bugün

hakkında bakalım nolacak denilerek yeni umitler ya da ümitsizlikler beslenen hükümettir. hayırlısı olsundur. hayırlısı olmasa da hayırsızı olmasındır.
(bkz: 60 inci hükümet milliyetçi hareket)
58 ve 59. hükümetlerden sonra,
yine bir ak parti iktidarı olması kuvvetle muhtemeldir.
yakında ımf'den kurtulma sansı olacak hukumettir. (kurtulcaklar mı yoksa bagımlı yasmaya devam mı edecekler merak konusu.)
(bkz: 22 temmuz 2007 secimleri sonrasi surec)
hükümet kurmak için gereken 276'dan fazla milletvekiline tek başına sahip olduğundan dolayı akp tarafından tek başına kurulması beklenen hükümettir.

içinde pkk'lıların bulunmasına gerek yoktur, eğer diğer partiler mecliste bulunma görevlerini icra ederlerse de hiç gerek olmayacaktır..
an itibari ile açıklanması beklenen hükümettir.
memlekete hayırlı olmasını canı gönülden dilediğimiz lakin olmayacağını da -diğerleri gibi- çok iyi bildiğimiz hükümettir.

fakirler ümitle yaşar hesabı, yine de hayırlı olsun.
60inci hükümet, milleyetçi hareket olmamıştır. fakat hala ne mutlu türküm diyenedir. ne mutlu atatürkçüyüm diyenedir.
atıyorum:

ertuğrul günay: kültür bakanı
ali babacan: dışişleri bakanı
kemal unakıtan: maliye bakanı
zafer çağlayan: sanayi bakanı
BAŞBAKAN: Recep Tayyip Erdoğan

DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI: Cemil Çiçek

DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI : Hayati Yazıcı

DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI : Nazım Ekren

DEVLET BAKANI : Mehmet Aydın

DEVLET BAKANI : Murat Başesgioğlu

DEVLET BAKANI : Kürşat Tüzmen

DEVLET BAKANI : Nimet Çubukçu

DEVLET BAKANI : Mehmet Şimşek

DEVLET BAKANI : Mustafa Sait Yazıcıoğlu

DIŞiŞLERi BAKANI VE BAŞMÜZAKERECi : Ali Babacan

ADALET BAKANI : Mehmet Ali Şahin

MiLLi SAVUNMA BAKANI : Vecdi Gönül

iÇiŞLERi BAKANI : Beşir Atalay

MALiYE BAKANI : Kemal Unakıtan

MiLLi EĞiTiM BAKANI : Hüseyin Çelik

BAYINDIRLIK VE iSKAN BAKANI : Faruk Özak

SAĞLIK BAKANI : Recep Akdağ

ULAŞTIRMA BAKANI : Binali Yıldırım

TARIM VE KÖYiŞLERi BAKANI : Mehmet Mehdi Eker

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLiK BAKANI : Faruk Çelik

SANAYi VE TiCARET BAKANI : Mehmet Zafer Çağlayan

ENERJi VE TABii KAYNAKLAR BAKANI : Mehmet Hilmi Güler

KÜLTÜR VE TURiZM BAKANI : Ertuğrul Günay

ÇEVRE VE ORMAN BAKANI : Veysel Eroğlu

şeklindedir.
yeni gemicikler alma ihtimalleri olan hükümet.
ekonomiyi merryl lynch e teslim et , içişleri'ni tarikat bağlantıları nedeniyle üniversite rektörlüğünden alınmış atalay'a , milli eğitimi'de hakkında bisürü tarikat şaibesi olan hüseyin çelik'te bırak , dur bakalım nolacak hükümeti .
türk tarihi adına bir devrim. zira Abdulkadir Aksu'nun bulunduğu bir mecliste Aksu içişleri bakanı olmuyorsa bolşevik ihtilali kadar önemli bir devrimdir bu. harbi diyorum.
milli savunma bakanının vecdi gönül olması ile dikkatimi çeken hükümettir. bilindiği üzere askeri kanadın istediği cumhurbaşkanı idi kendisi. şimdi tsk ile en yakın konumlardan birine getirilmiş..

hayat ne tuhaf vapurlar falan.
milletvekillerine kendilerini korumaları için silah vermiş bir adamın milli savunma bakanı olarak yer aldığı hükümettir.

imam - cemaat - boşaltım sistemi geliyor akıllara.
bir gemicinin eksildiği hükümet. (bkz: osman pepe)
abdülkadir aksu ve bulent arınc'ın giremediği hükümet. (bkz: allah allah)
ÖZELLiKLE MALiYE VE MiLLi EĞiTiM BAKANLIKLARININ DEĞiŞMEDiĞiNE KAHREDiLEN HÜKÜMETTiR.
KAMBERSiZ DÜĞÜN GiBi BiR HÜKÜMETTiR ZiRA ATiLLA KOÇ YENi HÜKÜMETTE YER ALMAMIŞTIR. CEMiL ÇiÇEK DE HANGi AKLA HiZMET ADALET BAKANLIĞINDAN ALINMIŞTIR DA, BAŞBAKAN YARDIMCISI OLMUŞTUR ŞAŞIRILMIŞTIR.
badem bıyıklılar hükümetidir.
''icracı ve atak bir kabine'' sözleri ile recep tayip erdoğan ın programını açıkladığı hükümet.
ülkenin görüp görebileceği en vıttırıvızık (vıt-tı-rı-vı-zık) hükümettir.
dtp istediği gibi at koştururken,insanları kandırıp polisi taşlatırken, esnafa kepenk kapattırırken nerede olduğu merak edilen hükümet.