bugün

market sayısı fazla ama ucuzluk algısını bim'e karşı asla kazanamayacak gibi duran marketler zinciridir. aslında indirim günlerinde daha ucuzdur ama en ucuzu bim algısı, kağıt mendile selpak dememiz gibi oturdu artık.
Kıruyemişinden fare kafası çıkmış market.
Bence o turkuaz renginden dolayı kaybeden marketler zinciri. içeri girince insana fenalık geliyor. Gıda sektörünün ana rengi kırmızıdır arkadaşım. Ama reklamları genelde komik oluyor. Hohahaho diye gülüyorum izlerken. Teşekkürler!
marketler zinciri.

geçen hafta kiloluk tuzsuz tereyağında indirim varmış hanım gelirken iki kutu yapıştır dedi. neyse eve dönerken aldım geldim hanım açmış mutfaktan beni çağırıyor herif gel gel birde baktık ki ful küf. ikincisini açtık oda küf. ne güzel pijamalarımı falanda giymiştim haydiii gerisin geriye üstümü başımı bir daha giyindim hemen götürdüm ürünleri verdim tamam abi değiştirelim dedi kardeş gittik beraber baktık hepsi aynı şekilde küflü. toplamda iki düzine mal vardı orada. yani ürün dükkanda küflenmemiş depodan o şekilde gelmiş bende para iadesi istedim anında verdiler.
bak ürünün dükkana geldikten sonra bozulmasını anlarım öyle şeyler olur, her yerde olabilir bu gıda sonuçta lakin depodan o şekilde geliyorsa o işte sıkıntıdır. gg.
yıllar boyunca iliğimi kemiğimi sömüren şirket grubunun bir parçası.
birilerinin torpillisi olmadan bir bok olamazsın bu şirkette. torpilin yoksa it gibi çalışırsın anca.
şikayet et istediğin kadar. bir halta yaramaz. körler sağırlar birbirini ağırlar. büyük başlar rahat tabi. olan alt tabakaya oluyor. eşşek gibi çalış taktir görmezsin.

en kısa zamanda haberlerde konkordato ilan ettiğini görürüm inşallah. biraz olsun içim soğur.
Pizzası kötüdür.
etiket fiyatları ile kasa fiyatları tutmayan tutarsız market.
Beypazarı maden suyunu makul fiyata satan market zinciri.
tasarımları bim kadar iyi olmayan market zinciri.
okunduğu anda
"harca harca bitmez" diye tamamlayası geliyor insanın.
Logosu güzeldir.
sigara satışına başlayarak bim'e fark atmıştır.
Yaptığım fiyat araştırmalarına göre pahalılıkta zirve olan markettir. Harca Harca bitmez gibi sahte sloganlarla ucuz olduğu algısını yaratıp halka en büyük kazığı sokmaktadırlar bim de dahil.
en ucuz marketler ise Carrefour ve şok çıkmıştır ancak Carrefour sadece kozmetikte pahalıdır tüm halkımıza duyurulur .
bu market mahallenin bakkalından bile pahalı. keşke bakkala küsüp a 101'den alışverişe başlamasaydım. şimdi bakkala dönecek yüzüm de kalmadı.
Yulafa bile zam gelmis. Ara sira tavuk doner aliyorum 4 tl falan bi sey. Fena degil guzel cer cop cikmiyor icinden hemen isitip yeniliyor. Onun disinda fena degil bence ya a101 cok da alisveris yaptigim bi yer degil fiyatlari arttirmasinlar yeter.
Bim'e göre daha pahalı ve daha kalitesiz.
8000 şubesi olan mahalle bakkalı.

Kalitesizliğin adı.
Güya sebze, meyve reyonu yapmışlar. Pislik, çürük içerisinde. Bazı müşterileri de bok kafalı. Gördükleri her kutuyu, paketi açıyorlar.
Yasemin pirincini tavsiye ederim. Ha bir de etsiz Çorum mantısı.
Deterjan, sabun, temizlik malzemeleri, kıyma, meşrubat, bakliyat, vs. alın gidin işte, ucuz.

Bazı görmemiş Türkümsüler bu marketi ve alıcılarını devamlı aşağılarlar, Alman'ın g.tü boklu Monica'sına taparlar. Gel görki o boklu Monica a101 den çıkmaz.
Limonlu çizkeki efsane güzel.
bayram da bile nöbetçi şubelerle halkın hizmetinde.

daha ne olsun.
Ömrümü yedi ömrümü.
BiM'in düzensiz ve disiplinsiz halidir.
“Kendi ürettikleri şeylerden uzak durun” demişti orda çalışan bir arkadaşım...
köyümdeki tek ulusal market.
köyün esnafını çıldırtıyor.
köyümdeki Şubesi günlük 30.000 lira kazandığını duydum.
kimi zaman popüler kitapların gayet uygun fiyata satıldığı market.

arada sırada girer bakarım.