bugün

fb'nin eger kadiköy'den galibiyet ile ciktigi takdirde cok büyük bir avantaj ile baslayacagi ve büyük ihtimal de tribündeki yerimi alacagim büyük mac.
fenerbahce'ye yarı final için beraberliğin yeteceği maç olacaktır.
fenerbahce tribununde yerimizi alip destekleyecegimiz, mac bitisinde de trafalgar i sari lacivertle donatacagimiz mactir. turkiye veya avrupa dan maca gelecek varsa iletiselim. belli mi olur bir zirve bile cikar bu mactan.

bizler inandik, siz de inanin.
(bkz: maçlar oynanmadan chealsea bir üst tura çıksın)
3500 fenerbahce taraftarinin orada olacagi mactir.
fenerbahçe'nin mi, yoksa chelsea'nin mi büyük olduğunun net şekilde anlaşılacağı maç olacak.

kimin büyük olduğunu ben biliyorum ama söylemeyeyim. heyecanlı bir filmin sonunu söylemek gibi bir şey bu zira.
shevchenkoya dikkat edilmesi gereken maçtır, zira yine bir milan faciası yaşanabilir.tabi birde türkiye-ukrayna maçı var.

not: tabiki yaşanmaz çünkü servet çetin yok *
fenerbahçenin inanılmaz bir savunma göstereceği maç olacaktır. sevilla maçının son 20 dakikasındaki gibi rakibe pozisyon sansı verilmeyecektir.
bir besiktasli olarak sabri ugan' dan "stamford bridge' de kanarya yüksekten uçuyor!" cümlesini duymak istediğim karsılasma.

(bkz: 1 ekim 2003 chelsea besiktas maci)

edit: bu entry'nin girdigim diger onca entry arasında su an itibariyle en begenilen listesinde ikinci sırada olması sözlükteki fanatizmin bir göstergesi sanırım.
fenerbahçe taraftarının haddini fazlasıyla aşıp kurduğu hayalleri yıkacak olan karşılaşma.
(bkz: buraya yazıyorum)
(bkz: bikini giyerim)
galatasaray'lıların pis pis sırıtmalarına neden olacak müsabaka.*
(bkz: zamanın ötesine entry yollamak)
* (bkz: buraya kadarmış)
chelsea - m'boro macinda acilan pankarta konu olmu$ mac.

http://img134.imageshack....omingman20mybd19recz9.jpg
ilk maçta 2-1 galip gelen fenerbahçe'nin , beşiktaş stamford'da 0-2 yenmişti, biz niye yenemeyelim motivasyonunu da arkasına alarak turu geçme şansı olduğuna inandığım maçtır. gerçi chelsea'ya 1*0 bile yetiyor bunu yapmaları da zor değil ama bir umut işte benimkisi...(galatasaraylıyım)
- ulan fener bu maçı da kazanırsa harbiden bikini giyeceğim.

(bkz: siktir lan artık)
(bkz: edebinle otur aşaahaa)
2-1lik galibiyetten sonra fenerbahçenin rakip sahada daha temkinli oynayacağı maçtır.
(bkz: 18 nisan 2001 real madrid galatasaray maci)
o gün şaka olmayacak.* 1 nisan geçeli bir hafta olacak çünkü.
israilli futbol dehası avram grant amcamızın kovulmasına neden olabilecek maç. fener'e elenirse abramoviç abi kıçına tekmeyi vurur illa ki!
fenerbahçe'nin kötü oynayarak kazandığı ilk maç düşünülürse iyi oyunuyla londra'da bu takımı eze eze yener. gökhan ve carlos la uçar bu takım. hele bir de uğur boral iyi oyun çıkarırsa of ki ne off.
fenerbahçe düşmanlarının umutlarını devam ettireceği karşılaşmadır. şampiyonlar ligi ön eleme maçı öncesi "anderlecht çakacak" cümlesiyle başlayıp "rövanşta çelsi affetmez"le devam eden sürecin "şimdilik" son halkasıdır. fenerbahçe eğer 2-1'in üstüne yatarsa fark yer. yok defans güvenlğini sağlayıp kontralarla gol ararsa çelsi'yi kendi sahasında yenmemiz işten bile değil.
fenerbahce'mizin chelsea'yi oyle yada boyle eleyip yari finale cikacagi; ahmet cakar'in 100.000 usd kaybetmesine neden olacagi karsilasma.

