrenmeye, bilgilenmeye, çalışmaya, gayrete değil; hazıra, kısa yoldan para kazanmaya, hızlı bir şekilde ünlü olmaya aç. çünkü çevresinden, televizyondan, kendi kullandığı platformlardan-hesaplardan her gün, her an bunları görüyor ve bunların takibi içerisinde. e böyle bir neslin acun'u sevmesi kadar daha doğal ne olabilir ki. sorun bakalım acun ile ünlü olan çocuklara, gençlere; onlar için acun bir baba gibi, hayatlarını kurtaran kişi. acun'a kapak atmak diye bir tabir ülkemizde. bu ne demek acun ile bir şekilde temas kurabilirsem her türlü yolumu alırım. hatırlayın adam boşanma gününde daha taze dava çıkışında mikrofonlara yanıt verirken arkadan kekonun biri "acun abi bitbaks yapacam" demişti. buna biz güldük geçtik "hahhaah kekoya bak yeaa" dedik ama bu gençliğimizin içinde bulunduğu durumun vehametini kanıtlar nitelikteydi.
burada asıl iş bence aileye düşüyor. aile ne yapıp edip yukarıda bahsettiğim "sistem"in doldurduğu o boşluğu ahlakla, eğitimle, çocuğu gerçek anlamda yetiştirmeyle doldurmalı. "insan yetiştirmeli". aileden sağlam ahlak-eğitim alan kişiye ne acun dokunabilir nede başka bir şahıs-şirket-sistem.

https://www.youtube.com/watch?v=4zVPSe1R9tI
Halk ***ikilmeye, aptal yerine konmaya, kullanılmaya bu kadar meraklıysa acunun suçu ne?
güncel Önemli Başlıklar