bugün

20 şubat'ta oynanacak olan ilk maçın rövanşı. şampiyonlar ligi 2.tur maçı.

ilk maç için :

(bkz: 20 şubat 2008 fenerbahçe sevilla maçı)
fenerbahçe'nin büyük ihtimalle 2007-2008 sezonunda son avrupa maçına çıkacağı karşılaşma.
fenerbahçenin deplasmanda berabere kalarak çeyrek finale adını yazdıracağı karşılaşma.
sadece 73 gün kalan maç. nefesler tutuldu.
istanbul'daki maç gibi oynarsa, kazanacağı maçtır.

Dipnot: Tabi Edu kadroda olmazsa *
edu'dan gol veya goller beklediğimiz karşılaşma çünkü edu affetmez. *
lugano'ya çok iş düşecek maç. roberto carlos'un yokluğunda hem sevilla forvetlerini hem de edu'yu markaja alacak. allah yardımcısı olsun.
fenerbahçemizin tur biletini cebine koyup istanbul'a dönmesini beklediğimiz müsabaka...

(bkz: çocuklar inanın inanın çocuklar)
sadece bir skor tahmini.
sevilla 3-0 fenerbahçe. goller fabiano kanuote ve edu' dan.bu skor hiçde süpriz olmaz.tıpkı hokkabaz filmindeki sait tünaydın' in söyleyiş tarzı ile; acıııı amaaa, gerçek.

editimsi: eksiye ne gerek vardı şimdi,bugün de fener kazanacak demiştim.ve öle oldu,o gün de sevilla alacak.4 martta 2. bir editim olacak.
maldonado nun alinis sebebi olan karsilasma. onde basip, hizli hucum ve duran toplarla skora gitmeye calisacagimiz karsilasma. ayrica ya yeniliriz ya yeneriz, berabere bitmez bu mac.
edu'dan inciler beklediğimiz maç.
(bkz: bu defa kafa golü atsın)
fenerbahçe'nin alacağı bütün beraberlikler ve galibiyetler halinde şampiyonlar ligi tarihinde çeyrek finale adını yazdıran 2. türk takımı olacağı maç.
aslanlar gibi gidecegimiz bir deplasman olmanın yanında, sevilla teknik direktörünün artık bizi ciddiye alacagı mactır.
(bkz: göte giren şemsiye acılmaz jimenez)
edu'nun bu defa sevilla'ya gol atmasını bekledigim maçtır.
(bkz: şunu yap artık)
istanbuldaki gibi bir maç olduğu takdirde fenerin rahat turu geçeceği karşılaşma. gördüğüm sevilla öyle ahım şahım bir takım görüntüsü çizmedi. ilk golü fenerin atması galibiyeti, ilk yarım saatte karşılıklı gol olması halinde ise gollü bir maç bekliyorum. çeyrek final hiçte uzak değil.
avrupadaki tek türk takımı olan fenerbahçe'nin sevilla'yı yenip çeyrek finale çıkmasını tüm kalbimle dilediğim maç. umarım galatasarayımın tüm türkiye'ye 17 mayıs 2000'de yaşattığı mutluluğun kat be kat fazlasını yine tüm ülkece yaşarız.
fenerbahçe nin çok kontrollü olarak, orta sahada çoğalması ve asla edu yu oynatmaması gereken maç. defans ve orta sahada mücadele çok önemli. top kontrolünü de sevilla ya kaptırmamak gerekli.
çok ilginç bir mücadele olacağı kesin maçtır.
kazanmamız çok ama çok düşük ihtimal. beraberlik koparmak ise mümkün görünüyor. tabi fenerbahçe erken gol yerse çözülme de muhtemel. zira rakip Real Madrid'e 5 atmış bir takım. ilk maçın avantajını skor ne olursa olsun, fenerbahçe yanında götürüyor ispanya'ya. Ancak gerek Sevilla'nın evindeki başarısı, gerekse olası ters hakem kararları bizi zorlayacaktır. Özellikle gollü beraberlikle biterse yürek dayanmayacak maçtır orası kesin.

Fenerbahce üst düzey mücadele etmelidir. Her futbolcu çok koşmalı çok basmalıdır. Olmaz böyle bir şey ya, çift ön liberolu 5-4-1 dizilişi bile düşünülebilir.
bir galatasaraylı ve sevilla lı olarak, nedense fenerbahçenin gerçekten kazanmasını istediğim karşılaşma. biz yapamadık onlar yapsınlar.
avrupa 'da ülkemizi temsil eden tek takım olma unvanını kazanan fenerbahcemin, bu bilincle mücadele ederek, 2000 senesinde "bayrakdaş"ının * yakaladığı başarıyı yakalamasını temenni ettiğim müsabaka.
bir besiktasli olarak edu kendi kalesine gol atmazsa ve sansli bir gun olursa fenerbahce nin tur atlamasına yetecek skoru alabilecegine inandigim karsilasma.
bir fenerli olarak 70 dakka gol yemezsek 70-75 arası edu gol atarsa berabere biteceğini düşünüyorum. edu atınca yenilmiyo takım 85 gibi atarız bir tane. tabi zor bir maç sevilla evinde daha agresif oynayacak sağlı sollu gelmek isteyecektir. ilk maç olduğu gibi kanatlar çok koşmalı. defansları da çok iyi bi görütü çizmedi. en az bir gol atarız gibi duruyo ama fark yersek de şaşırmam.
fenerbahce'nin roberto carlos'tan yoksun cıkacagı mac. çünkü kendisi 4 hafta oynamayacaktır.

ispanya havasını solumus biri ve sampiyonlar ligi tecrübesi nedeni ile fenerbahce adına büyük bir handikap olacagını düşünüyorum.
fenerbahçe nin bu seneki avrupa macerasının sona ereceği maçtır. sevilla maçı 3-0 kazanacaktır.
gecenin bu saatinde müneccim boku yediğini düşündüğüm bünyelerin maç sonuna kadar entrylerini güvenli bir yerde muhafaza etmelerini dilediğim maçtır...

(bkz: kapak güzeli olduktan sonra entry silmek)
(bkz: yapma çocuğum yapma evladım)
güncel Önemli Başlıklar