bugün

Tv' de ismini duyup kendisini görünce, önce gayriihtiyari ayağa kalkıp, sonra hünkarım diye yere kapanmama sebep olmuş zat.
isme bak arkadaş; osmanoğlu olduğu yetmezmiş gibi, abdülhamid koymuşlar isim olarak, o da yetmemiş kayıhan koymuşlar tey tey tey.
Bir de royalty raconuna göre en başta şehzade ünvanı varmış!
Adamın ismi tuğralı ferman gibi...
1979 doğumlu şehzade. uzun süre fransa'da yaşadıktan sonra türkiye'ye gelmiş ve siyasete atılacağını açıklamıştır.
görsel
görsel
adamın yüzünde asırların azameti var, duruş budur dedim görür görmez.

not: sevgiden kaynaklı subjektif içerik vardır işbu cümlede.
şeriatçı,bir çok insanın kanına girmiş bir şark kurnazının torunu.
biz bu milletin efendisiyiz siyasette hakkımız vardır diyerek saltanat rüyalarına kapılmış akılsız ferttir. abdülhamidçi değilim ancak bu zat abdülhamit'in tırnağı olamaz tırnağı!

osmanoğlu hanedanı anadoluda ve türk coğrafyasında egemenliğini çağın gereği olarak kılıçla sağlamış kılıçla devam ettirmiş son yıllarında ise işgalcilerle işbirliği yaparak tarihin çöplüğüne yuvarlanmıştı. osmanoğlu ailesinin siyaset yapması dahi yasaklanmalıdır!
LiDERiMiZDiR.
Sologanımız:
Vur de vuralım, Öl de ölelim ey ulu hakan cennet mekan Sultan II. Abdulhamitin torunu. LiDERiMiZ KAYIHAN, HEDEFiMiZ iSLAM, ALLLAHU AQBAR.
Yakın zamanda siyasete atılacağı havadisi ile gündeme geldi. Evvelce bir aralık da Muhteşem Yüzyıl isimli diziyi ailecek beğenmediklerini, makbulünü kendilerinin çekeceğini dile getirmişti. Siyasete de ailenin icazetiyle girmeye niyetlendiğini söylüyor zati.

Şimdi, bu, siyaset için icazeti alınan, dizi hakkında kanaati verilen aile kısmında biraz sıkıntı var. Osmanoğlu hanedanının, bilindiği kadarıyla 70 civarında ferdi hayatta. 70 kişilik bir topluluktan, konu ne olursa olsun müşterek bir fikir çıkması zordur. Dahası, bu 70 civarı kişi, dünyanın belki yarısına yayılmış vaziyette; bir kısmı Türkiye'de olmakla beraber, ABD'den Kanada'ya, ingiltere'den Fransa'ya, isveç'ten ispanya'ya, Mısır'dan Suriye'ye en az 10 farklı ülkede yerleşik vaziyette Osmanoğlu ailesi ferdi var. Öyle ha deyince tekmilen fikir teatisinde bulunmaları fiziken pek kabil değpil, muhtemelen ruhen de değildir. Dışişleri bakanı Davutoğlu bile, bir ara ciddiyetle niyetlenip ancak 20 kadarını bir araya toplayabilmişti. Hal böyleyken, Kayıhan beyin "karar verdik"leri, "icazet aldım"ları, "sıcak bakıyorlar"ları biraz müphem, biraz meşkuk, biraz meçhul sanki.
sansürcü'nün bilmem kaçıncı şeyden torunuymuş kendileri.
al ulan al; yıldız, saray, burun.
şimdi onlar düşünsün.
birilerinin lider olarak, devleti yönetmesi gereken kişi olarak gördüğü kişidir.

--spoiler--
Bu bizim millet nasıl bir millet anlamakta çok zorlanıyorum. Elinize kendi kendinizi yönetme hakkınız verilmiş. alın halkın kendi seçtiği yönetsin denilmiş. bu topluluk neyin peşinde anlamıyorum. bütün osmanlı padişahları iyi birer yönetici olsa zaten osmanlı devleti batmazdı. sonuçta onlarda birer insan. kanuni'den sonraki padişahların her biri ardı ardına büyük hatalar yaptıkları için bu devlet çöktü. bunu kim inkar edebilir. mısır, kırım'ı ben kaybetmedim heralde.

hal buyken bir soydan gelenlerin nasıl olur da devlet yönetiminde en iyi olabileceği düşünülebilir. devlet yönetiminin çok iyi kişiler tarafından yapılacağını bilmez mi bu insanlar? fatih sultan mehmet çok iyi eğitimli bir padişah olduğu için istanbul'u fethetti. ama eğitimsiz, beceriksiz padişahlar da ülkeyi felakete sürükledi.

Bir de islam eşittir osmanlı soyu olarak gören insanlar var. bu insanlara peygamberimiz hz. Muhammed'in torunları nerede yaşıyor, kimlerdir? diye sorsanız cevap vermezler, ilgilenmezler de.

Ehlibeyt önemlidir. Çünkü onlar peygamberin soyudur. Bir ayette ehlibeytten bahseder.

"Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah ve Resulü'ne itaat edin. Ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor." (Azbah Suresi - 33. Ayet)

Allah her zaman ehlibeyt'i tertemiz yapmak istiyor. Neden bunu istiyor. Çünkü onlar çok şerefli bir soydan geliyorlar. Bunu Kur'an-ı Kerim'in bir ayetinde görüyoruz. islam'ı Osmanlı soyuyla bağdaştıranlara akıl sır erdirmek mümkün değil.

