bugün

hali hazırda belirli merkezlerde astteğmenlik sınavına giren ve yarın bu sınavda son günleri olacak olup bu sınavdan astteğmen olarak seçilemeyecek üniversite mezunlarıdır. torunlarımın torunlarıdır. çabuk gidin sizi bekleyenlerin halini biliriz.

(bkz: elazığ ktm)
331. kısa dönem erbaşlardır aslında, acemilikten sonra çoğu çavuş(çift fırfırlı), bazıları ise onbaşı(tek fırfırlı) olacaklardır. o fırfırlar ne işe yarayacak şimdiden söyleyeyim "hiçbirşeye".
er değillerdir aslında.
329 ların çıkış bileti yeni poşetlerdir kendileri efem. bir an önce gelselerde yemin ettirsek bu arkadaşlara sonra arkama bakmadan çıkıp gideceğim buralardan.

yeni poşetler gelecek dertler bitecek!
kardeşimin hatay iskenderun'da bahriyeli olduğu dönemdir.
havacıların hepsi çavuştur.karacılar için er söylemi geçerli olabilir.
329. kısa dönem erlerin çok pis borusu vardır bunlara.
gittikce dibe vuran devrelerdir. arkalarında ensesi kalın dayıları yada hanım evladı olanları ağlamamak için kendini bi hayli sıkıyorlar.
askerlik yaptım demesinler. devletin evlat ayrımcılığından sonuna kadar yararlanıp teskere alacaklar.
bu gün itibari ile şafak 90 diyenlerdir.
şafak atarsa 73 ila 74 diyen gruptur yol izinlerine göre.ayrıca biletlerini dört gözle beklemektedirler.

(bkz: 333 kısa dönem)

son olarak hatay yayladağ hudud alayına gelecek askerler için diyebilirim ki ulan çok şanslısınız.her boku biz görücez size keyif sürmek kalıcak.denetleme bizde kara kış bizde.siz geldiğinizde ne denetleme ne yapacak iş ne de kış kalacak.krallar gibi nöbetinizi tutar gidersiniz.
bahsi geçince askerliğini çoktan ve kısa dönem erbaş olarak yapmış erkek yazarlara vay be geldi mi dönem nosu oralara dedirten tertipler.
(bkz: uludağ sözlük 30 yaş üzeri yazarlar kulübü)
bu gün itibari ile şafak 70 diyenlerdir..
batman'da vatani görevimi yaptığım, askerliği anladığım, mantıksal olarak çelişki yaşadığım, sayı saymayı bir kez daha gerçek anlamda öğrendiğim, daraldığım, patladığım, kimi zaman mutlu kimi zaman hüzünlü dakikalar geçirdiğim ama neticesinde 16 mayıs sabahını beklediğim dönemdir.

tabi bunlarla birlikte bana kattıkları elbette oluyor sözlük olmuyor değil. örneğin yazıcı olduğum için kendime ait bir odam var ve geceleri cips kola eşliğinde sivildeyken izleyemediğim filmleri izliyorum. sabah içtimalarına girmiyorum. seviliyor, sayılıyorum. ama yinede bazen çok sıkılıyorum.

sivildeyken yapmaya üşendiğim, sıkıldığım şeyleri bile özledim. siz halıya basmayı hiç özlediniz mi sözlük? işte böylesine basit, bayağı şeyleri bile özlüyor insan. bir de dönemin verdiği cenabetliği hiç söylemiyorum bile...

bot bağlamayanlar düşünsün sözlük.
bitirip dönmüşlerdir çoktan... darısı torunlarının başına..
şu sıralar askerlik anıları ile kafa siken erlerdir. kendimden biliyorum.
335. kısa dönemim dedesinin dedesidir.
genellikle uzun donem askeler tarafindan pilli diye anilan universite mezunu astegmenlik sinavini gecememis askerlerdir.
bitirdik geldik dede olmuştuk artık altımızdakiler bile dede olduk cennetliğiz.