bugün

eleme turunda çin'i 78-67'lik skorla yenen (bkz: 7 eylül 2010 litvanya çin basketbol maçı) litvanya ile, brezilya'yı 93-89'luk skorla yenen (bkz: 7 eylül 2010 arjantin brezilya basketbol maçı) arjantin'in çeyrek final maçı.

bu maçı kazanan (bkz: 9 eylül 2010 abd-rusya basketbol maçı) kazananı ile 11 eylül 2010'da yarı final maçında oynayacak.
arjantinin favori olduğu karşılaşmadır. olası bir amerika arjantin karşılaşması ise dadından yenmeyecektir.
ilk dakikalarında başabaş bir mücadeleye sahne olacağını belli eden karşılaşma.
buradan takip edin, canlı yayın değil ama tv başından uzak kalacaklar için ideal.

arjantin çok top kaybediyor litvanya 17-10 yaptı durumu. çok tempolu bir karşılaşma oluyor şu ana kadar.
(bkz: 12 eylül 2010 türkiye litvanya basketbol maçı/#9293462)

benim üç sayılık atışın potayı tutması için bu maçı litvanya kazanmalı. ama çin maçı ümit vermedi...
luis scola'nın şimdilik tutuk olduğu maçtır ki herkes tutuk olsun o adam olmasın arjantin için. ya da olsun lan bana ne!
hernan jasen'in çılgın attığı karşılaşma. takımını resmen ateşledi.
ilk çeyrek 28-18 litvanya lehine. çok enteresan sayın seyirciler.
spikerin verdiği bilgi doğruysa şu ana kadar litvanya 6'da 6 üçlükle oynuyor.
8'de 8 3'lük atan bir litvanyayı izlediğimiz maçtır. şok aq şokk
arjantin'li oyuncuların yüz ifadeleri her şeyi özetliyor aslında, çaresiz kaldılar adamlar.
litvanya'daki herkesin ray allen olduğu maç. ama final serisi 3. maçındaki ray allen. 4. de olabilir. yazar şu an emin değil.
ilk yarı 50-30 litvanya üstünlüğüyle geçildi son saniye basketiyle.
linas kleiza'nın 9. üçlüğü kaçırarak litvanya adına seriyi bozduğu karşılaşmadır.

8'de 8 üçlükten sonra hücum süresi bitiminde mecburen kullanılan atış ile seri bozuldu.

bunun dışında ilk yarı itibari ile tomas delininkaitis, simas jasaitis ve linas kleiza çılgın atmaktadır. scola'yı oyuna sokamazsa arjantin'in geri dönmesi bayağı zor. bakalım, maç sonu göreceğiz.
arjantin'in, abd ile yarı final oynayacak litvanya'ya antrenman verdiği maçtır.
litvanyanın alacağı maçtır. finalde oynamamızı istediğim takım çoğunluğun aksine abd değil litudur.
litvanya'nın arjantin'i ezip geçtiği ve az sonra ikinci yarısı başlayacak olan maçtır. litvanya son zamanlardaki en iyi oyununu oynuyor. bakalım arjantin toparlanabilecek mi göreceğiz.

edit: arjantin'in darmadağın olduğu maçtır. artık toparlanacağını hiç sanmıyorum.
litvanya destan yazıyor adeta.
arjantinden imkansız bi geri döneş beklediğim maç.
+18e giden maç. türkiye-slovenya maçı'na döndü.
104-85 litvanya üstünlüğüyle sona eren karşılaşma.
litvanya'nın arjantini üçlüğe boğduğu, hezimete uğrattığı bir maç oldu. bence maçın en ilgi çekici şeyi litvanyalıların üçlük şovu değildi, arjantinin şamar oğlanına dönmesi de değildi. en ilgi çekici şey tribünlerdeki isimlendiremediğim yeşil cisimlerdi* bu litvanya kızları amma güzelmiş ya! adamların üçlük yüzdesi * kadar güzel kız yüzdeleri var. kızların yarısı güzeldi. maç koptuktan sonra bırakıp gidecektim ama sırf bu huriler için kaldım.
ayrıca bu litvanya taraftarlarına da 500 kişi de olsa izledikleri için teşekkür etmek lazım. bence bu seyirci sayısı olayı tam bir rezalet. slovenya, arjantin ve litvanya harici yabancı taraftar yoktu neredeyse.
arjantin'in hüsranı ile sonuçlanan fiba 2010 çeyrek final maçıdır.
litvanya'nın baştan sona kadar üstün oynayıp rahat bir şekilde kazandığı maç. nasıl türkiye-slovenya maçı'nda türkiye'nin maçı kazanacağını çok önceden anladıysa seyirciler bu maçta da litvanya'nın kazanacağı anlaşıldı. arjantin'in en büyük dezavantajı, sert oyuncularının az olmasıydı. carlos delfino dışında sertliğe karşı koyabilen bir oyuncu yoktu. takımın en skorer oyuncusu olan luis scola standartlarının altında kaldı. fabricio oberto da sert bir oyuncu değil. litvanya da savunmada sertliği sağlayınca arjantin çok sorun yaşadı.

litvanya'da ön plana çıkan herhangi bir oyuncu yoktu. litvanya'da birçok oyuncu çift hanelerde skor üretti. ön plana çıkan bir oyuncu yoktu, tam bir takım gibi oynadılar. bu yönleriyle de türkiye'ye benziyorlar. o yüzden türkiye ve litvanya finalde karşılaşırsa çok çekişmeli ve sert bir maç olur. şahsen litvanya'nın yerine abd'nin karşımıza çıkmasını isterim*. çünkü abd'nin türkiye'nin sert savunmasına karşı oynayabileceğini düşünmüyorum.

litvanya taraftarına da parantez açmak lazım. televizyonda büyük ihtimalle çok duyulmadı ama salonda çok etkileyici bir atmosfer vardı. belki sayı olarak çok fazla değillerdi ama çok iyi organize oldukları söylenebilir. onların desteğinin de etkisi vardı mutlaka litvanya'nın iyi performansında.
güncel Önemli Başlıklar