bugün

sağlık bakanımız recep akdağ ın domuz gribine karşı sunduğu müthiş çözüm bu yolla hastalığın yayılmasını önleyebilirmişiz. (!)

--spoiler--
Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, domuz gribi önlemleriyle ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Akdağ, panik havası yaratmanın gereği olmadağını söyledi

Domuz gribinin bulaşma yöntemlerine dikkat çeken Akdağ, Sarılma, el sıkışma ve öpüşmeyi 5 ay erteleyebilirsek hastalığın yayılmasını önleyebiliriz dedi.
--spoiler--

http://www.ntvmsnbc.com/id/25014415/

hani ne diyeceğini bilemediğin durumlar vardır ya. bu da onlardan biri sanırım.

bu adam sağlık bakanı. evet.
beş ayın bitişinde duvara, "ne mutlu türküm diyene" yazılabilir.
daha mantıklı cümleler bekliyoruz.
son derece mantıklı bir öneridir.

tabi bu bireysel olarak insanların alması gereken bir önlemdir. devlet de kendi üzerine düşeni yapmalıdır. siz öpüşmeyin, salgın kendiliğinden kaybolur deyip hiçbir şey yapmamak saçma bir tutumdur.
(bkz: 5 ay öpüşmeyin)
(bkz: en az 3 çocuk yapın)
(bkz: çelişki)
(bkz: öpüşmek)
(bkz: çocuk yapmak)
(bkz: çelişki)
yurdum problemlerine üretilen alternatif çözümlerden bir diğeridir. bir de melih gökçek'in vardı buna benzer bir şey;

(bkz: sel gelirse üst kattaki komşunuza çıkın)
gerçekleştirilmesi imkansız saçma öneridir.

(bkz: 14 şubat ın yaklaşması)
5 ay öpüşmeyin sevişin.
başbakan 3 çocuk yapın diyo o nası olcak.

(bkz: recep akdağ ın önsevişme karşıtı olması)
(bkz: elleşmeyin)
hınzır yobaz iş adamları tarafından dudak prezervatifinin çıkmasına vesile olacak öneri. oha lan, et ete deyecek !
sevdiceğinden yeni ayrılmış yetkili serzenişi.
komik yorumlara sebep olan sağlık bakanı açıklaması.
örn: sağlık bakanı hangi partiden akp, ne dedi öpüşmeyin niye dedi adam dinci.

malmısınız gerizekalımısınız anlamadım ki. la özünde grip bu. bırak domuzunu normal grip olduğunda bile toklaşmaktan çekinen, bırak fransız öpücüğünü yanak yanağa öpüşmeyi bile yapmayan siz değilsiniz sanki.
acı acı çalan telefona sonunda bakılır..

Luluv :efendim annecimmm bir şey mi oldu??
luluvün Sevgili Annesi :(telaşlı bir sesle ) kızımm işin var heralde hemen söyleyeyim bak televizyonda internette bangır bangır bağırıyolar 5 ay boyunca kimseyi öpme sarılma hatta toklalaşma!!
L: ......
LSA :tamam mı kızım bak arkadaşlarından bile uzak dur!
L : tamam anne tamam (kahkahalar havada uçuşur)

sonuç: neymiş efendim domuz gribinden asosyalleşerek, kendimizi insanlardan uzak bir yere kitleyerek, selden üst katlara çıkarak, depremden dışarıda yaşayarak korunabilrmişiz(!)
"sel geliyor üst kata çıkın" gibi alt versiyonları olan cümle.

e önüne geleni yönetici yaparsa bu millet daha neler görürüz.
bunu diyen zihniyet bunları da dedi:

(bkz: dinlenmek istemiyorsanız konuşmayın)

(bkz: doğalgaz yerine fındık yiyin)
-beş ay öpüşmeyin, tokalaşmayın
-zikiş?
-eeeöööö...
yağmur yağacak komşunuzda kalın.
yağmur yağacak arabalarınızı dağlara park edin.
domuz gribi var öpüşmeyin.
herkesin başına 1 polis koyamayız çocuklarınızı takip edin.
size kurşun sıkmış ama öldürememiş olan terörist iş arkadaşınız olacak.
teröristler polise taş ve molotof atabilir ama siz sinirli sinirli yürümeyin çünkü şüpheli olabilirsiniz.
1 mayıs'larda taksim'e gidip efendi efendi yemek yemeyin dayak yersiniz.
biz her şehire üniversite açacağız ama her üniversite mezunu iş bulacak diye birşey yok. *
sizi dünyada en çok seven ülke olan azerbeycan'dan size ne? ermeni sevin...
kene var paçaları sıva.

bu ülkeyi sevmeye devam ediyorum...*
başta başbakan olmak üzere siyasetçilerimi sevmiyorum ama beyin göçünü durduracak ve en önemlisi o beyinleri kullanıp yurtdışı baskısına göğüs gerecek gerçek siyasetçiye atacak 1 oyum var hala.
yok artık yahu
(bkz: sevgilisine aylar sonra kavuşan insan)
Birçok ayrılığa sebep olacak istek.

-Nazlı kız versene bi dudak.
+Olmaz domuz g...
-sensin domuz.
+Ama ama ben.
-geçen ay kucağımdan inme, şimdi öpücük istedik diye domuz olalım.
+Allah belanı versin.
-Yürü git. ruhu kaşar!!
işte sağlık bakanı olmak böyle bir şey. eski komşum recep beye her zaman kıl olmuşumdur. ama hiç gözümde bu kadar alçalmamıştı. yaklaşan bayram öncesi gelenekleri tıp çerçevisinde yaşatmak için steril eldivenler dağıtmasını bekliyorum.
insanları birbirinden soğutacak kadar tehlikeli bir istektir. oysa bu kadar yaygaraya, bu kadar panik oluşturmaya çabalamaya gerek yoktur. havaalanlarında alınacak tedirlerle tehlike önlenir ama dert tehlikeyi önlemek değil, insanları korkuya ve paniğe sevk edip amaçları gerçekleştirmektir.
- 5 ay öpüşmeyin, tokalaşmayın.
+ 3 çocuğu nasıl yapıcaz amua koyim.
- ...
+ kalırsın öyle işte.
'öpüşmeyin,tokalaşmayın' lafını da duyduktan sonra 'artık yiyişmeyin domuz giribi yayılıyor sonra!!' lafını işitirsek şaşmamak lazım kanımca....