bugün

kısacası, erdoğan olmazsa koalisyona hazırım dedi.
Helal olsundur. Bu omurgasız seçimde omurgalı davranan tek partidir.
fazla atarlı konuşuyor.

ama siyaset ibneliktir , 2 gün sonra akp ile koalisyon yapar.
tekrarını izlemek istediğim konuşma.
Bu adama bayiliyorum.bu gecenin en iyi duruşunu sergilemistir.
Sayın devlet Bahçeli MHP'nin şerefini korumuştur. Efsane bir konuşmaydı. Erdoğan'a iyi giydirmiştir. akp ile Koalisyona girse dahi sergilemiş olduğu duruşla bir kez daha MHP'nin güç için kendinden ödün vermeyeceğini ortaya koymuştur. Helal olsun sana güzel adam!
2002 yılında da erken seçim demişti ve akp'ye iktidar yolu açmıştı. aman dikkat.
Akp, çözüm sürecini bitirme pahasına MHP nin kapısını çalacaktır. Mhp ilk başlarda naz yapsana AKP nin koalisyon hükümeti teklifini kabul edecek.
Not : MHP, kendisi için izzet ve namus meselesi olan 17-25 Aralık sürecine rağmen mi koalisyon hükümeti kuracak o başka?
MHP, izzet ve namusunu 17 - 25 Aralık olayını inşallah koalisyon hükümeti kurma adına heba etmez.
Benim anladığım;

Akp hdp olmaz.. akp chp hdp de olmaz. Yani hdp varsa ben yokum diyor.
Kendi acik kapi birakmistir, cumhurbaşkanı adam olsun, siyaset yapmasin demistir.
Konusma bence bu.
adam resmen soktu icinde cevirdi çevirdi sonra daha derine soktu. giydirmedigi parti kalmadı. En azından saglam duruyor.
adam resmen erken seçim dedi. ne erken seçim meraklısı biriymiş. 2002'de de erken seçim diye tutturan da bu herifti. akp'nin en zor anlarında onları kurtarmış biri olarak oldukça omurgasız olduğunu düşündüğüm partidir. gene beni yanıltmadıklarını gördüm. ya erken seçime gidecek ya da akp ile anlaşacak. o herkesin yerden yere vurduğu hdp kadar onurlu davranamadılar.
Helal olsun dedirtecek konuşmadır.
tekrarı şurdan izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=OCU7LBE-gMY

edit: özellikle 10.dakikadan sonrası harikadır.
---alıntı---

AKP çözüm sürecini yürütüyor. Birinci koalisyon başlangıcından bu yana birliktelikleri devam eden AKP HDP koalisyonudur. AKP-HDP arasındaki örtülü işbirliğini kamufle etmek, Türkiye'yi erken seçime şartlandırmak bir siyasi ahlaksızlıktır. Çözüm süreciyle ilgilenen ileri demokrasiden yana olan, partilerin bir koalisyonunu düşündüğünüzde alın AKP, CHP ve HDP'yi bir araya getirebilirsiniz.

Bunları şu anda gayri resmi rakamlarla ifade edersek. AKP 258+HDP 79: 337 milletvekiline dayalı güven oyuna sahip, anayasa değişikliği yapabilen bir temsil var.

AKP+HDP+CHP koalisyonunda ise 469, yüzde 78.9 orana dayalı bir geniş tabanlı koalisyon olur. Böyle bir yapılan içinde MHP şerefi ve haysiyetiyle ilkeli ve dürüst davranışıyla çok güzel mecliste denetimi esas alan Ana Muhalefet görevini üstlenmeye de hazırdır. Bunlarının hiç birisinde sonuç alınamıyorsa Türkiye'yi AKP'nin azınlığına mahkum etmeye gerek yoktur o zaman da erken seçime gideriz.

---alıntı---

12 yıldır oy kullanırım. bugüne kadar milliyetçi hareket partisi'ne bir kez oy vermiş; akşamına "elime sıçayım" demiştim. bugün, devlet bahçeli'ye karşı olan nefret boyutlarına varmış güvensizliğime karşın bir kez daha, son kez olacağına dair önyargıma karşın bir kez daha mhp'ye oy verdim. sırf konuşma gelir diye.

devlet bahçeli ilk ve sanıyorum son kez takdirimi kazandı. helâl olsun!
bahçeli'nin yaptığı mantıktan uzak açıklaması.

mhp yine akp stepnesi görevini layıkı ile yerine getiriyor.
amk hırsız dediğin parti 13 yıl sonunda ilk kez güçten düşmüş, gir hükümete, yolsuzlukların hesabını çatır çatır sor akp'den daha fazla oy çal. bahçeli bu demeci ile rte'ye çok güzel orta açmıştır. o da büyük ihtimalle doksana çakacaktır.
Çözüm Sürecine de siktir çekmiştir.
güzel başlayan ama sona doğru kafa karıştıran bir konuşmadır. erken seçim resti şaşırtmıştır.
siyaset dünyasında duruşu olan tek partinin duruşunu koruyan adamın yaptığı konuşmadır, helal...
nerenizle izlediginizi merak ettigim konusmadir.

devlet baskan akp ye kapilarini kapatmadi, sadece 2 sart sundu.

1-cozum surecini kapat, bi daha da acma.
2-rte yi partiden uzak tut, siyasete karistirma.

akp bu 2 sarti yerine getirirse koalisyonu dusunebilirim dedi, yoksa defol git chp ve hdp ile koalisyon yap, senin götdeşin onlar zaten diye mesaj verdi.

basta erdogan olmak uzere herkese katmerli bir sekilde giydirdikten sonra en son restine rest ulan cekip ''erken secimse erken secim lan'' diye bagirdi ve arkasina bakmadan cekti gitti.

30 yillik ulkucuyum, devlet baskan ilk defa hasta oldum sana. hep boyle ol canimi ye be.

sozlerini de unutma, arkasinda duracagina inaniyorum.
güncel Önemli Başlıklar