bugün

ben de baklava diyorum. cidden çok güzel bir tatlı tamam da, abartmayın lan.
pişmaniye.

Tatlı olup olmadığı bile tartışılır.
satış politikası gereği midir bilmem ama yeni üretilmiş bir tatlı için bile abartılı ifadeler kullanılır. mesela "meşhur gelendost elma turtası" gibi. halbuki geçmişte böyle bir şey yoktur.

ankete dönecek olursak anna sacher tamamen abartıdır. viyanaya git müze kuyruğu yerine tatlı kuyruğuna gir 2 saat dışarıda bekle sonra

neyse
Şıllık tatlısı bence tamam aramızda Şanlıurfalı kardeşlerim olabilir ama çok saçma geliyor napiyim .
Ekmek kadayıfı.

Çeyrek çatal alınca ağzım yanıyo şerbetten.
Tiramisu birde bu modern mutfak dedikleri 10 gram verilen ve haddinden fazla ücret istenen tatlılar.
trilece.
her yerde sanki bu tatli tahta oturmus gibi bir hava var. bir ara da magnolia krizi vardi neyse ki atlattik.
Baklava için soyle-boyle diyen olabilir, yapmayin, acayip bozulurum...Baklava için "yeterince abartilmamis" demek lazımdır...Tatlı değil, o bitanemdir hatta askimdir. Seviyorum huleyynn!
trileçe... üstü jöleli güzel, ortası tamam... fakat altta kalan sütün tadı üstü ile uyuşamıyor. yani tuhaf bir tat bana göre...
trileçe tatlısı.
ne anlıyorsunuz hiç anlamam vıcık vıcık.
halka tatlısı yani halk dilinde kerhana tatlısı.
Bol vanilyalı, bol jöleli tatlıların tamamı.

insanın dişine yapışan şeyin nesi güzel olabilir.
künefedir.
abartılmayı da hak etmiştir.
Künefe.
Ya ayıp olmasın eşlik edeyim diye yedim, tabagi da bitirdim evet olabilir ama fazla abartı diye düşünüyorum.
Yani altı üstü şerbet deposu.

görsel
tam başlığı kilitlemiştim ki geldi özür dilerim sevgili yazarlar.

benim fikrimin çok önemli olmadığını düşünerek yine de trileçe demek istiyor ve sözü sevgili essy nickli yazara bırakıyorum. buyur başlık senin. güle güle kullan.
künefe ve lokma tatlısı. fakir tatlıları belki de.
(bkz: waffle)

şu illet, veba gibi tüm ülkeye yayıldı anasını satayım. şunu evde ananız yapsa "bu ne yea? hamurun üstüne meyve koyup getirmişsin." dersiniz.
tuzlu fıstıklı şekerleme yedim. abartma mı dedi biri ??
bana göre baklavadır.

en çok satılan tatlı çeşidi fakat bilemiyorum ben sevmiyorum bence en ideal tatlı şekerparedir.
künefe.
şerbetinde glikoz şurubu kullanılan tüm tatlılar.
buraya künefe yazan olursa benimle muhatap olmasın.
Güllaç ve tiramisu.
Boşa popüler tatlılardır.

Baklava mesela.

Asla bi' profiterol olamaz.
Tulumba ve halka olan tatlıdır. ikisi de aynı zaten sadece şekiller değişik.