bugün

şimdi benden once yazan arkadaş başlığı terkettiği için sanırım olsa gerek, ihale bana kalmış olduğundan,bir tanım yapmak gerektiğinden, buraya ne yazmam gerektiğini bilmediğimden, saçmalamaya yüz tutmuş cümlelerin ardı arkası kesilmediğinden, ve sen bu satırları okurken, cümlenin başını unuttuğundan ve dolayısıyla bu tanımını yapmaya çalıştığım ama yapamadığım başlığı da unuttuğundan artık buraya ne yazsam serbesttir diye düşünürken, güzel bir akşam geçirmenin hafifliğini yaşama isteğimdir. evet, tanım budur. ben tanımı yaptım, beğenen üstüne alınır, beğenmeyen çeker gider. * (bkz: eskiye duyulan özlem) * *
''şu anda yaşayanlardan o maçı gören varmı acaba?''
diye insanın soru sorası gelen maç.
Maçtan sonra ; hakem yüzünden yenildik, böyle giderse ligden çekilcez haberlerinin çıktığı ilk maç.
Galatasarayın ilkonbirini tamamlayamadan zor şartlar altında 7 kişi ile çıktığı maçta sıfırbahçeyi 7-0 yıktığı maç. Akıllara ya 11 kişi olsalardı? sorusunu getirdiği maç.
amatör ligte iken gs'nin aldığı zafer.
dedemin dedesi bile hatırlamıyordur büyük ihtimal.
zaten şimdiki gs'lilerde 6-0'dan sonra hatırlamıştır.

o yüzden de kuşaktan kuşağa geçsin diye unutmamaya çalıışyorlar.
ne de olsa herhangi bir sesli veya görsel kayıtları yok gariplerin.
(bkz: istanbul un fethi)

fethi'yi gören kimsenin şu an yaşamaması ile eşdeğer durum.

hasan'ı gördünüz mü? nasıl çaktı bayrağı doksana!
istanbul'un fethi gibi hala karşı tarafın hazmedemediği olaydır.
(bkz: 12 subat 1911 fenerbahce galatasaray maci)
versiyon 7.0 ı hayatının bir parçası haline getirmek. uyurken bile, template inin insanın gözünün önüne gelmesi. hayatı parliament mavisi tonlarında yaşamak.
varolmayına olan hasreti gösterir.bu maçla ilgili herhangi bir belgeyi geçtim, gören duyan birinin 2. agızdan sözünü bile kanıt kabul edebilirim lakin yoktur böyle bir maç.

Bu yıllar yılı fenerbahçe'den aldıkları derin darbeler sonucu, yaşadıkları travma neticesi, beyin amcuklaması geçiren ve şizofren olan bir galasaraylının hayali arkadaşından duyduğu ve etrafına yaydığı ve birazcık mutlu olmak isteyen galatasaray camiasınında hemencecik sahiplendiği dünyanın en büyük toplu götten atmasyon olayıdır.(hayır gerçek olsa ne olcakki futbol kurallarının bilinmediği,ofsaytın bile olmadığı, eşraftan kurulu takımların 100 sene önceki maçının sonucuyla övünmek, 100 sene boyunca övünecek hiçbirşey elde edememek demek değilmidir)

ha birde siz yapamazsınız asla öyle şeylerde çok hatırlartırsınız hani , mençıştır da feneri 6-2 yenip 62 tavşını yapmıştı , ne komik dimi.
(bkz: gülün lan ipneler)

size çok acıyorum ve çok gülüyorum.
derslerden soğuma ve bisiklete binememe nedenimdir. insan utanır, zaten dokuz ders var.
(bkz: irtica)
hafıza ile ilgili bir hededir. ama önemli olan o değil, artık bu başlık açma olayının bokunun çıktığıdır. yeter amına koyim bir fenerbahçe hakkında, bir galatasaray hakkında hepsi takımların kendi başlıklarının altına bir entry olarak girilebilecek yazılar başlık olarak açılıyor. tamam anladık da bu kadar bokunu çıkarmayın fanatikliğin, yazın geçin anasını satayım nedir. evet galatasaraylıyım ve sıkıldım.
hastalıktır. yahu şunu 6 yaşındaki yeğenime anlatsam güler ya. daha fazala bir şey demeyeceğim.

tutulamayan edit: yahu neyi hatırlıyosunda neyi unutmayacan...

(bkz: insan içinde söyleme rezil ederler)
hatırlanamayan birşeyin unutulması veya unutulmaması sözkonusu değildir. o yüzden yanlış bir cümledir. ama 7-0 dan söz edenlerin dedelerinin büyük dedeleri bu arkadaşların nesline kadar hayatta kalabildilerse allah uzun ömür versindir.şahsen bahsedilen skorun tarihinde benim 1925 doğumlu rahmetli dedem bırakın hayatta olmayı portakalda vitamin bile değildi çünkü.
6 kasim'i unutamamaktan kaynaklanmaktadir.
(#3378823)
beşiktaşın sonradan verilen iki şampiyonluğu kutlaması gibi bir şeydir.
mümkün mü? hatırlayan var mı?

mevzu neydi?
6-0'ı diline dolayan bünyelerin, mevzusu geçince türlü bahanelerle olayı olmamış gibi yansıtmaya çalışmaları asıl gülünç durumu oluşturmuyor mu sizce de ?
(bkz: gerçekleri tarih yazar tarihi de galatasaray)
7-0 7 kişiyle değil 11 kişiyle oynanmıştır. bilginize...

maça 7 kişi başlanmıştır fakat daha sonra diğer 4 oyuncu gelerek 11 kişiyle tamamlanmıştır.

7-0 dedem bile hatırlamıyo neyini hatırlatıyoruz??
(bkz: 7 0 i hazmedememek)
(bkz: hayallerinizin bittigi yerde gerceklerimiz baslar)
görmediği bir efsaneye inanmak. gelin ben sizi 6 kasım 2002 tarihine götüreyim.
noktayı koyalım arkadaşlar. böyle bir maç zaten varsa bile 1911 yılında mahalle maçı havasında bir tepsi baklavasına oynanmıştır. ayrıca bize osmanlı dönemi maçları değil büyük türkiye cumhuriyeti tarihinde ki maçları anlatın. 1911 de daha türkiye cumhuriyeti bile yoktu...* türkiye cumhuriyeti tarihini en farklı skorlu fb-6s derbi maçı 6 kasım 2002 * de ki 6-0 biten maçtır. bu kadar basit...
güncel Önemli Başlıklar