bugün

5-0×3+9÷3=5-0+9÷3=5-0+3=5+3=8 dir.(her türlü matematik dersi verilir.)
ilkokullara matematik ogretiyorum.
40 yapar!
matematikten anlamam, excel 8 olarak hesaplıyor. http://galeri.uludagsozlu...-3-i%C5%9Fleminin-sonucu/
5-0*3+9/3 yaz google sana çözsün diyeceğim ilk okul sorusu, milleti kendinize güldürmeyin , x yazma google hex ( 16 tabanı ) kabul eder. stop.
5-0+3=8 olur genelde. sonuç 2 değil nedir bu inat?
cevabı 8 olan fakat çoğu kişinin 2 bulduğu ölçme seçme ve yerleştirme merkezi sınav sorularının benzeridir.
(bkz: önce çarpma yapılır)
lan harbi harbi çözüyorlar mı hayal mi görüyorum aq?
5 eksi 0 x 3 artı 9 bölü 3 işleminin sonucu 2 iki.
(bkz: türkün dört işlemle imtihanı).
cevabı 8 olan işlem.
--spoiler--
bir matematik işleminin sonucudur.

10 saniyelik sınav..

görsel olarak daha net olur:

5-0x3+9/3=?

cevap: 82.
--spoiler--

(bkz: abzürtlüklerle dikkat çekme sanatı)
5-0*3+9/3
işlem önceliği:
5-0+3=8
--spoiler--
82 cevabı beni benden aldı götürdü. şaka mısın lan sen?
rakamlara farklı değer veriyorsan ayrı tabi.
--spoiler--
hala cevaba 2 diyenlerin olduğu, matematiğin en basit işlemlerinden biri. arkadaş cevap 8 dir. tartışması olmaz. hiç parantez yoksa önce bölme sonra çarpma işlemleri yapılır. daha sonra da kalan toplama ve çıkarma işlemleri yapılır. yani

5-(0*3)+(9/3)
5-0+3
5+3
8 dir. *
işlem önceliği kullanılarak çözülmelidir aksi takdirde yanlış olur.

cevap : 2 dir.
5-0x3+9/3=
çarpma ve bölmeye öncelik tanınarak ;
5-0+3=5+3=8 dir.2 olmaz.Olamaz.
cevabı 82 değil 8 olan sorudur.
arkadaşlara katılıyorum. sonuç yukarıdadır.
çarpma- bölme, toplama-çıkarma ve işlem sırası gözetilerek yapılması gerektiğinden sonuç bilmem kaçıncıya yazılıyor bilmiyorum 8'dir.

5-0x3+9/3= bir kere çarpma ve bölmeyi ilkten yapalım.

5-0+3 kalır. burda 5-3 yapamayız çünkü işlem sorası bozulur. yani 5-0= 5 olur sonrasında 5+3 = 8 çıkar.

(bkz: tosun 14 yaşında arkadaşları ona aynştayn diyor)

ayrıca bıktım mk senelerdir yok 5 litrelik damacana ile 3 litrelik damacadan başlayıp buraya varan problem hedesinden. dayanamıyorum aptal gibi çözüyorum bir de. elimde değil ameneke. sormayın böyle şeyler. aklımın 3/4'üyle patates olacağım.
sözlük tayfasının matematik cahili olduğunu gösteren matematik sorusu. burada bi de hükümet muhabbeti, parti muhabbeti yaparlar, memleketi kurtarırlar, daha işlem önceliğini bile bilmiyorlar, ileride çocuklarına da bişey öğretemez bunlar, memleketin geleceği adına içime karamsarlık çöktü be sözlük. işlem önceliği kelimesini hayatında ilk kez duyanlar bile olmuştur eminim. o ne lan demişlerdir.

edit: Yukarda saydırdık ama inşallah ben de yanılmıyorumdur. ben 8 buldum.
sözlükteki einstein'ları belirleme ayracıdır. hadi evladım git şimdi git fasülyelerini say odayı dağıtmadan.
Cevabı 8 olan sorudur. iki bulanların nasıl emin olup o eksi işaretini getirip 0'ın önüne koymaları da tartışılır. 0 yutan elemandır bir kere. Ben sanki bu soruyu bugün bir yerde daha gördüm.
9 dur. Herkezden bir basamak önde olmalıyım.
hep iki bulunan sonuçtur. sekiz de bulunabilir. yaa amaan zaten hep nefret ederdim matematikten neyin peşindesiniz.