bugün

Ayh götüm !.

görsel
görsel

Dürümcü Emmi’nin sahibi, 8 bin 400 lira maaşla uzun zamandır garson bulamadığını söyleyerek “iş beğenmemezlik had safhada. Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmıyorum” dedi.

https://www.gercekgundem....isacak-garson-bulamiyorum
garson , o kadar alıyor mu yaa?
Yalancıyı sevseler okşanmadık yeri kalmaz patron beyanı.
hiç inandırıcı gelmedi.
Yalan beyan bugün bir iş arama sitesine ilanı koysun 10 dakikada bulur. Reklam, peşinde.
görsel
bu tarz haberler ile ön plana çıkan kurumların,
bir yerde bir problemi var, vergi ceza meza bişey
onu kamufle için bu tarz üflemeler yapıyor.
yani işsizlik yok, ekonomi çok iyi ama insanlar iş seçiyor algısı

ahhh o muallayı sandala atıp...
yıllık o paraya ararsan bulamazsın tabi.
bura da zamanında parayla reklamla kendini meşhur ettirdi daha da bir numarası yok.

artık çalışma şartları nasılsa su kriz ortamında bile kimse çalışmak istemiyor adamlarla.
istanbul umraniue çarşıyı bi gezin, en az cad 50 ilan var bizimle çalışmak istermisiniz,???? ee nerde issizler. siz brda ancak edebiyatini yaparsiniz. millet sokaga cikinca goruyor zaten
--spoiler--
istanbul umraniue çarşıyı bi gezin, en az cad 50 ilan var bizimle çalışmak istermisiniz,???? ee nerde issizler. siz brda ancak edebiyatini yaparsiniz. millet sokaga cikinca goruyor zaten
--spoiler--

onlar iş başvurusu değil, kölelik başvurusu olduğu için insanlar başvurmuyor. çok istiyorsan git sen köle ol. belki Türkçe'yi de öğretirler.
görsel
Vay şerefsiz !.

görsel
görsel
görsel
görsel

istanbul Kadıköy'de hizmet veren Dürümcü Emmi restoranının sahibi açıklamalarıyla gündeme gelmişti. 8 bin 400 liraya çalıştıracak kişi bulamadığını iddia eden kişinin verdiği maaş hakkında detaylar ortaya çıktı.

Oda Tv'de yer alan habere göre; Dürümcü Emmi'nin iş ilanı dikkat çekti. ilanda 8 bin 400 liranın 5 bin lirasının maaş olduğu geri kalanın 3 bin lirasının bahşiş, ve asgari geçim indirimi olduğu görüldü. Müşterilerin çalışanlara bahşiş jestini de maaşa ekleyen şirketin ilanları gerçeği ortaya çıkardı.  

Şirketin kadınlara yönelik 7 Eylül'de verdiği ilan da ise 4 bin lira maaş belirlediği görüldü. 

https://www.gercekgundem....maas-verdigi-ortaya-cikti
Ben de 20 bin lira net maaşla çalışacak şemsiye tutucu bulamıyorum.

Çünkü aramıyorum.

1 liraya arıyorum.
Yüzde yüz yalancı diyemeyiz, zira yüksek maaş veren yerler mevcut, yüksek maaşın sebebi de tercih edilmemektedir,
8.4k maaş veriyorlardır da karşılığında o garsondan neler bekliyorlardır?
Bunlar önemli şeyler.
Günümüzde sikmeyeceğim eşeğe su vermem mantığı var.
Kesin bi bokluk vardır o patronda.
8.500 verse bulurdu halbuki.
Hava yapiyor hiyar.insani çalişma sistemine kiyaslarsa maaş 2000e düşer.
O zaman Afgan göçmen verelim.

Afgan göçmenler çok çalışkanmış, onların elinden her iş geliyormuş, ilber Ortaylı öyle diyor.

Yine " 20-25 yaş arası gençler " denilerek yaş ayrımcılığı yapılıyor.

40 yaş üstü eleman kabul etseler, asgari ücrete de eleman bulabilir.

Türkiye'deki işsizliğin profilini derinlemesine araştırmak gerekiyor.

Ömürler uzadı, emeklilik yaşı 65, 45 yaş üstü işsiz ordusu ortaya çıktı.
ben 8.400 de istemiyorum sen bana 7.000 ver. yarın oradayım.
Keşke yalancıyı kanırtarak hoplatsalar dedirten yalandır efendim.
Halbu ki 12000-15000 araligina cikarsa maasi rahat bulur.

8400 TL'ye Kim neden calissin. Herkes oylesine zengin, oylesine durumu iyi ki.
reise desek de
"yalancıyı zikmenin cezası yoktur" diye kanun mu çıkartsak artıkın acaba...
iyi sallamış.asgari ücret 2800 lira üç katını mi veriyor yani.
Günlük 16 saat çalıştırırsan bulamazsın tabi. Benimki sadece bir tahmin.

Şartları ne kadar ağırsa artık bulamamış dayım.
ismini vermek istemeyen bir calisan yakini 15 16 saat icin 5000 6000 civarinda maas verildigini, kanit icin bordro gosterebilecegini soylemisti twitterda. iki haftada bir izin, yemek molasi yok. 8400 e calisanini domaltir bu eleman, kolpa.