bugün

galatasaray'ın, uğur tütüneker'in 5. dakikada attığı golle 1-0 kazanıp, rakibini elediği uefa kupası ikinci tur ikinci maçıdır. *
uğur tütüneker'in maçın 5., kendisinin 123123123. dakikasındaki golünden sonra kapalının üst katından aşağıya davul düştüğü maçtır.

gol sevinci yaşayan sakallıyı gösterirken, 1 saniyelik bir süreçte ben bunu görmüştüm. ama frankfurt'un kadrosu da efsaneydi ha, yeboah mı dersin... ulan başka kimseyi de hatırlayamadım bak. neyse yeboah zaten tek başına takımı sırtlaycak güçteydi.
bu macin kadrosunda jay jay okocha, Manfred Binz, Anthony Yeboah gibi oyuncular vardir.

tam kadro için :

http://www.fussballdaten....achtfrankfurt/1993/kader/
tugay'ın jay jay okocha'yı maymun ettiği maçtır, korner çizgisine yakın bir noktada topu bir o tarafa bir bu tarafa çekerek okocha'yı oynatmıştır en sonunda okocha kayarak müdahale etmiş zar zor topu taça atabilmiştir.tugay da bekletmeden taç atışını kullanırken önünde dikilen okocha'ya öpücük atmıştır.
numaralidan seyrettigim, almanlar'i maymun ettigimiz mac. havali bir teknik direktorleri vardi, mac baslamadan burnu havalarda etrafa alayci bakislar vererek geziniyordu ortalikta.

numaralida, yukardan yanimdaki adamin kafasina tokmak dusmus ve adamin kafa dagilmisti. kapalida ise davul dusmustu. enteresan birgun idi.
(ara: 4 kasim 1992)

bilin bakalım o gün başka ne oldu?

ahahaha
(bkz: 4 kasim 1992 sigma olomouc fenerbahce maci)
(bkz: 8 kasım 1992 galatasaray fenerbahçe maçı)

edit: hatırladınız di mi aykut kocaman'ı? *
4 gün sonra, aykut altı pas içinde arka üst köşeye topu ampul gibi asarak fenerbahçeye maçı yanlış hatırlamıyorsam 1-0 kazandırmıştır. o zaman bütün galatasaraylılar şu şekilde çıldırırlardı :

- mna koym sen git frankfurtu yen, gel burda fenere yenil..bu ne mna koym ya, bu ne..

+ haddinizi bilceniz olm..eheheeee!!!

ve seneler geçer ama hiç bir şey değişmez, haddini bildirme ritüeli yıllar geçse de devam etmektedir..
görsel
görsel
görsel