Efendim diyorlar ki, "iyi de osmanlı soyu yavuz sultan selim'den sonra halife olmuştur.".
Bak arkadaşım, saygıdeğer dostum lütfen hepimiz müslüman isek ki çok şükür öyleyiz o zaman bu halifelik gibi saçma sapan olaylardan vazgeçmeliyiz.

Eğer halifeliği savunuyorsanız peygamberimizin torununu katleden şerefsiz, namussuz, haysiyetsiz, kanı bozuk yezid denen lanete dua etmeniz gerekir. halifeliği seviyorsan yezidi de seviyorsun demektir. yezidi seviyorsan da senin müslümanlığın bitmiştir.

bu türk milletini sadece osmanlı değil selçuklu da yönetti. onların soyunu da araştırmak lazım gelir o zaman bu mantığa göre.

velhasıl kelam diyeceğim odur ki sevgili milletim titre ve kendine dön. senin aklın var. sen kendi kendini yönetecek insanları seçebilirsin. kulluğa gerek yok. ne güzel demokrasi denen bir şey var bu memlekette istediğini seç, istemediğini meclisten içeri sokma. istersen sen yönet. bundan daha güzel ne var. ama koyunlarla akraba olmadığımızı da bil.

son olarak şunu söylüyorum. osmanlı devleti'nin bütün padişahlarını hiç bir zaman savunmam, savunursam hataya düşerim. devleti iyi yöneten devleti yükseltti. kötü yönetenler ise sarayda keyif çattı, devleti hazin sona sürükledi. osmanlı'yı iyisi ve kötüsüyle tarihimiz olarak kabul etmeliyiz ama atamız osmanlı gibi saçma sapan laflarla yola çıkmamalıyız. benim atam osmanlı değil. benim atam anadolu'da yaşayan garip, yoksul türkmen köylüsüydü ve bunu hiç kimse değiştiremez!
--spoiler--
Abdulhamit Han'ın torunu olan, BBP istanbul Belediye Başkan Adayı olacağı rivayet edilen Osmanoğlu Hanedanı mensubudur.
kendi adıma manevi liderimdir.
an itibariyle osmanlı torunu olmanın gururu ile konuşmaktadır. e olsun o kadar di mi?
sakirtlerin bastacidir.
Siyasete atılacaksa eğer inci Sözlük'ün desteğini kesinlikle almalıdır.

(bkz: ccc inci ccc)
günümü güzelleştiren adam. facebook sayfasına birkaç dakika bakmamla böğürerek gülmem bir oldu. adam twitter linkini paylaşmış, gönderinin altında, "şehzade hazretleri" havalarda uçuşuyo. "hakkınız olanı alırsınız inşallah şehzadem," diyenleri sabaha bırakmaya karar verdim şahsen. ben diyorum hep, bu ülkenin insanı hiçbir zaman demokrasiyi anlamayacak, tabiatımız uygun değil. ezilmesi, inim inim inlemesi lazım. başbakan denilen memura tapınan herifler, devletlü, necabetlü abdülhamid kayıhan efendi hazretlerine ne yapar, düşünmek istemiyorum.

ama zaten majestenin dedesi sultan hamid, ne beklersin ki, adamın soyu bile aynı. bir sultan reşad, bir sultan murad soyundan gelenler ne şekerler oysa.
Dedesi 2.Abdülhamid gibi -mahmud şevket paşa deyimiyle- baykuşu andırmakta olan şeyhimin zadesi.
Nerenin şehzadesi olduğunu merak ettiğim kişi...

Ayrıca son şehzade için, (bkz: osman ertuğrul efendi)
Osmanlıca istiyormuş, okuyamıyormuş. Ulan sen kendin bilmiyorsan biz ne yapalım ? Sanıyor ki bunlara da gün doğacak. Tayyip buna padişahlık verecek diye umuyor sanırım. Leşten pay çıkarmaya çalışan akbabalar gibi.
iyi bir beyefendidir.
arkadaşlar adam üzgünüm ama ilkokul mezunu.

http://www.milliyet.com.t...osmanlica-gundem-1982431/

kurduğu cümlelere, ifadelere bak hafız. maç sonu yetenekli ama ortalama zekalı futbolcuların klişe röportajlarını aratmıyor.

aloooooo! osmanlı bir hanedandır. elin olğlu avrupanın ammmmmmmmmmmsterdamından yorum kasıyor. abi çok gülüyorum bu osmanlı kafasına.
osmanlı hanedanının yüzde 90'ı tarafından sevilmeyen ve siklenmeyen kişi.
muhtemelen çakma tarihçi mustafa armağan tarafından uydurulmuş kişidir. bir zamanlar damat ferit'in torununu bulduk mu ne bişeyler saçmalamıştı. *
ulan ileri demokrasi milli irade, halkın iktidarı, zırvalamaları arasında geçirdiğimiz şu 13 yılın sonunda gelinen noktaya bak! yıllarca ileri demokrasi ve milli irade nutuklarıyla kafa s.ken, bizlere vesayetçi darbeci yakıştırmaları yapan adamlar şehzadeden tek adamcı vesayetçi padişahtan bahsediyor, onları övüyor onlara öykünüyor. ee hani milli irade hani ileri demokrasi? sizin paçoz siyasi anlayışınızın geleceği son nokta işte bu, bir firavun torununa kudsiyet yükleyip eski günlerin otuzbirini çekmektir. s.ktirin defolun ileri demokrasinin metamorfozuna uğramış post-osmanlıcılar sizi!
Mekan sahibine benzeyen adamdır.
güncel Önemli Başlıklar