bugün

Öğrencilik hayatındaki en can sıkıcı olaylardan biridir. Aslında birçok şeyi de kanıtlayan hadisedir.
(bkz: şişirme notlarla gelmek)
(bkz: burada torpil işe yaramaz)
(bkz: sınıfın en çalışkanının 3 zayıfı olması)
asker yoklamanızı lise sıralarında yaptırmanıza yol açar.
bu durumun bir de 11 sene takdir alıp, öss yi kazanamama hali vardır ki; zekadan, öğrenilenlerden, öğretmenlerden, okunanlardan, araştırılanlardan topluca şüphe edilmeye başlanır...
bir de lise son sınıfa kadar takdir alıp üniversite sınavında babayı almak vardır. bu da insanı baya üzer.
aslında 5 yıl takdir alıp lisede fos olmaktır. zira takdir, teşekkür vb. belgeler 4.sınıftan itibaren verilmeye başlanmaktadır. en azından benim zamanımda öyleydi, değişmişse bilmem. kapak olur giderim uzaklara.
matematik yazılısından 100 alıp deneme sınavında 30 sorudan 5 net yapmak gibi bir şey.
her lise öğrencisinin başına gelmiştir, gelecektir, nolur herkes yaşasın bu duyguları, yoksa yoksa, yağğ ama, ühühü...
adam gibi bi lisede okuduğunun göstergesidir ya da abudik bi ilköğretimden mezun olduğunun kanıtıdır.
kimi zaman eğitim kurumlarına çok da bok atılmaması gerektiğini düşündürebilecek durumdur.

peki ya 11 sene aynı okulda okuyup* -8 sene de değil- 9.5 sene takdir alıp, lise 2'nin ikinci döneminde fos olan öğrenci*ye ne demeli? kesin öğrenciyle ilgili bir şey bu. ben dangozsam okul ne yapsın?!

nasıl bir brain pussification yaşattınız lan bana?
gerçeklerle yüzleşmek...
on iki sene takdir alıp da üniversitede ilk seneden çakan öğrencinin * minimalize edilmiş halidir.
8 yıl boyunca 2x4=8 görüp 9.senede x.4=4x*görmekten kaynaklanır.
takdir, teşekkür olayı 4. sınıfta başlıyor. ilköğretimde takdir-teşekkür alıp sınıfta kalamayacağına göre 5 senelik bir zaman dilimiyle karşı karşıyayız. ne yazık ki inci haklı beyler. anaokulu terk detected...
hersene 8 zayıf getirip öss'de sınıf 3 üncüsü olan öğrencinin bir şekilde hakkını yemiş-yedirilmiş öğrenci. sonradan duyuyoruzki bu başarıların(okuldaki) altında küçük bir silgi yatıyormuş.
ailenin her şeyi lisedeki arkadaş çevresine bağlamasına sebep olacak olaydır.*
takke düştü kel göründü durumu.
ispanya da coşup fenerbahçe de sönen guiza gibidir. hala adapte olamamıştır.
aktiviteler, arkadaş ortamı ve ilişkiler bu boşvermişliğin en önemli etmenidir. belki de birey kendini yıpranmış hissedip inzivaya çekilmiştir. bir tür jübile.
ilkokulda şişirilen balonlara, lisede iğne batırılması...
herkes castello' ya binerken, bmx ile geride kalmaya sebep olandır.
aile daha çok şok yaşıyor ama 2 sene sonra alışıyorlar.
olağandır. birçok öğrencinin başına gelendir. kanaat notu, buçuktan tam gibi uygulamalar çoğunlukla olmadığından kırk beş ile altmış ile tanışılır.
lise ortaokula benzemez diyen abilerimizi haklı çıkaran olaydır.
ilköğretim kalitesi düşük veya özel okulda okuyanların başına gelen durumdur.*
8. sınıf da dahil o zamana kadar her dönem karneyi hepsi 5 olarak getirmiş ben, ''ben lisede de böyle devam ederim'' derken, hepsi 5 olan karne yerine sayısal loto gibi olan karneyi * getirmişimdir eve. yani bu önermenin ufak bir kanıtıyım malesef. ha bunu dert eder miyim? umrumda bile olmaz ama işte aileye gelince işler değişiyor.
üniversiteye gelince ne hale geleceğini merak ettiğim genç...
güncel Önemli Başlıklar