aşk

entry 15956 galeri 595 video 52 ses iyilertrends
  1. 15949.
    "aşkta huzur olmaz , çünkü insanın elde ettiği şey , yeni arzuların başlangıç noktasından başka birşey değildir." Marcel Proust.

Freud'a göre manyetik çekimin eşdeğeri cinsel içgüdülerin gücüdür: "Aşkla kastettiğimiz şeyin özü doğal olarak amacı cinsel birleşme olan cinsel aşktır." freud'un indirgemeciliği insani aşkı tanrı'nın yaratıklarına duyduğu aşkla özdeşleştiren teologların görüşlerinden fersah fersah uzaktır. yuhanna inciline göre birini sevmek insanı tanrıya bağlayan ilahi bileşmeye katkıda bulunmaktır. "sevgili , birbirimizi sevelim, aşk tanrıdandır: seven herkes tanrıdan doğar , tanrıyı bilir. aşk içinde yaşayan tanrıda yaşar , tanrı da onda." aşkın tam olarak anlaşabilmesi için bu noktada freud ile aziz yuhanna arasındaki ortak yolu bulmak gerekir. aşk farklı kılıklarda ortaya çıkabilir , aşk iştah ve arzuyla ilgilidir. aşık , aşık olunana sahip olmak ister, aşk karşılıksız kaldığında nefrete dönüşebilir.

herkes aşkı yaşamaz , güçlü narsistik özellikler gösteren insan sevme yetisinden bile yoksun olabilir ya da aşkı kapılma , bağımlılık ihtiyacı ya da özsaygıyı güçlendirme arzusuyla karışmış olabilir. fakat buna karşın neredeyse herkes hayatının bir döneminde aşkı yaşama arzusunu dile getirir. "sevmiş ve kaybetmiş olmak , hiç sevmemekten iyidir." tartışılamaz olan tek birşey vardır ; aşk deneyimi hiç aşık olmamışlara açıklanamayacak kadar zordur çünkü aşk düşünülmez , hissedilir.
    #36104105 :)
  2. 15950.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1369301/+
    #36104115 :)
  3. 15951.
    dunyanın en guzel duygusu ve pis duygusu arasındaki ince çizgide gördüğüm birşeydir.
    #36104124 :)
  4. 15953.
    https://www.youtube.com/watch?v=hXDfeaq9XS8 +
    #36104527 :)
  5. 15954.
    Keşke yaşasam. Artık öyle köhneleşmiş ki ruhum en iyisi de olsa bir şey hissedemiyorum. Sıkılıyorum herkesten. Ne kadar isterdim birinin gözüne bakıp mutlu olmayı. Bunu yaşayan varsa kıymetini bilmeli.
    #36104572 :)
  6. 15955.
    Athenanin yalan sarkisinin sozlerinde gizli aslinda.

Ask nefrete ne yakinsin.

Oyle ince bir cizgide oyle boktan birsey.
    #36107008 :)
  7. 15956.
    Karşı tarafta isterse tadından yenmeyen bir duygu. Aşkı romantik erkeklerle yaşamalı. Sürprizleri mükemmel olur

Not: kale3112 ye yürünmemesine rica olunur. Erkeğiz oğlum aman!!!
    #36107063 :)