bugün

Olsun yol yaptı diyenlere o yolların hakkını nasıl vericez diye sorulmalıdır.
gemiciklere para lazımdır. daha çok boş ayakkabı kutusu vardır.
Olsun ki.

Şimdi yeni sistem ile Meclis başkanı indirince kendi fesih oluyor. Başkan meclisi fesih edince kendi fesih oluyor.

Güzel yani.

Bu benzini etkiler.

Etkiler inşallah.

Etkileyecektir.

(bkz: Bin bir derde faydalı sistem)
küsuratlarla uğraşmaktır. düz hesap 10 tl olmalıdır. o güzel duble yollarda fakirler gibi 5,26 tllik benzin mi yakacağızdır. müslüman her şeyin en pahalısına layıktır.
o da bir şey mi??

(bkz: 5 38 tl litre fiyatlı benzin alır hale gelmek)

http://benzinal.com/istanbul-benzin-fiyatlari

biz bu başlıkları daha çok revize ederiz vesselam. petrol fiyatları ve dolar kuru bu hızla yükselirse , 6lar 7ler uzak ihtimal değil güzel ülkemde.
Venezuela'da litresi 4 kuruş.

Evet 1 tl ye 20 litre.
Altın mı akıyor o pompadan mübarek.
50 liralık alınca fark etmeyecek olan mevzudur. deneyin görün pompacıya uzatın 50 lirayı gene yakıt koyuyor gene koyuyor. problem nedir yani arkadaşım..

(bkz: çomar taklidi yaparken çarpılmak)
7 yada 8 olunca insanlar isyan edecek sanırsam .
Bedava kullanıyonuz amk karabükte 5.50 litresi
Araç alım vergileri bu kadar yüksek olduğu halde inanılmaz paralara yabancı araçlar alıp kullanıyoruz.

Halkımız büyük ve lüks araç sahibi olunca kendini daha farklı daha kaliteli bir insan gibi gösterdiğini düşünüyor.

Bu Araçlar pahali olduğu için bakın ben de para var benzin bu kadar pahalı olduğu halde ben bu aracı kullanıyorum diyerek kendi anlayışında kendini tatmin ediyor.

Bu bakış açısı konut alırken de böyle akıllı telefon alırken de böyle tabanca alırken de böyle.

Sonuç olarak sen eşek olursan semer vuran çok olur misali biz bu zihniyeti terk etmezsek bizi yönetenler de çekirdek parasına 300 bin liralık mersedesi 1 milyona satın alır baskaları da bunun üzerine çok mu gördünüz bir audiyi pasata mı bineyim der.
Bu durum hakkında günlerce hatta haftalarca tartışabiliriz. Diyorlar ki kişi başına düşen milli gelir yüksek, ülke iyi durumda ve benzeri sözler. Peki ülke iyi durumdaysa neden benzini en pahalı kullanan ülke Türkiye? Neden araç vergileri bu kadar yüksek? Elimde 2010 model Ford Focus marka aracım var. 2010 senesinde sıfır almıştım ben bu aracı ve şimdi gidiyorum Ford bayisine diyorum ki ben 2017 model bir araç almak istiyorum ve bana verdikleri fiyat en boş kasada 75 bin TL. Ben 2010 senesinde 35 bin TL'ye aldım şu an kullandığım aracı. Aradaki farka bakın. Bir de bayi benimle dalga geçer gibi aracınızı bize 30 bin TL'ye verin üzerini siz tamamlayın yeni araç için diyor. Bak sen! Şu hale bakın 2010 senesinden bu yana araçlara gelen zamma bakın. Bir de bunun üzerine benzin fiyatlarını koyun. Tabi zorunlu trafik sigortası bedelini de unutmayalım. Kimse demesin ki ülke iyi halde. Gün geçtikçe batıyoruz başka bir açıklaması yok bunun.
50 liralık aldığım için sıkıntı yapmayan durumdur.*
ya çok zenginiz ya da bir sıkıntı var diye sorgulatan durumdur.