bugün

kafaları kurcalayan bir sorunsaldır evet.

elalem ne der?*
(bkz: akıl yaşta değil baştadır)
benim evlilik için ideal gördüğüm bi yaştır. çünkü hesapladım maddi olarak refaha anca o zaman kavuşabilirim tabi işler benim için iyi giderse.
kızlar için geç erkekler için erkendir. erkekler geç olgunlaşıyor çünkü.
Kadın için evet. Erkek için geç değil.
(bkz: üç çocuk sahibi olmak)
Akıllıca yapılmış bir evliliktir.
Bu yaştan önce insanın aklı havada olur, fakat bu yaşa gelince en azından evliliği idame ettirmek için sadece aşk değil paraya da ihtiyaç olduğu ve para kazanmak içinse eşşekler gibi çalışmak gerektiği kafaya dank eder, bu yaştan sonra rahatlıkla evlenebilirsiniz. !

Daha da geç kalmayın turşunuz bile kart olur . Yemezlerde yanınızda yatarlar maazallah.!!!
Kadın kaç yaşında çocuk doğuracak da onu yetiştirecek enerjiyi kendinde bulacak. Evde kalmış kız kurularının yok ideal yaş, kariyer vs goygoylarina kanmayın. Kendileri evde kaldıkları için başkalarını da aynı bataklığa sürüklemek istiyorlar sadece.
evlilik için yaş hesaplamak yanlış ama erken evliliklerden daha sağlıklı olur.
Eğer insan cidden otuz yaş kafasındaysa yapılan en mantıklı evliliklerden olabilir. Anne baba olmak için sorumluluk almak için en ideal yaş çünkü yani bence. Çok çocuğum olsun istiyorsanız eğer biraz geç kalmış olabilirsiniz tabii.
içinde bulunduğun duruma göre görecelik gösteren bir zamanlamadır. yaş 30 iş yok ev yok para yok. evlenmemekle en iyisini yapmışsın derler adama. iş var ev olmasa da olur. kurulu bir düzenin ve bakabilecek bir kapasiten varsa buyur yiğidim evlenebilirsin.
Doğru kişiyle yapılmışsa hiçte geç olmayan evliliktir. hayat 30undan sonra bir anda güzelleşebilir geç gelen mutluluk diye bişey yoktur ki önemli olan gelmesi.
Evlenmek zorunlu mudur sorusunu doğuran sorudur.
20 yaşında kendimizi tam anlamıyla bulup yaşamaya başladığımızı düşünürsek, 30'a kadar 10 yıl hayatı yaşamak çok kısa bir süre bence. O yüzden ben 40 diyorum ideal evlenme yaşı. (Çünkü çocuk düşünmüyorum)

Bir soru.
hayır ama günümüzdeki kolpa evliliklerin çoğu geç kalınmış bir hayattır .bir ömür huzurla sevgiyle eğlenceyle geçecek bilinçli verilen bir evlilik kararı için 45 yaş bile geç değildir. sadece düşündüğüm şu nokta var o da cinsellik eğer bakir bakire hayatı yaşanıyorsa o yaşa kadar biraz zorlayabilir.
değildir. idealidir. erken diyemeyiz ama geç asla değil. evlilikte yaş önemli değil bence artık. doğru insan önemli. ben bu kısmetsizlikle doğru kızla tanışmak konusu sürecek gibi gözüküyor ama 30 geç değil. herkes niye bir evlendirme peşinde ki. saçma.
neyse, nazmiye değilmiş.

değildir.
Bence değildir bizim yan tarafta bir abi var durdu durdu 40 yaşında evlendi şimdi bir tane pıtırcık var evin içinde bezle cirit atıyor. Çokta mutlular. Allah daim etsin.
kız için geç olabilir. vücut pörsümeye başlar.
ama erkek için idealdir. hatta erken bile olabilir.
oku, kariyer yap, ülke ülke gez toz. erasmus, interrail falan yap.
40 yaşına gelip saçlar beyazlayınca, 20'lik bir çıtır bulup bas nikahı. Zaten onlar seni bulur.
60 yaşında bir amca olduğunda yanında 40 yaşında olgun bir hatun olacak.
yani erkekler yaşlanmaz. maddi değeri bitmediği sürece.
(bkz: acun ılıcalı)
(bkz: hugh hefner)
Ne geçi amk erkendir.
30 yaş daha yeni yeni bi bok olduğun yaş gibi bir şey. Bi kaç sene daha geçse daha bi olgunlaşır her şey gibi geliyo bana.
Evlenmeyi düşünenler için geç kalınmıştır akşam pazarı gibi iyiler seçilmiş çürükler kalmıştır size. Bunun yaşla alakası yok aslında ama evlenmeyi düşünen kişiler iyi birini buldu mu kaçırmasın evlensin.

30 dan sonrada seçici olursunuz üzümün çöpü armudun sapı diye diye seçenek kalmaz. Sonra sezon sonunda bedeninize uyan şeyi almak zorunda kalan kişi gibi olursunuz. Domates her zaman olsa bile zamanında güzel olur.
Normaldir. o geçse ben ne yapayım yaş 43 bekarım.
geçtir.
Doğru kişiyle olacaksa neden geç olsun, zaten insanlar genelde geç evleniyor artık.
Ne geçi kardeşim yahu deli misiniz divane misiniz? Ben daha kendi akrabalarımı çekemezken bu genç yaşımda elalemin nenesini, halasını, emicasını neyin heç çekemem.

Bayanlar için doğurganlık açısından net bir şey diyemem ama er kişiler için en erkek evlilik yaşı 35 olmalı, hatta 40; bakın dalganıza hayat uzun...