bugün

uludağ sözlük, makina da boy gösterince ortaya çıkan dürümdür. moderatörlerin ağları dolmuş, yüzleri gülmüştür.
şüphesiz; akıllara "anam coştu lan bunlar" sözünü getirmiş olaydır. sözlük için hayırlı olsundur.
(bkz: akın akın geliyorlar efendim durduramıyoruz)

an itibariyle 54 saydım...

(bkz: oha)
sozlukte yakinim olur devrinin basladigini gosteren hadise. * hayirlisi..
sözlüğün tanınmaya başlamasıyla vuku bulmuş normal durumdur. bir nevi ara transfer olarak da değerlendirilebilir.
online sayısının coştuğunun göstergesidir. zira, kafalardaki "200 kişi" sınırı geçilmiştir.
akının içinde olan çaylak kişi (bkz: ben)
cin olmadan adam çarpmak gibi olmasın ama -malum biz de yeniyiz o bakımdan- yazar alımları ne zaman açılmıştır dedirten olaydır. şeffaf, fırsat eşitliği çerçevesinde yapılıyorsa ne ala. buyursunlar gelsinler ancak dar alanda kısa paslaşmalar oluyorsa, pozisyon ofsayt kokmaktadır.

bilgilerimde ve yargılarımda hatalıysam lütfen 0 945.......
sözlüğün sevgili yeni sakinleridir. özel bir gün olan bugün

de yazar akımlarının çoğalmasıdır bu başlık.
içinde bulunmaktan mutluluk duyduğum hadise.
an itibarıyla akın olmaktan çıkıp, istilaya dömüşme eğilimindedir.
(bkz: canını seven kaçsın)*
bu işten para kazanmanın vaktinin geldiğini gösteren olay. benimle gelen pişman olmaz ağalar.
daha fazla kisiye ulasmanin gostergesidir.
iyi mi oldu yoksa kotu mu bir turlu kestiremedigimiz, caylaklarin sozluk surlarini topla yikip iceri sizmalari sonucu gerceklesen akin.
ekşideki miğferdibi çaylak alımlarını hatırlatan olay. inşallah sonu benzemez
ulusözlük istanbul timinin o kadar saçma eleştiriye karşılık yaptığı şeydir. ama, bu adamlar daha ziyade ödül olarak çaylak yapılırlar. o da olsun...
kötü imaj, kötü reklam diye çemkiren yazarların ardından başlayan istiladır. efendim kapaktır tencerelere duyurulur..
an itibariyle saydığımda tamı tamına 65 tane çaylak

yeni yazarın geldiği tarafımdan tespit edilmiştir.

heyecanla devamını beklemekteyiz.
bu akını takiben gelmiş olmak hoş valla. (bkz: sözlüğe sağ ayakla girmek)
sözlüğü sağdan soldan duyup gelen, üye olup bırakan, ya da 50-100 entry girip, yazar olamadıktan sonra -amaaaaan s.kerim sözlüğü- deyip giden tüm yazar ve yazar adaylarının, dünkü makinadan sonra -ulan ben bu uludağ sözlüğe üyeydim, dur bakim nolmuş buraya...- diyerek geri gelmesidir.
ulusözlük benzeri oluşumlarda** kendisine hak ettiği değer verilmeyen* kişilerin makina programı sayesinde ulusözlük ile tanışmalarıdır. dün kabul edilen yazarların aklında 5. nesil şeklinde adlandırılma korkusu başlamıştır.

edit:**
"8 temmuz 2007 Reklam zedeleri". Programda sitenin adını duyup "bir göz atayım bari" deyip bilgisayarını açan masum seyirci kendini aniden bir çaylak akını içinde bulur, bireylik duygusu alt üst olur.
Konusu üyelik aktivasyon olan ve Uludağ Sözlük tarafından gönderilen, içeriğinde üyelik aktivasyon linki bulunan elektronik postanın, pop3 protokolünün keyfe keder tavırlarından dolayı 9 Temmuz 2007'de ulaşması sonucu kimi yazar olma heveslisi kullanıcılar bu akına ancak ertesi günü dahil olmak durumunda kalmışlardır.. (bkz: Dorian Black)
uzun zamandan sonra uye olabildim her seferinde gercekten bu sefer olacam diyip PC sinin basına oturduktan sonra unuttum bir site ama makina da cok etkili olup resmen butun herkesi bunyesine çağırıyor gercekten cok iyi...
Bu yüzdendir ki yeterli sayıda entry girmeme rağmen hala yazar olamamışımdır dedirten durumdur.. muhtemelen modlar hala öncekileri inceliyor ve sıra bana gelmedi diye düşünmeme sebep olmuştur...