bugün

deniz gezmiş, yusuf aslan, hüseyin inan'ın, yani üç gencecik insanın asılarak öldürüldüğü gün.
bu tarihte doğan erkek bebeklere genellikle deniz, yusuf, hüseyin adı konulmuştur.. bir nevi isimlerini yaşatmak için.
deniz gezmiş infazı gercekleşmeden önce idam sehpasında, bagırarak yaptıgı son konusmasında: "yasasın tam bagımsız türkiye, yasasın türk ve kürt halkının kardesligi, yasasın marksizm ve leninizm, yasasın işçiler ve köylüler...! diye haykırmış... her zaman saygıyla anacagız kendisini ve onunla bereber haksız yere idam edilenleri!!!
(bkz: darağacında üç fidan)
cellatın denizin ayağından sandalyeyi çektiği gün o sandale bi gün emperyalistlerin altındanda çekilecek....
(bkz: gülünün solduğu akşam)
amerika birleşik devletlerine yalakalanmak için üç fidana kıyılan tarihtir bu tarih. elinde dandik bir tabancadan başka hiç bir şey bulundurmayan bu gençler "anayasal rejime tehdit" oluşturdukları gerekçesiyle idam edilmişlerdir...yobaz kesim adnan menderes'in intikamını böylece almıştır. artık herkes mutludur. türkiye'nin, a.b. d.'nin eyaleti olma yolundaki engellerden birisi daha ortadan kaldırılmıştır.
örümcek kafalıların bir iki oy uğruna** katlettikleri gencecik insanlar!
akla geldikçe üzmektedir bizleri bu gün. yazıktır yazık gerçekten. sol temelli bi devlette solcuları asmak.. ne kadar da kolaymış meğer.. (bkz: entry girerken strese girmek)
amaçları uğruna mücadeleden vazgeçmemiş 3 fırtınanın koptugu gün..
türkiye cumhuriyeti tarihinin utanç günlerinden birisidir. olayları bahane ederek, ülkeyi sessizce amerika'ya peşmek çekmek isteyen zihniyetin* 3 gence kıydığı tarihtir. bu tarihe ait kitapları, anıları okuyunca bugüne birkez daha lanet ediyorum. bugün türk gençliğine, demokrasiye, tam bağımsız bir türkiye cumhuriyetine vurulmuş bir baltadır.

(bkz: hiç yaşanmasaydı denilen günler)
35 yıl önce deniz gezmiş,yusuf aslan ve hüseyin inan'ın idam edildiği tarih.
süleyman demirelin elinin bile titremeden verdiği kararın infaz edildiği gün.
çoğu insanın hakkında yazmak isteyip, istediklerini yazamadığı gündür. adam öldürenler yüzsüzce gezinir ama bir laf edene hemen soruşturma açılır.
üzgünüm..
bu tarihten itibaren "deniz" isminin,yeni dogan kusakta patlama yapmasinin sayginlik uyandiran gizli nedenidir.
(bkz: 6 mayıs 2006)
saat 03:00 da deniz gezmiş,yusuf aslan,hüseyin inan sırayla memeleketi düşündükleri için meclisten çıkan kararla infaz edildiği tarihtir. (bkz: dar ağıcında üç fidan)
(bkz: denize yakılan türkü)
deniz'i, yusuf'u ve hüseyin'i as... ancak apo köpeğini asama...

tebrik ederim sizleri sayın o dönemin yöneticileri. aferin, mezarınızda rahat uyuyamıyacaksınız.
(bkz: hoşça kal kardeşim deniz) *
(bkz: hoşgeldin ölüm)
cuntacıların hala hesabını vermedikleri gün..
gören, bilen, savaşan üç insana yapılan insanlık dışı muamelenin tarihidir. Tüm yurda örnek olarak gösterilmesi gereken kişilerin öldürülmesinin tarihidir. irin dolu yaradır.
metin ve kemal kahraman şarkısı...özlenenler için...bu tarihte ölenler için...

nerde kendini bilmez çocuklar,
bir sabah öylece çekip gittiler,
çınladı alkışlar kor sokaklarda,
yankısı kime kaldı?..

deniz koydum adını,
kederi bende kaldı,
uzak köyler kurdum birbirine,
denizine aldandım.

acının surlarında ateşler yaktım,
vuruldu şehirler, soluksuz kaldı,
kendine çekildi bütün zamanlar,
gölgeler orda kaldı.

deniz koydum adını,
kederi bende kaldı,
uzak köyler kurdum birbirine,
denizine aldandım.

çılgın zamanlarda yaşamak bize düştü;ölümün acımasızlığı her zamankinden beter..
gidenler, gelenler, düşenler..
ah zamanın sonsuzluğunu anlamayanlar,
düştük yola, güzel şeyler bulmak umudu ile,
ışıkları ile büyük şehirler yol oldu bize,
iz sürdük yalnızlığa..
(bkz: mahur beste)
maçın 3-3 berabere bitmesine sebep olan olay.
haksız yere türkiye'nin 3 puan'ı gasp edilmiştir.