bugün

son zamanlarda suriyelilere artan tepkiler yüzünden, hükümet güzel bir kitle iletişim aracı vasıtasıyla hepimiz kardeşiz türküsünü okuttu. sağolsun biz bilmiyorduk zaten din kardeşimize yardım etmemiz gerektiğini, biz yersiz yurtsuz insanlara kapımızı açtık onlar namusumuza, canımıza kastetti. bizi, kendi memleketimizde mülteci konumuna soktu , bırakın boş konuşmayı düzgün politika uygulayın.
Akp iktidarı boyunca bu hutbeleri dinlememe kararı aldım yanlı gazcı hocalardan da uzak durmaya çalışıyorum.
görsel
(bkz: 07 07 2017 cuma hutbesi)
diğer camilerdeki durumları bilmiyorum fakat benim gittiğim camide, başta 15 temmuz şehitleri olmak üzere diye başlayan bir cümle de kuruldu.

işte bu yüzden laiklikten vazgeçmeyeceğiz.
insanı camiden dinden imandan soğutan hutbedir.

bana ne suriyeliden amk! gelecek beni kendi ülkemde mülteci durumuna sokacak sonra da 'ensar muhacir vs.'

imam hatipler değil direkt diyanet kapansın. bu millet kendi namazını da kılar hutbesini de ezanını da okur ölüsünü de yıkar.
siyaset artık camilerde memnun musunuz çomarlar.

allah belanizi versin insanları camiden dinden soğutuyorsunuz bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz sizin dininiz islam değil sizin dininiz güç, para, ahlaksızlık, insanları ayrıştırmak.

(bkz: siyasal islam)
sanırım çekmeköy merkez camii imamı hutbeyi boykot etti. adam geçen haftaki hutbenin aynısını okudu. evet evet tam aynısıydı sanırım. umarım yakında görevinden alınmaz. ben de şaşırmıştım zaten neden aynısını okudu diye, demekki bundanmış.
imam hatipler kapatılsın.