inaniyoruz, bekliyoruz, iple cekiyoruz..
1999-2000 sezonu.. galatasaray uefa kupasi'nda yari finale cikmis, leeds ile eslesmis. 20 kusur mactir evinde yenilmiyor, ligi almis goturmus, kupada finale cikmis. her neyse, ligin 26. haftasi geliyor. ali sami yen'de galatasaray - fenerbahce maci var.

yine bi camianin futbolcusu cikiyor 'fenerbahce pota taksin' diyor, futbol sube sorumlusu cikiyor '4 ten asagisina prim vermeyecegiz' diyor, yorumcusu cikiyor 'bu macta hersey olur, bi tek fenerbahce galibiyeti olmaz' diyor.

iste o zaman asil kendini begenmisligin ne oldugunu ogreniyoruz, o muazzam, ornek camiadan. bugun 'tesaduf' olayinda bile ayaga kalkan, camiadan.. bugun fenerbahce basari kazandikca, yol kat ettikce takdir etmek yerine 'poponuz kalkmasin' diyen camiadan..

velhasil mac gunu geliyor. o zamanin show tv'si ali sami yen'in onunde taraftarlara fikirlerini soruyor. gslilerin klasik kendini begenmis goruslerinden sonra show tv fenerbahce tribunlerine yoneliyor.

orada hemen gozumuze bir abi carpiyor. agzinda sigara, elinde makara. iceri sokacagi bayragi sarmaktalar. show tv muhabiri uzatiyor mikrofonu; 'ne olur bu mac?' diye soruyor fenerbahce taraftarina. fb taraftari abimiz kafasini bile kaldirmadan veriyor cevabini; 'hic sanslari yok'.

sadede gelelim, fenerbahcemizde gs'ye acimiyor nitekim. samuel johnson'in frikigi ile 1-0 kazanarak ve gs'nin yenilmezlik serisine son vererek donuyor sami yen'den.

o macin bu macla baglantisi ne mi?

o mac oncesi o kadar emindim ki takimimdan.. 1 hafta once adana'ya yenilmesine ragmen inaniyordum, 5 kasa kolasina iddiaya girecek kadar cok inaniyordum. simdide ayni hislerle inaniyorum, ve biliyorum ki ne olursa olsun fenerbahcemiz yine bizi mahcup etmeyecek..

tanim: fenerbahcemizin yari finale adini yazdiracagi karsilasma.
gerçekten türk futbol tarihi için dönüm niteliğine bürünmüş maçtır.fenerbahçe tur atlarsa bir ilke imza atacak ve ilk defa bir türk takımı şampiyonlar ligi nde yarı finale yükselmiş olacak.fenerbahçe alacağı bir galibiyet ya da beraberlikle turu geçecek.fenerbahçe nin tur atlaması için 2-1 in üstünde tek farklı mağlubiyetler de yeterli olacaktır*** .chelsea ye 1-0 dahi yetmekte.ayrıca chelsea ye 2 ve daha farklı galibiyetlerin*** tur atlatacağını söyleyeceğim ama bu benim sadece entryyi uzun tutmama neden olur zaten olay ortada.
not:maç 2-1 biter ve uzatmalara gidilirse akıllara sevilla maçı gelir.bu da fenerbahçe nin lehine olur.
Göte giren entry lerin rekor kırabilecegi karşılaşmadır. büyük konuşmamak gerekir.
gökhan gönül ve roberto carlos un yoklugunda 2-1 alınan macı bu defada alabilecegini düşündüğüm en azından beraberlikle turu gececegimize inandıgım maç.