bugün

fakir değildir, bunu hemen üstüne basarak söyleyelim. geçenlerdegeldi böyle birisi, istediği ayakkabıyı seçmiş beğenmiş kasaya geldi baktım mesele devam ediyor. 5 tl için ayakkabıyı almadı, bırakıp çıktı. sordum elemana meseleyi anlattı. ben o kızla 2 gün çıkamam götümü çatlatır o derece giyimi var yani.

edit: yeter lan vurmayın. ayakkabıyı ben bırakmadım kız bıraktı çıktı. söyleseydi almazdım o 5 tl yi ama burada mevzu o değil.
paranın kıymetini bilen kızdır.
(bkz: millet kuruşunun hesabını yapıyor aga),
(bkz: zenginin kibrit çöpü bile kıymetli),

bi sen ben kalmışız ortaya malını parasını saçan, diye kahvehane muhabbetinde dile getirilcek bir konudur.
helal olsundur.
helal olsun denilesi kızdır. kocasının zor şartlarda kazandığı paranın kıymetini bilendir. iyi ev hanımı olur. parasız kalınca kocasının kafasının etini yemez. ellerinden öpülesidir.
yazık.
(bkz: ölümlü dünya)
(bkz: boşver gitsin)
paranın kolay kazanılmadığını bilen kızdır, ülkemizdeki uyanıkların da 1'e 5 fiyat koyduğunu düşünürseki pazarlık etmektedir.
-kaça bu?
+5 lira abla.
-biraz ikram yap ama ya.
+valla olmaz abla tek fiyat.
-vallahi üstümde yok, hiç liraya olmaz mı?
+t.şak mı geçioz kız şırfıntı?
-ne geççem be, s.k kadar atkıya 5 lira diyon. g.tümle örerim ben bunu!
+madonna da burdan aldı, 5 lira borcu kaldı.
-bak o da bedavaya almış işte puşt!
on dükkanda 5 tl pazarlık etse 50 tl'lik tasarruf sağlayacak iktisadi kızdır.
anlaşılamayan kızdır. hemen üzerindekileri hesaplıyorum.

giydiği kot: 70 tl
bluz: 30 tl
kolundaki çanta: 50 tl
saçların yapımı: haftada bir kuaföre gitse 30 tl de onu say

etti mi sana 180 tl.
iç çamaşırlarını, çoraplarını da saymıyorum.
aldığı ayakkabı 1'e 5 kar getiren bir ayakkabı değil. hepsi 25 tl. yine de 20'ye kurtarırdı.
böyle fakir olmaz diyorum. o kadar.
aa acımam yaparım ne kadar koparsam kardır mantığına sahibim bir kayserili olarak..
büyük ihtimal işportadan veya küçük esnaftan alışveriş yapan kızdır kendisi.
pintinin tekidir. 5 liranın hesabını yapan kızdan kime ne hayır gelecek.
kendi parasını kazanan kişilerde rastlanır.paranın kıymetini bilen kızdır ,helal olsun denir .
üniversite hayatında cok karsılasılan kızdır.nerde olursa olsun bence cimri olan kızdır.
mağaza sahibinin etiket fiyatına, kafasına göre fiyat bastığının farkında olan kızdır.
öğrencidir.
O 5 tl ile başka bişeyler alırım mantığyla yaklaşan kızdır.

(bkz: incik boncuk)
giyimi eğer eşşek yüküyle para harcamayı gerektiriyorsa ve modayı takip edip fast foodlarda takılıyorsa pek iktisatçı bir kız olduğu söylenemez. bulduğunda bayram eder bulamadığında 5 tl için mırın kırın eder.
aldığı şey zaten 5 milyonsa lafı edilmeden verilmelidir.
(bkz: 5 tl nin hesabını yapan ibne esnaf)
(bkz: abla valla bize 5 tl den geliyo)
işini bilen kızdır.
gelecekte patrondur. net!
kevaşedir.
garsona bıraktığınız bahşişin bir kısmını da çaktırmadan alan kızdır bu kız.
doğrusunu yapar. Zorla mı alıyoruz arkadaş? Vermesin paşa gönlü bilir.
güncel Önemli Başlıklar