bugün

bir yerde oturup düşünüyorsundur onu. bitmiş gitmiş bir ilişkidir belki. acaba ben yokken ne yaptı?
sen belki onsuz acı çektin, belki hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettin ama o nerdedir, ne yapıyordur ki şimdi? hep aklındadır bu soru.
ama o? o şimdi ne yapıyor dersin?

insanın birini düşünüp onun ne yaptığını, nasıl olduğunu merak ederek kendine sorduğu soru.*
şu an ben onu internette dolaştığım halde düşünürken o dışarıda sevgilisiyle eğleniyor ne güzel değil mi.
ne yapacak, bir zamanlar senin yaşadığını, yanında olduğunu çooooktan unutmuştur. arkadaşlarıyla, kankalarıyla gününü gün ediyordur. yeni sevgili yapmak için face ten durum güncellemeleri paylaşıyordur.
içi içini yiyodur pisliğin. şeklinde cevap verilebilen soru.
Mutludur, çok mutludur, pisman degildir, bir aydır aklına gelmemişimdir. geçmiştir karşısına gülüyorlardır. acık havada ama hissediyorum.
Oturup seni düşünmediği kesin. Hatta umursuyor mudur orası bile belli değil.
aşık kişisine ait cümledir.
kendi kendine bile sorulması tehlikeli soru cümlesidir. ne yapıyorsa yapıyor. senin yanında değilse ne yaptığı çok da önemli değildir.
soran kişiyi gerçekten ilgilendiriyorsa, ya da en azından soran kişi böyle düşünüyorsa durum vahimdir. birçok şey yapıyor olabilir. soran kişi ise muhtemelen kendisini düşünnmesini temenni edecektir.
ne yaparsa yapsın, isterse eve kız atıp onla yiyişsin çok da umrumdaydı diye cevap vermeyi deli gibi istediğim bir soru.
Bir pablo neruda şiiri konusudur:

seni anımsıyordum yüregim sıkışarak
o bende bildigin kederle.

neredeydin o zaman sen?
kimlerin arasında?
neler konuşuyordun?
apansızın niye gelir bilmem bunca aşk bana
kendimi böyle üzgün, seni uzak bulurken?

Ve tabiki nazım da pirayeyi merak etmiş,
vakti zamanında hapiste...

o şimdi ne yapıyor,
şu anda, şimdi, şimdi?
belki de dizinde bir kedi yavrusu var, okşuyor...
diye gider şiir, ama o kedileri sevmez ne zaman kediyi okşasam kızardı.
uyudu mu, gene neye güldü, beni düşündü mü, bakkaldan ne aldı, naptı ne etti nerelere gitti, ben bugün aklına geldim mi hiç... inan senin yerin ayrı, en çok küfrettiğim gece. Gece deyince aklıma başkası gelmez ki. Seni gerçekten özledim.
ben aklına bile gelmiyorumdur denilesi.
facebooktan msj attık görüldü bile yazmadı hala bekliyorum amk .
soru gece yarısı soruluyorsa, hemen cevabını veriyorum genç adam: ossurarak uyuyordur.
benim gibi kalabalıkta aklına ben düşünce yalnızlaşıyor mudur? diye devam edilesi düşünce.
oturmuş seni düşünüyordur. şaka len şaka yeni sevgilisiyle takılıyordur.
kim? bu saatte ya benim gibi çorba yiyordur yada uyuyordur.
platonik aşıkların vazgeçilmez iç ses sorusudur.bazen hiç olmadık birinin bile ne yaptığını merak ediyorum.şu anda kaç kişi birine sarılıyor,kaç kişi koşuyor,kaç kişi gün batımını seyre dalıyor tarzı sorular vs vs.
özlem göstergesi olan monologdur ve kesinlikle bir noktadan sonra başkalarıyla olabileceği düşüncesi eşlik etmeye başlayınca acı vermeye başlar.

ilacı, söz konusu şahsı bayağı aktivitelerde düşünmektir.

(bkz: biliyorum sevgilim yine cayır cayır sıçıyorsun)
büyük ihtimalle sevgilisi ile mesajlaşıyordur.gülüp egleniyorlardir.mutludurlar.birbirlerini çok seviyorlardir.
yine bir çok ihtimal vardır.
*burnunu karıştırıyor olabilir.
*tuvalete girmiş olabilir.
*ayak parmaklarının arasındaki kirleri ovalıyor olabilir.
*kaşlarını inceltiyor olabilir veya oje sürüyor olabilir.
*yine başka bir erkeğin zaafını kullanarak elde etmeye çalışıyor olabilir. *
Bu soruyu kendisine sormadığı kesindir.
http://www.youtube.com/watch?v=cIvIDeJ9WPQ

bu şarkıyı dinleyince geçer.
ben bu yazıyı sana yazdımı okumuştur. ve an itibariyle ya içiyordur bir mekan da ya da odasına kapanmış içiyordur, ya da metal bar a gidip canlı müzik dinliyordur, ya da yüksek ihtimal uyuyordur durumudur. aklında sen yoksan yapacak bir şey yok, varsan da yoktur.